Jump to content

İnputtaki Sayıları Labelde Toplatmak

Shredder
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yapmak istediğim şey çok basit aslında ama ben beceremedim,

şimdi projede 31 tane input koyup hergün kaç saat çalıştıysam oraya giricem tabi bu girdiklerim labelde toplanmış şekilde gözükecek,

labelde script bölümünde math fonksiyonlarının hepsini denedim ama beceremedim bi türlü,

son olarakta hergün girdiğim değerleri saklamak mümkünmü ? yani hergün yazacağım sayılar silinip gitmesin sonra ?

şimdiden yardım edecek arkadaşlara çok teşekkürler

Yani yapmak istediğini tam anlamamış ta olabilirim ama toplama yapmanın en basit hali bu...

Atıyorum Topla diye bir butonumuz olsun ve OnClick evresin bu konu yazarsan input1 ve input2 ye girilen değerleri toplayıp input3e yazar...

a = Input.GetText("Input1");
b = Input.GetText("Input2");

Input.SetText("Input3", a+b);

Edit: label istemiştin... 

Label.SetText("Label1", a+b);

Değerleri saklamak için Applicatin.SaveValue() veya INI dosya'sında saklayabilirsin proje açılışında'da bu değerleri ilgili yerlere yazdırabilirsin.Toplam saati almak için şöyle bir kombinasyon kullanabilirsin.

local num = 0;
for i=1, 31 do
    local strText = tonumber(Input.GetText("Input"..i));
    num = num + strText;
end

Dialog.Message("", num.." Saat çalışmışsınız.");
Edited by milano88

milano88 verdiğin komutları  tam olarak nereye yazıcam labelemi yazıcam yoksa butonmu koyucam ? hata verio şuanda nereye yazsam,

birde şu kayıt olayını biraz ince anlatabilirmisin ?

...

tuğrul abi seninkide çalışmadı yav

Edited by Shredder

ilk önce 31 tane input olması gerekiyor ve inputlarda çalıştığın saatler yazılmış olması gerekiyor aynı zamanda input isimleri Input1 Input2...Input31 gibi olması gerekiyor bunları yaptıktan sonra yukarıda verdiğim kodu bir butonun on click bölümüne yapıştır ve tamam

Cyph3r verdiği kodun çalışmaması normal string ile string topluyor number olması gerekiyor örenekte mevcut

Edited by milano88

siJfvOW.jpg

Ben gerizekalıyım ya denemeden yazdım kodları... sonucu da yanlış verdi zaten...

a = Input.GetText("Input1");
a = String.ToNumber(a)
b = Input.GetText("Input2");
b = String.ToNumber(b)

Label.SetText("Label1", a+b);

yok illa usulüne uyduralım dersen böylede yapabilirsin... ancak milanonun verdiği döngüyle daha az kod kullanırsın onu dene...

ilk önce 31 tane input olması gerekiyor ve inputlarda çalıştığın saatler yazılmış olması gerekiyor aynı zamanda input isimleri Input1 Input2...Input31 gibi olması gerekiyor bunları yaptıktan sonra yukarıda verdiğim kodu bir butonun on click bölümüne yapıştır ve tamam

Cyph3r verdiği kodun çalışmaması normal string ile string topluyor number olması gerekiyor örenekte mevcut

AMS stringler üzerinde matematiksel işlemler yapabilir, ama eğer string sayısal bir değer içermiyorsa hata verir. Evet doğru yol String.ToNumber () veya tonumber() dır ama stringleri de toplayabilirsiniz.

AMS stringler üzerinde matematiksel işlemler yapabilir, ama eğer string sayısal bir değer içermiyorsa hata verir. Evet doğru yol String.ToNumber () veya tonumber() dır ama stringleri de toplayabilirsiniz.

tabiki fakat her 2 koşulda'da tonumber() kullanılması en sağlıklısı.

Edited by milano88

ellerinize sağlık yardımlarınız için çok teşekkür ederim, ancak son bişi daha sormam gerekiyor  :D

evet ve hayır seçenekli diyalog penceresi nerden yapılıyordu ? butona koyucam bunu, eski örneklere filan baktım ama bulamadım,

evetse şunu yap hayırsa şunu yap die bi diyalog penceresi vardı hangisiydi o ?