Jump to content

Windows 8.1 Usb Kurulumda Yerel Disk(C) Karmaşası

matraxx22
 Share

Recommended Posts

bU Windwos 7 dede oluyor cd dvd yada USB den kurduğumda Kendi kurulduğu yeri Yerel Disk C görüyor diğer disklere farklı Harfler Atıyor Asıl yerel disk C Windows 8 USB kurulumlusunda Yereldisk D görünüyor Bunun bi çözümü varmı

Ama windows 7 yi iso açlıp Setup undan kurduğum zaman böyle bi karışıklık olmuyor ve tabi Xp de kurucam yeri kurmadan önce Biçimlendirdiğim zaman bu sorun olmuyor

Edited by matraxx22

KARDESIM SENIN SORUNUN USB ONBELLEK YUKLEMESIN HANGI PROGRAMLA YAPIYORSAN ONDAN SORUN LUYOR YADA SATA ACHI SIKINTISINDAN OLUYOR INTERNETTE YUMİ DİYE PENDRİVE LİNUX BIR PROGRAM VAR ONU DENE FLASHA YAZDIRIRKEN DAHA BIR SURU VAR AMA ONLARDA SIKINTI OLABILIR BEN SENELERDIR KULLANIYORUM DAHA SIKINTI OLMADI DENE OLMAZSA MESAJ AT BANA YARDICI OLUYORUM

KARDESIM SENIN SORUNUN USB ONBELLEK YUKLEMESIN HANGI PROGRAMLA YAPIYORSAN ONDAN SORUN LUYOR YADA SATA ACHI SIKINTISINDAN OLUYOR INTERNETTE YUMİ DİYE PENDRİVE LİNUX BIR PROGRAM VAR ONU DENE FLASHA YAZDIRIRKEN DAHA BIR SURU VAR AMA ONLARDA SIKINTI OLABILIR BEN SENELERDIR KULLANIYORUM DAHA SIKINTI OLMADI DENE OLMAZSA MESAJ AT BANA YARDICI OLUYORUM

Bence onla ilgili değil aynı sorun dvd den yüklerkende oluyor windows 7 de de oluyor ama windows 7 yi iso çıkışı setup ele kurulumla kursam ve kurmadan önce xp de kurucam yerel diski biçimlendirsem xp de ki ismiyle kurulan win 7 de farklı bi isim vermiyor

bişi sorcam windows 7 aynı şekilde 8 iso sunu çıkarttığınızda setup dosyasını bilirsiniz windows içinden elle kurulumu başlatabiliyoruz kurulucak diski seçtikten sonra restart atıyor ve gerisini otomatik hallediyor bu şekilde win 7 kurdum ama win 8 kuramadım ya uyumsuz diyor ya önemli güncelleme dümenine korsan yazılımı çakıyo o güncellemeyi yapmayıncada olmuyor ben bi kaç çeşit iso cıktıs8ndan denedim olmadı

size sorucam şey acaba aranızda setuptan win8 kuran varmı varsa hangi win 8 iso su yada derlemesi

rakadasım ozman virus var mbr de yanı hardıskın mbr de sorun var xp ile yaparken en altta gorunur win 7 iken ortada senın yapacaın dıskın tamanını bıcımlendırmen yada offlıne bır antıırus cd sı ıle tarattırmak yapacagım baska bırsey yyok

rakadasım ozman virus var mbr de yanı hardıskın mbr de sorun var xp ile yaparken en altta gorunur win 7 iken ortada senın yapacaın dıskın tamanını bıcımlendırmen yada offlıne bır antıırus cd sı ıle tarattırmak yapacagım baska bırsey yyok

yok dostum yardımın için sağol bu iş tahmininden biraz daha teknik

usb den kurulumlarda sürücülerin harfleri değişebiliyor....eski haline getirmek için

bilgisayarım-sag tık -yönet-depolama-disk yönetimi- (mesela d sürücüsü şimdi e olmuşsa) üzerine sag tık-sürücü harfi ve yolu değiştir seçenegi-ordan değiştir-şu sürücü harfi ata seçeneginden ordan eski haline getirebilirsiniz

not: egerki d sürücüsü e olmuşsa cdrom sürücüsü d olmuşsa öncelik cd rom sürcüsünü  siz g yapın sonra  e olanı d yide d sürücüsü yapabilirsiniz..bilmem anlatabildimmi :)

usb den kurulumlarda sürücülerin harfleri değişebiliyor....eski haline getirmek için

bilgisayarım-sag tık -yönet-depolama-disk yönetimi- (mesela d sürücüsü şimdi e olmuşsa) üzerine sag tık-sürücü harfi ve yolu değiştir seçenegi-ordan değiştir-şu sürücü harfi ata seçeneginden ordan eski haline getirebilirsiniz

not: egerki d sürücüsü e olmuşsa cdrom sürücüsü d olmuşsa öncelik cd rom sürcüsünü  siz g yapın sonra  e olanı d yide d sürücüsü yapabilirsiniz..bilmem anlatabildimmi :)

Söz konusu Yerel Disk(C) daha önce bu yöntemle düzeltmek istediğimde C üzerinde Önemli başlangıç dosyalarının olduğu ve değiştrilemez olduğunu belirtti

Söz konusu Yerel Disk(C) daha önce bu yöntemle düzeltmek istediğimde C üzerinde Önemli başlangıç dosyalarının olduğu ve değiştrilemez olduğunu belirtti

ben usb den format attıgımdam sizin dediginiz gibi bende sıkıntı olmuyor sadece c yi c diye d yi de e diye görüyor..bende ismini değiştiriyorum sorun ortadan kalkıyor ..zaten sizi format attıgınızda c nin üzerine gelip biçimlendiriniz seçenegi seçiyorsunuz...c üzerinden isim deiştirme olanaksız dediginiz gibi..burdaki sorun farklı olarak atanmış olması....