Jump to content

Yeni Hdd'ye Recovery Oluşturma Nasıl Yapılır?

ANTELOPE
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar, Lenovo Z580 marka laptopum var. Harddiski kafa atıyordu. Ben de yeni hdd alıp eskisi gibi tek tuşla çalışacak şekilde recovery kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Hdd yi takıp normal windows kurup sonra her defasında düz format atmak istemiyorum. İlk aldığım günkü gibi hdd yi nasıl recovery ile şekilde kurabilirim?

Yardım ederseniz memnum kalırım. Hayırlı forumlar.

Arkadaşlar, Lenovo Z580 marka laptopum var. Harddiski kafa atıyordu. Ben de yeni hdd alıp eskisi gibi tek tuşla çalışacak şekilde recovery kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Hdd yi takıp normal windows kurup sonra her defasında düz format atmak istemiyorum. İlk aldığım günkü gibi hdd yi nasıl recovery ile şekilde kurabilirim?

Yardım ederseniz memnum kalırım. Hayırlı forumlar.

Eski hdd nin komple yedeğini alıp diğerine yüklemelisin. Yani hdd klonlama işlemi 

Şu an kullanmakta olduğum pc 10-15 dk çalıştıktan sonra kendini kapatıyor, kafa atma sesleri geliyor. Yeni hdd aldığımda direkt olarak laptopa takacağım ve normal windows kurulumunu yapacağım.

Hdd'yi klonlamayı nasıl yapabilirim bu duruma. İmkansız.

Hdd klonlamak istemiyorum. İçindekiler giderse gitsin eski hdd'deki önemli değil. Sadece bu laptopta bulunan one key recovery tuşu çalışacak şekilde nasıl olacak bunu soruyorum.

Teşekkür ederim.

Şu an kullanmakta olduğum pc 10-15 dk çalıştıktan sonra kendini kapatıyor, kafa atma sesleri geliyor. Yeni hdd aldığımda direkt olarak laptopa takacağım ve normal windows kurulumunu yapacağım.

Hdd'yi klonlamayı nasıl yapabilirim bu duruma. İmkansız.

Hdd klonlamak istemiyorum. İçindekiler giderse gitsin eski hdd'deki önemli değil. Sadece bu laptopta bulunan one key recovery tuşu çalışacak şekilde nasıl olacak bunu soruyorum.

Teşekkür ederim.

Bir göz at derim, bence mantıklı çözümler;

https://www.youtube.com/watch?v=d55C_rc4ZxI

http://www.backup-utility.com/onekey-recovery.html

ANTELOPE

Aynı durumda senin yerinde olsamone key recovery bir kenara bırakırdım artık,, Norton Ghost kullanırdım zira hep öyle yaptım şimdiye kadar  hiç bir sorun yaşamadım..( N.Ghost kulllanımı ara google ) Lattopla verilen ( one key recovery ) bir iso dosyasıdır (windowsunun imajıdır/ yanında verilmesi gereken DVD yerine yani) ve ilgili bir bölümdedir o iso..

O dosyayı bir DVD ye yazdırabilirsin..DVDRom dan veya USB den ilgili windows u ( ne kullanıyorsan ) yeni HDD ye yüklersin...Daha sonra N.Ghost ile yaptığın kurulumun yedek bir bölüme imajını alır senelerce kullanırsın..Şimdi duyacağın şeye şaşma.!!.10 yıl önce aldığım N.Ghost imajını sonraki aşamalarda programlarımı güncelleye güncelleye kullanıyorum..Windows updateyi gerekmediği sürece ASLA update yapmıyorum..(Update window u şişişrmekten öte bişi değil bana göre..Kısacası imajım 10 yıllık,,çevremdeki tüm eş dost akraba bilgisayarlarını da N.Ghost ile yönetiyorum..(3 dakikada,,ilk kurulumum cillop gibi karşımda) ..BU sene Win 7 ye terfi ettim artık,,zira yerine oturdu win 7,,Win8-8,1 aman aman uzak dursun benden,,win10 henüs çok erken beklemek gerek oturmasını,,sürekli XP kullandım şimdiye dek..( XP windowslar içinde LÜFER tadındadır bana göre )

N.Ghost un bir avantajı format atarken yıpranan HDD nin verdiği hasarı ımajı yeniden yükleme ile cok az bir yıpranmaya sebep olması..HDD sağlık sıhhati için Norton Ghost programını TEK GEÇERİM..Başkaları True İmage diyebilir,, one key recovery lattopa yeniden format atmaktan öte bişi değildir...

Edited by MeKaM