Jump to content

Ingilizce Ögrenmek İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

mustafa2763
 Share

Recommended Posts

slm arkadaşlar  ingilizce  ögrenmeye  başlayacamgım  ama nerden nasıl hangi şekillerde ve  enkolay nasıl ögrenilir bu konu hakkında hiç bir bilgim yok sizden ricam şudur bu işi en kolay nasıl gözerim  

ve  neresinden başlamam lazım  sizinde düşünce ve yardımlarınızı bekliyorum

Edited by KintaRo

bence:

Türkçe yi yani dil bilgisi olarak iyi bilirseniz. İngilizce öğrenirken karşılaştırma gibi durumlarda faydalı olur.

çalışma haricinde; günlük yapamıyorsanız haftalık kelime ezberlemenizi tavsiye ediyorum.

not: kısa sürede veya üç ay- altı ay vs. sürede öğrenirsiniz diye söylerler. Bence çalışılırsa 3 yılda öğrenilir.

bence:

Türkçe yi yani dil bilgisi olarak iyi bilirseniz. İngilizce öğrenirken karşılaştırma gibi durumlarda faydalı olur.

çalışma haricinde; günlük yapamıyorsanız haftalık kelime ezberlemenizi tavsiye ediyorum.

not: kısa sürede veya üç ay- altı ay vs. sürede öğrenirsiniz diye söylerler. Bence çalışılırsa 3 yılda öğrenilir.

türkçe de zayıf biraz  :(

HALK EĞİTİM MERKEZİNE giderek form doldur kurs başlayınca seni çağırırlar en kolay yöntem budur.

3 Seviye var A1 A2 A3 / Giriş seviye orta seviye üst seviye

10/15 tl vererek sertifika alabilirsin kursu bitirince. Sadece sertifika parası veriyorsun.

Veya para varsa american time tarzı bir yerede gidersin.

Edited by iRealisT

Evde kendi kendine çalışabilirsin mesela android telefonlar için Busuu diye bir program var neredeyse tüm diler var yavaş yavaş dinle ve testleri yaparsan öğrenirsin bu programlar pc içinde mevcut tam setler var bayağıda büyük buda yavaş yavaş boş zamanlarda öğrenebilinir .

Ancak kitap cd programlardan ne kadar çok öğrensende sonunda pratik yapman lazım kulaklar dolacak ağız alışacak 

HALK EĞİTİM MERKEZİNE giderek form doldur kurs başlayınca seni çağırırlar en kolay yöntem budur.

3 Seviye var A1 A2 A3 / Giriş seviye orta seviye üst seviye

10/15 tl vererek sertifika alabilirsin kursu bitirince. Sadece sertifika parası veriyorsun.

Veya para varsa american time tarzı bir yerede gidersin.

devamlı gündüz 10 saat çalışıyorum halk merkezine  vitmeye vaktim yok