Jump to content

Corsair 120 Gb Ssd Disk Okuma Sorunu

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi ssd sürücümde bazen hatalar alıyorum. Windowsta kilitlenme, reset attıktan sonra bios'un bazen ssdyi görmemesi, bios'un ssdyi görmesine rağmen post ekranından sonra a disk read occurred hatası verip windows'un açılmaması, sizce sorun anakartımda mı yada data kablolarımda mı yoksa ssd soketinde mi bir sorun var anlayamadım. Bios güncellemesi yapsam yine sorunum devam eder mi? Bu arada ssdyi 1 ay oluyor alalı. Sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim. Bu arada şunu da söyleyeyim, ssdyi görmediği zaman bazen bios hiçbir sürücümü görmüyor.

Sistemim:

Gigabyte G31M-ES2L

Intel E4600 2.8 CPU (O.C)

Asus R7 265

120 GB Corsair SSD

1 TB WD HDD

500 GB Samsung HDD

3 GB DDR2 RAM

Creative Audigy SB 7.1 Ses Kartı

Windows 7 Ultimate x64

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi ssd sürücümde bazen hatalar alıyorum. Windowsta kilitlenme, reset attıktan sonra bios'un bazen ssdyi görmemesi, bios'un ssdyi görmesine rağmen post ekranından sonra a disk read occurred hatası verip windows'un açılmaması, sizce sorun anakartımda mı yada data kablolarımda mı yoksa ssd soketinde mi bir sorun var anlayamadım. Bios güncellemesi yapsam yine sorunum devam eder mi? Bu arada ssdyi 1 ay oluyor alalı. Sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim. Bu arada şunu da söyleyeyim, ssdyi görmediği zaman bazen bios hiçbir sürücümü görmüyor.

Sistemim:

Gigabyte G31M-ES2L

Intel E4600 2.8 CPU (O.C)

Asus R7 265

120 GB Corsair SSD

1 TB WD HDD

500 GB Samsung HDD

3 GB DDR2 RAM

Creative Audigy SB 7.1 Ses Kartı

Windows 7 Ultimate x64

öncelikle sata ve power kablolarınızı yenilemenizi öneririm

4 Gb Ram üzeri bilgisayarlarda  64 Bit işletim sistemi öneririm. Eğer 4 Gb ve altı ise 32 bit sistem yüklemenizi öneririm. Size de 32 Bit öneriyorum

Yok, sağol ben almayayım. Bu bir çözüm değil, 32 bit işletim sistemi kullanmayı bende biliyorum. Ayrıca 64 bit 4 gb altı bilgisayarlara kurulamaz diye de bir kaide yok, ve şunu da söyleyeyim 64 bit ve 32 bit arasında dağlar kadar fark var. Hız olsun, programlar ve oyunlardaki uyumluluk olsun, çok fark var. Şimdi yeni nesil oyunlar ve programlar neredeyse 64 bit mimarisinde çalışmakta. Yıllarca 64 bit kurulu sistemimde hiç kimse de bana böyle birşey söylemedi. :D  

öncelikle sata ve power kablolarınızı yenilemenizi öneririm

Data kablom yeni, anakartın içinden çıkan data kablosunu yeni poşetinden çıkartıp kullanmaya başladım. Ondan sorun olacağını zannetmiyorum, ve aynı zamanda PSU'da yeni onlarla ilgili sorun olacağını sanmıyorum. Şimdi anakartımın tüm chipset driverlarını yükledim, yüklü değilmiş belki de ondan sorun oluyordu. Bir yandan da düşündüm, benim anakartım sata 3.0 ı desteklemiyormuş, belki de o yüzden uyumsuzluk yapmış olabilir diye düşündüm. Ama şimdilik herhangi bir sorunum yok, bir sorunum olursa yazarım.

Edited by anilguleryuz

Evet sistemim eski olabilir, ama üzerinde r7 ekran kartı var sanırım bunu görmedin. Sistemimi yavaş yavaş yeniliyorum, şuan sadece ekran kartı var üzerinde ve bu ekran kartıyla neredeyse yeni çıkan tüm oyunları oynayabiliyorum. Mortal Kombat X olsun, Gta V olsun, bu oyunlar 64 bit destekleyen oyunlar ve bu sistemle aldığım fpsde 40-50 den aşağı düşmüyor ve 1080p çözünürlükte anlatabildim mi yani şöyle söyleyeyim daha önce bu sistemde 9400gt ekran kartı vardı, tabii o zamanın en iyisiydi. Şimdi teknoloji gelişiyor sende farkındasın her neyse olay sadece ekran kartında bitiyormuş ekran kartı olunca herşey değişti. İşlemci desteği olmayan oyunlarda var kimisi açılmıyor ve şimdilik bir süre daha idare etmeye bakıyorum bu sistemle daha sonra sistem toplayacağım yani 64 biti destekleyen işlemcim varken neden 32 bit yükleyeyim ki? Mantıksız bana göre iyi forumlar.