Jump to content

360 Total Security Hakkında

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım.

Ben bilgisayarıma 360 Total security ve 360 total securiy essentialis güvenlik programlarının son sürümlerini ayrı ayrı  zamanlarda kurdum. Ve bu iki sürümden birini kullanmayı düşünüyorum.

Bu programları kullana arkadaşlarıma üç sorum olacaktı.

1. Her ikisinde de takılan flash belleği tara özelliği etkin ama flash bellek takıldığında tarayıp taramadığı belli olmuyor. Herhangi bir tarama penceresi çıkmıyor. Bunun bir ayarı var mı?

2. İnternetten indirilen dosyaları tara özelliği etkin ve güvenliyse bana bildir etkin fakat yine tarayıp taramadığı belli olmuyor. Herhangi bir tarama penceresi çıkmıyor. Bunun bir ayarı var mı?

3. 360 total security nin ... 1154 sürümünde gereksiz dosya taraması yaptırdım. ve yaklaşık 250-300 mb'lık temizlik yaptı. Kullanılmayan sürücü falan diyordu. Ve win SxS klasöründe temizlik yaptı.

Bu temizlik işlemi ne kadar güvenli. Sisteme zarar verebilir mi?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

essentials sürümü bakım araçları olmayan sadece antivirüs görevi yapar.Diğer sürüm ise bakım araçları + antivirüs görevi yapar ayarlarda seçmeniz lazım usb bellek takılınca tara vs kullanılmayan sürücü yedekleri şöyle atıyorum ses kartını aylık güncelliyorsunuz her güncellendiğinizde eski sürücüler yedekleniyor 25 kere kurduysanız 24 kez yedeklenmiştir. o yedekler çok yer kaplıyor sistemde belli yerden sonra 360 ise son bırakılan yedek harici geriye dönük temizliyor sisteme bir zararı yok anlayacağın.internetten dosya güvenliyse vs olayları programda stabil çalışmıyor bunun ilgili 360'a mail atın eski pclere kurup kullandığımdan biliyorum bu ayarı kendi sistemimde böyle basit bir antivirüs yazılımı kullanmıyorum kesinlikler avira pro veya panda antivirüs pro kullanıyorum kapsamlı ister isemde kaspersky kuruyorum :)

RaZoRWounDilginiz için teşekkür ederim. Bu güvenlik programı basit değil AV 2015 Şubat güvenlik programı testlerinde Bit defender, kaspersky ve bu programın 5.0 sürümü ilk üç sırayı aldı.

Ben de Kaspersy Total security kullanıyorum. Ama sisteme fazla yük bindiriyor. Bazen beni deli ediyor. O yüzden bu belirttiğim programları kurmak istedim. 

Not: Belirttiğiniz ayarların tümüün yapmıştım. Yine de tarayıp taramadığı belli değil.Saygılarımla

AV Şubat 2015 Güvenlik Programları test sonuç sayfası:

http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

360 Total Security Essential kullanıyorum bahsettiğin uyarıların tamamı çıkıyor bende flash bellek takar takmaz tarama yapıp bildiriyor diğer sürümün gereksiz olduğunu düşünüyorum internetden indirilen dosyalarıda tarama yapıyor zararlı bulursa karantinaya atıyor bir tek rarlı dosyaları tarayıp silmesini sevmedim..

Edited by safranos

aslında bi ayar yapmadım varsayılan ayarlarda sadece silmesini istemediğim dosyaları whitelist e ekledim  program güzel sanki pc de antivirus programı hiç yok gibi sadece zararlı bulduğunda anlıyorsunuz dediğim gibi rarlı dosyayı tarayıp silmesi birde çok şeye karışmasını sevmedim ama geri getirmesi de çok kolay genel anlamda güzel sevdim ben 

YAGMURADAM kaldırıp 360 Total Security Essential kur derim ben diğer sürümün çok artısı yok zaten her pc de cclener tarzı programlar var saygılar...

RaZoRWounDilginiz için teşekkür ederim. Bu güvenlik programı basit değil AV 2015 Şubat güvenlik programı testlerinde Bit defender, kaspersky ve bu programın 5.0 sürümü ilk üç sırayı aldı.

Ben de Kaspersy Total security kullanıyorum. Ama sisteme fazla yük bindiriyor. Bazen beni deli ediyor. O yüzden bu belirttiğim programları kurmak istedim. 

Not: Belirttiğiniz ayarların tümüün yapmıştım. Yine de tarayıp taramadığı belli değil.Saygılarımla

AV Şubat 2015 Güvenlik Programları test sonuç sayfası:

http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

Genele baktığımızda iyi sonuç veriyor fakat bazı antivirüs firmaları gibi yüksek oranda yanlış alarm olayı var o sebepten ötürü dedim ayrıyetten sıradan bir ev kullanıcıysanız kaspersky total security diğer bir deyimle kaspersky pure gibi bir yazılım kullanmanız gerekmiyor kaspersky antivirüs 2015 bile işinizi fazlasıyla görür :) ayrıyetten tüm testlerde hep zirveye oynamış ve ünlü  bir antivirüs firması dururken çin çıkışlı antivirüs firması kullanmak istemenizde şaşırtıcı doğrusu ben eski sistemlere netbooklara yavaş çalıştığından ve günümüz antivirüsleri dahada yük bindirdiğinden 360 total security gibi hafif antivirüs kurmayı tercih ediyorum genelde avira pro,panda pro antivirüs iyi bir sistem ise kaspersky antivirüs kurarım veyahussa avira free,panda free antivirüs + malwarebytes antimalware kurarım aynı yola çıkıyor şuan kendi pcimde panda antivirüs pro+malwarebytes antimalware kullanıyorum hiçbir sorun yok virüslerden eser yok sadece 1 adet trial reset ve 1 adet crackte virüs buluyor onlarıda dışlama listesi eklediğim için sorun kalmıyor.Ekstradan her ay veya 2 ayda 1 hitmanpro,norton power eraser,combofix,adwcleaner,junkware remove tools(jrt) gibi yazılımlarla düzenli olarak taratıyorum hep virüs varsa siliniyor hemde performans artışı sağlıyor.

Razorwound, av şubat 2015 güvenlik programı test onuçlarını iyi incelediniz mi? Orada flase positive yani yanlış alarm ile ilgili programın sıfır hatası var. Bit defender veri tabanını kullanan bir program nasıl çin işi diye eleştrilebilir. Şu an bilgisayarımda Çin işi iki web tarayıcısi(360 Chrome ve 360Browser) kurulu. Benim gözümde google chrome beş çeker.Firox, Opera da buna dahil.

Ayrıca kurduğunu belirttiğiniz güvenlik programlarından avira(yanılmıyorsam) işletim sistemi dosyasına virüs deyip çökertmişti sistemleri.Ve de av 2015 testinde saydığınız programların aldığı sonuçlar total security ile pek farklı değil. Bu güvenlik programına güvenen 470 milyon küsür bilgisayar var. Beleş olması bunda epey etkili ama bedava olmasına rağmen bu kadar iyi koruma sağlayan başka bir güvenlik programı yok gibi. Bence programı kimin ürettiğinden ziyade ne yaptığına bakmak gerekir. Saygılarımla