Jump to content

Çöp Kutusu Sorunu: Her Dosya Görünmüyor

kara-okyanus
 Share

Recommended Posts

Silme işleminden sonra, çöp kutusuna attığım ögelerin yalnızca bir kısmı genelde sadece bir dosya/klasör vb. öge görünüyor ve diğerleri kendiliğinden kaybolmuş oluyor ve geri getiremiyorum. Bu durum her zaman olmasa da çoğu zaman olmaya başladı. Çözümü nedir?

Silme işleminden sonra, çöp kutusuna attığım ögelerin yalnızca bir kısmı genelde sadece bir dosya/klasör vb. öge görünüyor ve diğerleri kendiliğinden kaybolmuş oluyor ve geri getiremiyorum. Bu durum her zaman olmasa da çoğu zaman olmaya başladı. Çözümü nedir?

eğer geri dönüşüm boyutundan fazla öğe bulunuyorsa geri dönüşüm kutusuna gitmeden silinir.

bu sistemin C: sürücüsünün boyutuyla alakalıdır. böyle bir durumla karşılaşmış olabilirsin. geri dönüşüm kutusundaki dosyaları temizle ve geri dönüşüm kutusuna sağ tıkla orada kaç gb saklayabileceğin yazıyor. ona dikkat edersin. mesela bir pc nin C: sürücüsü 390gb noral olarak geri dönüşüm boyutu 21.5 gb gözükmüştü bu şekilde kontrol et

eğer geri dönüşüm boyutundan fazla öğe bulunuyorsa geri dönüşüm kutusuna gitmeden silinir.

bu sistemin C: sürücüsünün boyutuyla alakalıdır. böyle bir durumla karşılaşmış olabilirsin. geri dönüşüm kutusundaki dosyaları temizle ve geri dönüşüm kutusuna sağ tıkla orada kaç gb saklayabileceğin yazıyor. ona dikkat edersin. mesela bir pc nin C: sürücüsü 390gb noral olarak geri dönüşüm boyutu 21.5 gb gözükmüştü bu şekilde kontrol et

C sürücüsünde 100 gb boş alan var ve çöp kutusu boş; şimdi de denedim, bir dosya haricinde kendi kalanı siliyor. Ufak boyuttaki önemsiz dosyaları bile.

ccleaner la birkere geri dönüşüm kutusunu temizle ve daha sonra tekrar bir dene

Virüs taraması falan da yaptım... ama gerek kalmadı. Başta söylediğiniz yerden çöp kutusunun alanını biraz büyüttüm, gerek olmasa da... Çünkü attığım dosyalar çöp kutusunun mevcut disk alanı için sorun yaratmasa da dosyalar kendiliğinden siliniyordu, ama şimdi özel olarak alan belirleyince garip biçimde düzeldi. Yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkürler. Sorun çözüldü.