Jump to content

4G Ihalesi Için Yerlik Oranı Şartnamesi

iRealisT
 Share

Recommended Posts

4G İhalesi iptal olmuş.

Fiber internet alt yapıların geliştirilmesi gerekiyor.İnternetin ölü olduğu yerler var.

Bütün ülkeyi fiber ağlarla kaplanmaya çalışılması lazım.Birde Yeni G geldiği zaman tadından yenmez

Benim anlamadığım şey şu Teknolojinin ana vatanı olan Güney Kore ve Japonya bile testlere 2020 de başliyacak

bunlar ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum ben?

Turkcell Aselsan ile anlamıştı gördüğüm kadarıyla Vodofone Huawei çalışmalar başliyacağı gibi bu aradada inşallah fiber internet altyapısını geliştirirler 

http://shiftdelete.net/vodafone-ile-huaweiden-5g-anlasmasi-62659

http://www.aktifhaber.com/vodafone-ile-huawei-5gde-anlasti-1206980h.htm

Edited by iRealisT

Yalandan başka bişey değiller ya teknoloji devleri bile daha testlere 2020 de başlayacaklarsa bizimkiler rüya görüyor o zaman

Aynen Japonya ve güneykore 2020 de başliyacaklarını ifade ettiler kısmen kullanılabilirmiş düşün orası teknolojinin ana vatanı

Turkcell baştaki şahısın eline geçtiği için atıp atıp tutuyorlar maalesef . Birde 4g çöplük olur 5G ye geçelim demişti ya 2 sene içinde geçilicekmiş 5G ye 

5G dünyada yok AB ve Güney kore zaten bununla ilgili görüşüp imzalamıştı belgeleri ama hala taslak aşamasında.5G nin gelmesini isteyen biri veya birileri teknolojiye yatırım yapardı fiber alt yapıyı geliştirirdi daha sonra 4G yi getirip 5G üzerine çalışırdı.

Önce fiber ağlarla donat ülkeyi daha sonra bunları düşün.

5G demek Teknolojide büyük bir çağ atlamak demek bunlar heralde 5G yi sadece telefon ve internet hızı zannediyorlar.

Benim fikrim şu 4G ye geçelim ama aynı zamanda 4G den örnek alarak ve Tecrübe kazanarak 5G için çalışalım.

AR-GE'ye önem verilmesi gerekiyor 

Edited by iRealisT

Aynen Japonya ve güneykore 2020 de başliyacaklarını ifade ettiler kısmen kullanılabilirmiş düşün orası teknolojinin ana vatanı

Turkcell baştaki şahısın eline geçtiği için atıp atıp tutuyorlar maalesef . Birde 4g çöplük olur 5G ye geçelim demişti ya 2 sene içinde geçilicekmiş 5G ye 

5G dünyada yok AB ve Güney kore zaten bununla ilgili görüşüp imzalamıştı belgeleri ama hala taslak aşamasında.5G nin gelmesini isteyen biri veya birileri teknolojiye yatırım yapardı fiber alt yapıyı geliştirirdi daha sonra 4G yi getirip 5G üzerine çalışırdı.

Önce fiber ağlarla donat ülkeyi daha sonra bunları düşün.

5G demek Teknolojide büyük bir çağ atlamak demek bunlar heralde 5G yi sadece telefon ve internet hızı zannediyorlar.

Benim fikrim şu 4G ye geçelim ama aynı zamanda 4G den örnek alarak Tecrübe kazanarak 5G için çalışalım.

5G li telefon bile yok daha :D

Telefonun ekranında 3G yazıyor diye 3G teknolojisine sahibiz demek saçma olur.

İstanbul-Ankara-İzmir gibi büyük şehirlerin bir kısmında kullanılsada ülkenin geri kalan büyük kısmında 

tam olarak kullanılamamaktadır çünkü standartı taşıyacak alt yapı mevcut değildir.

Sanki 4G yada 5G'ye geçince durum değişecekmi ? kesinlikle hayır ! daha sen mevcuttaki ADSL yada FİBER sistemi dogru düzgün yapamamışsın ne 4G'si 5G'si

bence az daha bekleyelim 6G ye geçelim ! 

5G li telefon bile yok daha :D

5 Yıl içinde geliştirilip denemeler yapılması bekleniyor bizimkiler 2 sene içinde geçiyor  :D  :D  :D  :D

http://www.radikal.com.tr/teknoloji/5gde_kore_ortakligi-1391755

Daha sonra buda var :D :D :D

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/Samsung-5G-calismalari-icin-LG-U-operatoru-ile-isbirligi-yapiyor.htm

Telefonun ekranında 3G yazıyor diye 3G teknolojisine sahibiz demek saçma olur.

İstanbul-Ankara-İzmir gibi büyük şehirlerin bir kısmında kullanılsada ülkenin geri kalan büyük kısmında 

tam olarak kullanılamamaktadır çünkü standartı taşıyacak alt yapı mevcut değildir.

Sanki 4G yada 5G'ye geçince durum değişecekmi ? kesinlikle hayır ! daha sen mevcuttaki ADSL yada FİBER sistemi dogru düzgün yapamamışsın ne 4G'si 5G'si

bence az daha bekleyelim 6G ye geçelim ! 

Abi ben diyorum ya 4G ye geçelim aynı zamanda 4G den Tecrübe ve örnekler alarak 5G için denemeler yapalım ama buradada fiber ağların türkiyeyi donatması gerekiyor fiber internet alt yapısı yani.Çünkü böyle olursa çok büyü bir yol ilerlemiş oluruz.Fiber alt yapısız denemeler felan yapılmaz.Sadece 4G ve 5G ye geçmek yetmez internet sunucuların geliştirilmesi gerekiyor.

internet hızların çoşması gerekiyor.Önce fiberleri getir daha sonra denemelere başla.Tam sağlam kadro

daha 512 kbps gören yerler var yatırım yapılmıyor.

Edited by iRealisT