Jump to content

0x0000007f hatsı

MavericK

Recommended Posts

arkadaslar bır suredır oyun oynarken tv seyrederken hatta sadce msnde yazısırken dahı bu 0x00000007f mavı ekran hatasını alıyorum bu konuda bılgısı olan varsa bı zahemt yardımda bulunabılrmı googledan bırcok sıteye baktım pek ıse yarar bırsey bulamadım aklıma gelen ne varsa yaptım wındows attım 2 defa 2defa bıos guncellemesı yaptım drıverları guncelledım walla beynım durdu baska yapabılecem ne var bu konuda yardım beklıyorum

p4 2,8 prescot işlemci

msi 478 pin sis chipsetli anakart

ati radeon 9250 ekran kartı

kingstn 512*2 400mhz ram

skystar2 tv kartı

40gb + 160 gb hdd

arkadaşım bilgisayara format atarken hatayla karşılaşmadığına göre ramlerim sağlam. galiba HDD sizlere ömür. ama zayıf ihtimalde olsa anakart olabilir. bence Hiren boot cd de olan (hdd araçlarıyla) programla hdd yi formatla. ondan sonra tekrar kur. inş. düzelir.

arkadaslar bır suredır oyun oynarken tv seyrederken hatta sadce msnde yazısırken dahı bu 0x00000007f mavı ekran hatasını alıyorum bu konuda bılgısı olan varsa bı zahemt yardımda bulunabılrmı googledan bırcok sıteye baktım pek ıse yarar bırsey bulamadım aklıma gelen ne varsa yaptım wındows attım 2 defa 2defa bıos guncellemesı yaptım drıverları guncelledım walla beynım durdu baska yapabılecem ne var bu konuda yardım beklıyorum

p4 2,8 prescot işlemci

kingstn 512*2 400mhz ram

skystar2 tv kartı

40gb + 160 gb hdd

Please register to see this content.

symantec yazılımımı kuruyorsun norton filan

p4 2,8 prescot işlemci

kingstn 512*2 400mhz ram

skystar2 tv kartı

40gb + 160 gb hdd

kardeş sorun ramden kaynaklana bilir ramlarin slota iyice takılı olduguna bak bide çift rem kullanmışsın mhzleri 400 mü eminmisin birisinden birsi farklı ise bu sorunuda verir. benim başıma geldi 256 mb 333 mhz lik rama 512 mb 400 mhz ram taktım ve b sorunu vermişti birinden birini takınca sorun vermiyordu ama ikisini takınca sorun eriyordu mhzleri aynı olmasa bu sorunu verir.

• 11 ay sonra...

arkadaslar cozdum sanırım elekttrik kesılmelerınden dolayı ana kart köprüsünde aşırı ısınma meydana gelıyormus asırı grafıksel yuklenmelerde bu kopru ısınıyor ve makına dogal olarak kendnı korumaya alıyormus bunuda elle yoklama metoduyla buldum :whistle: herkese tesekkur ederım sorun u buyuk kasa fanıyla hallettım sımdı canavar gıbı calısıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...