Jump to content

All In One Pc Windows Kurulum Sorunu

571
 Share

Recommended Posts

Merhabalar; Lenovo C340 All in One bir bilgisayarım var. Yaklaşık 3 gün önce Windows mavi ekran vermeye başladı. Aşağıda görselde olduğu gibi. İlk önce onarma denedim fakat Windows kurulum yapacağım sırada (Windows is Loading Files ekranından hemen sonra aşağıdaki hatayı vermeye başladı. Harddiski söksem bile Windows 7 kurulumu yapmayı denediğim anda Windows Loading Files hemen sonra aynı hatayı veriyor. Aşağıda benim denediğim yöntemler yazılı acaba sorun başka ne olabilir ?

* RAM,HDD değiştirildi. BİOS Uptade yapamıyorum Lenovo BİOS uptade yayınlamamış.Ama Bios pilini çıkardım CMOS Jumper ile Clear Cmos yaptım. Sonuç nafile...

Ayrıca şöyle bir şey var CD'den çalışan Linux Os'lar sistemde çalışıyor. Şuanda Ubuntu indiriyorum kurulum deneyeceğim. 

Windows açılırken alınan mavi ekran....

[spoiler]d59Qo7.jpg[/spoiler]

Windows Kurulum sırasında (Windows Loading Files'tan hemen sonra gelen) hata

[spoiler]NqjabL.jpg[/spoiler]

Sstem Açılış Hatası Vermiyor . Bios Kısmında APCI Yani Okuma Dosya Yazımı Hatası Veriyor.2 Nedeni Vardır. Hardiski Sağlam okuyamıyor veya bios okuma metasında hata var. Bios Güncellemesi derken kendi sitesinin hariç hangi bios sürümünü kullandıgını ögrenirsen güncelleme yapabilirsin. benim yorumun bu şekilde.

BİOS üzerinde fazla bir ayar imkanım ne yazıkki yok. AMİ bios olduğu için çok sade. Birde İntel Flash Rom olduğu için Boot Block olayı varmış. Onu çözemedim bilgisi olan varmı bu konuda Jumper değiştirince sistem hiç açılmıyor.