Jump to content

Kullanabileceğimiz En İyi Anten Kablosu

Share

Recommended Posts

S.aleyküm arkadaşlar hayırlı günler dilerim.. bunu hem sohbet olarak değerlendirelim hemde bir araştırma olarak nitelendirmenizi istiyorum.. 

Piyasada oncarca anten kablosu mevcut fakat bir çoğu çin malı olmakla beraber kalitesiz yerli malı'da mevcut piyasada en çok RG6-U6 anten kablosu kullanılıyor ama hangi markanın anten kablosu kaliteli diğer markalara göre daha kaliteli sizin tavsiyeniz ne olur bu konuda.. ?

2M veya Reçber öneririm 2M bulursan gayet kalitelidir Erse Klas markalarıda kötü değildir.

2m ismini hiç duymadım hakkında da hiç bir bilgim yok metre fiyatı 1.50 krş olduğuna göre iyi kaliteli bir kablo herhalde :s

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/2mkab-rg-6-u-6-cu-cu-kablo-1-metre-169684935

Kullanım Alanları
  Bina içi dijital ve analog görüntü sinyallerinin iletişiminde CATV, CCTV, MATV, ve CTV dağıtım, düşük zayıflama istenen SATV ve güvenlik sistemlerinde bağlantı
kablosu olarak kullanılır.
Kablo Yapısı

1. İç İletken 1,02 mmØ Elektrolitik tavlı bakır

2. Yalıtkan Ort. 4,57 mmØ fiziksel köpüklü polietilen (Skin-Foam-Skin)

3. I. Ekran %100 Örtmeli Cu-PES bant

4. II. Ekran Tavlı bakır tel örgü, ort. %55 örtmeli

5. Dış Kılıf 6,9 mmØ PVC / PE (EN 50290-2), PVC – RAL 9005 Siyah / Yeşil izli / PE – RAL 9005 Siyah

Genel Özellikler

13.jpg Alev Geciktirme (Tek Kablo için) IEC 60332-1-2, EN 60332-1-2, VDE 0482-332-1-2 (PVC kılıflı kablolar için) 0.png                                              *PFPE : Gaz enjeksiyonlu (Fiziksel) köpüklü polietilen

Teknik Özellikler

Çalışma Sıcaklığı -40 °C …. +70 °C   Çalışma Gerilimi Max. 1300 V   Test Gerilimi 3000 V   Min. Bükme Yarıçapı 10xD (D:Kablo çapı)

Edited by mokoo

2M Gayet kaliteli bir kablodur.Gerek iç gerek dış cepheden kullanabilirsin güneşden etkilenmez kolay kolay

kıvrılıp kırılmaz uzun ömürlüdür.

bunun iç yalıtım malzemeleri tamamiyle bakırdan mı yapılmış çift folyolumudur ?

ayrıca bununla beraber kullacağımız F konnektör altın kaplamamı olmalı ? yada başka önereceğiniz F konnektör varmı ?

Zaten U6 bakır demek hatırladıgım kadarıyla çift kat bakır kaplamaları.

Konnektör mevzunda zaten şuan piyasadaki konnektörler buna olmaz bu kablo piyasadakilere göre biraz kalın

Altın kaplama olaylarına bişey diyemem o senin yapacagın işe göre değişir.

Ha kendi evine bu kabloyu çekeceksen 3-5-6 konnektör kullanacaksan sadece izoleni düzgün yap yeter.

ama daha kapsamlı bir işse sadece altın kaplama değil genelde digiturk elemanlarının kullandıgı konnektörler var mesela

hatta onların gümüş alaşımlı konnektörleri vardı (hala varmı bilmiyorum) özel pense ile kabloya basıyorsun sonrasında 

çıkması su alması gevşemesi mümkün değil bunlardan kullandım zamanında.

Edited by JohnnyBravo