Jump to content

Bozuk Hdd Veri Kurtarma

per_unit
 Share

Recommended Posts

Windows 8 live cd ile pc açtığımda dahili diskin D sürücüsündeki verilere ulaşıp kopyalayabiliyorum ama D sürücüne erişim engellendi hatası alıyorum chkdsk tüm komutlarını denedim düzelmedi ve Kullanıcı izinlerinden de bir sonuç alamadım.HDD Generator programıyla da bir sonuç elde edemedim en son olarak Active KillDisk programıyla aradığımda D sürücüsündeki dosyaları boyutları ile buluyor fakat kopyalayamadım.Bu hdd yerine yeni bir hdd aldım fakat bana D sürücündeki veriler lazım.
D sürücüsündeki verileri nasıl başka bir hdd ye kopyalayabilirim.

Yeni aldğınız HDD'yi takıp bilgisayarınızı kurun, 

1-Eğer masaüstü pc ise, bozulan HDD'yi direk anakartla bağlayın. Bilgisayarınızı açtığınızda yeni bir donanım bulunacak ve siz C:\ ve D:\ sürücülerine "farklı harfler atanmış olacaktır." ulaşabilirsiniz.

2-Eğer laptop ise, harici HDD kılıfları var (15TL'ye satılıyor), bozuk olan HDD'yi harici olarak takıp yukarıdaki işlemleri uygularsınız.

Yeni aldğınız HDD'yi takıp bilgisayarınızı kurun, 

1-Eğer masaüstü pc ise, bozulan HDD'yi direk anakartla bağlayın. Bilgisayarınızı açtığınızda yeni bir donanım bulunacak ve siz C:\ ve D:\ sürücülerine "farklı harfler atanmış olacaktır." ulaşabilirsiniz.

2-Eğer laptop ise, harici HDD kılıfları var (15TL'ye satılıyor), bozuk olan HDD'yi harici olarak takıp yukarıdaki işlemleri uygularsınız.

Bozuk hdd söylediğiniz gibi başka bir pc de denemiştim olmadı.

harddiskini klonlamayı deneyebilirsin (D: nin imajını alıp sistemini kurduktan sonra aldığın imajı tekrar D: ye geri yüklersin)

Klonlamayı nasıl yapacağım.Önereceğiniz sağlam program var mı?

bahsettiğin D yi biçimlendir önce  üstüne hiçbirşey kaydetme ardından r*studyo programıyla D yi tarat ve ordakileri kurtar

Daha önce böyle bir durumda söylediğinizi denemiştim verilerin sadece %30 kurtarabilmiştim.Biçimlendirmeden verileri kurtaramazmıyız ActiveKillDisk programıyla D sürücüsündeki verileri görebiliyorum.

Bozuk hdd söylediğiniz gibi başka bir pc de denemiştim olmadı.

Klonlamayı nasıl yapacağım.Önereceğiniz sağlam program var mı?

en bilineni acronis true image dir forumda konusu var bakabilirsin yine forumda kurtarma araçları bulunan multiboot sistemler var onlarada bakabilirsin

Edited by sercaniz