Jump to content

Asus P5Vd2-Vm İşlemci Uyumluluğu

seysel523
 Share

Recommended Posts

asus p5vd2-vm anakrt var üstünde cleron 1.80 ghz işlemci var.

asusun resmi sitesinde ankartın desteklediği işlemclilerle ilgili bilgiler var aynen buraya kopyalıyorum ben pek anlamadım.

benim gözüme kestirdiğim uygun fiyatlı işlemciler var uyumlu olur mu olmaz mı yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci

Intel® Core ™ 2 Duo için LGA775 soketi (EE hariç) / Pentium D / Pentium 4 / Celeron® D İşlemciler Destek Intel EM64T / EIST / C1E / TM2 / Hyper-Threading Teknolojisi
resmi sayfadakiler bunlar
gözüme kestirdiklerim:
intel pentium 4 2.80 ghz  1M/800 775 işlemci   sıfır ayrıca yanında sıfır işlemci fanı var. ön bellek 1mb  fiyat:20 tl+ücretsiz kargo

pentium 4 3.0 ghz  2M/800  lga 775  ön bellek :2mb  ikinci el 9,5 tl +3.5 tl kargo

pentium 4 3.0 ghz  2M/800  lga 775  ikinci el ön bellek:2mb fiyat 8tl+kargo

intel pentium d  3.0 4m/800 ikinci el 7 tl  + kargo 

intel pentium 4 3.0  ghz ht  önbellek: 1mb + işlemci fanı  sıfır garantili 29 tl +ücretsiz kargo
Önbellek 1 mb olmuş ya da daha yüksek bir önem teşkil eder mi?
yazıyor 1M/800 yazıyor 800 neyi ifade ediyor?
core 2 duo mu pentium 4 mü?
ben pc de oyun için değil sadece internet ağırlıklı kullanacam. film sosyal medya vesayre üzerine kullanacam. bu yüzden sizin öneriniz hangisi olur? 
bunlar uyumlu olur mu anakartla??

bir bilen yok mu?

biliyorum eski işe yaramaz ama bu pc de kullanılsın atılmasın diye yapıyorum satsam para etmez dursa bu haliyle internete girerken zorlanıyor işlemciyi değiştirirsem en azından internette rahat dolaşılır

görür tabi ki. Ama işletim sistemi olarak sadece xp sağlıklı çalışır gibi geliyor bana. Core 2 duo olursa en azından windows 10 bile rahatlıkla kurarsın bence

win 7  için bile  anakartın driver yok:(

Edited by seysel523

vista dan sonra driver yok ekran ses vb için ekran görüntüsünde sadece bios ve kullanma kılavuzu var

Üretici sitesinde driver verilmemesi donanımın düzgün çalışmayacağı anlamına gelmez. Bana sorarsan vista sürücülerininde verilmiş olması windows 7-8-10 un sorunsuz çalışacağını gösterir büyük oranda.

Deneme yapmadan önyargılı yaklaşmamak lazım. Zaten işlemciye den öyle aman aman para vermeyeceksiniz almışken core 2 duo almak mantıklı. Seçenekler ve öneriler bunlar. Gerisi size kalmış. İyi günler.

Üretici sitesinde driver verilmemesi donanımın düzgün çalışmayacağı anlamına gelmez. Bana sorarsan vista sürücülerininde verilmiş olması windows 7-8-10 un sorunsuz çalışacağını gösterir büyük oranda.

Deneme yapmadan önyargılı yaklaşmamak lazım. Zaten işlemciye den öyle aman aman para vermeyeceksiniz almışken core 2 duo almak mantıklı. Seçenekler ve öneriler bunlar. Gerisi size kalmış. İyi günler.

sıkıntı yok tamam denedim ön yargı değil win 7 kurdum  vista dirverlarının çoğu yüklenmedi birçok driver eksik kaldı  birde ses kartı+ethernet kartı alamam+satayla ilgili driverlarda yüklenmedi geriye birşey kalmadı 

aygıt yöneticisnden güncellemeyide denedim  yine de olmadı

Edited by seysel523

sıkıntı yok tamam denedim ön yargı değil win 7 kurdum  vista dirverlarının çoğu yüklenmedi birçok driver eksik kaldı  birde ses kartı+ethernet kartı alamam

aygıt yöneticisnden güncelledim bilinmeyen aygıtlardan kurtulamadım

Hocam eğer windows 7 driverları kendi de yükleyemediyse o zaman pek yapacak birşey yok dediğiniz gibi. Driverpack solutions varmı elinizde onu denediniz mi?

Hocam eğer windows 7 driverları kendi de yükleyemediyse o zaman pek yapacak birşey yok dediğiniz gibi. Driverpack solutions varmı elinizde onu denediniz mi?

onu denemedim vista sp2 en son sürümü  kurdum sıkıntı yok işletim sisteminde durum böyleyken çok masraf etmeden en kestirme yoldan bu işi nasıl hallederim onun için uğraşıyorum

ayrıca oyun için i5 işlemcili bir laptop um var

masa üsütnü atmayım evde açıköğretim okuyan var o da burdan ders videolarını rahat kasmadan izlesin diye uğraşıyorum

Edited by seysel523

onu denemedim vista sp2 en son sürümü  kurdum sıkıntı yok işletim sisteminde durum böyleyken çok masraf etmeden en kestirme yoldan bu işi nasıl hallederim onun için uğraşıyorum

ayrıca oyun için i5 işlemcili bir laptop um var

masa üsütnü atmayım evde açıköğretim okuyan var o da burdan ders videolarını rahat kasmadan izlesin diye uğraşıyorum

Vista da güzel aslında biraz hantal ama çokta çekilmez değil öyle. Tema desteğini, defender  ı ve kullanılmayan servisleri kapatılırsa iş görür fazlasıyla. 

pentium 4 2.80 ghz sıfır +fanı da var ve ayrıca kargoyu da karşılıyorlar grantili 

20 tl  sizce nasıl ?? benim işlemci 5 senelik var biliyorsunuz ki intel 4 ayaklı basmalı fanlar bazen kendi kendine bile kırılabiliyor (başıma gelmişti . baktım pc çok yavaş. baktık işlemci fanının ayağının kırılmış. kaldı ki kasayı ilk 1 sene hiç açmadım)işlemciyi değiştirirken fanın ayakları kırılacak mı bilmiyorum bu ürüne ne dersiniz?

http://www.cpu-world.com/benchmarks/Intel/Celeron_430.html

kardeş işlemcinin celeron 430 olması lazım. Üstteki linki bir oku.

Her ne kadar 1.8 ghz olsa da eski s478 serisi 1.7 seleronlar gibi değildir.

Dual 2 core 775 serisinin farklı mantığı vardır. 1.8 ghz lik çift çekirdek 4300,  eski 775pin çift çekirdek pentium D 3.0ghz den daha iyiydi.

senin işlemcinin de o yeni serinin tek çekirdeklisi olması lazım.

Dikkatli incele, bence değmez. p4 2.8. senin celeron  430  dan daha iyi değil çünkü.

Aida da celeron 420 nin (1,6ghz)cpı queen puanı 3300, seninki 3600 dan aşağı almaz.

p4 2.8 çift çekirdeklisi bile 4100 almışken tek çekirdeklisi kafadan yuzde otuz düşük puan alır.

KISACA KESİNLİKLE S775 P4 SERİSİNE PARA VERME. SENİN İŞLEMCİN DAHA İYİ ÇÜNKÜ. Alacaksan core2 duo serisi işlemci al

o zaman celeron alıyım hızı yüksek olsun çünkü kargoyla beraber 30 lirayı buluyor core 2 duolar birde adam sağlam diyor ama 1 pini kırık çıksa b,r sürü mesele

birde elden alsam k, bulunduğum ilde birçok dükkan var ikinci el satan ama 50 tl den bahsediyorlar 2. el işlemcilere

siz ne dersiniz öneri ne olur 

Edited by seysel523

seysel523 kardeş, yanlış anlamayın da donanım bilginiz zayıf :)

775 sokette işlemci iğneleri anakart üzerindedir, işlemcinin kendi üzerinde bulunmaz. dolayısıyla yamuk eksik vs pin derdin olmayacak.

Ayrıca sizin celeron 430 o alacağınız o p4 2,8 s775 den daha iyidir veya muadildir dedim, 775pin celeronlar uçar kaçar durmayın alın demedim :)

20TL ye p4 2,8 alacağınıza

1. http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-core-duo-e2140-islemci-soc.775-234350387/detay

1. kargo dahil olsun 15, şuankinden çok daha iyi olur. sizin işlemcinin çift çekirdeklisi gibi düşünün.

2. http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-e5300-2.60-ghz-800-mhz-2m-cache-islemci-sadece-22tl-223519541/detay

2. bak sana 22 liraya kargo dahil 5300 buldum. direk bunu al

2.ürünü aldım

farkında olmadan seysel523 beye uyumsuz işlemci önerdik, anakart 5000-7000-8000 serisini desteklemiyormuş,

neyse satıcı elinde 2200 varmış onunla değişecek, hatamızı düzelttik

Hayırlı olsun seysel523 kardeş..

sağolun teşekkürler

böyle güzel insanlarla karşılaşmak hoş ,

teşekkürler tnctr

bnm mevcut kullandığım esed nod32 var bunu destekler mi yani program desteği nedir? microsoft office destekler mi?

Linuxta virüs kavramı yoktur diyebiliriz o yüzden bir virüs programına ihtiyaç yoktur. Office olarak libre office önerilebilir. Exe dosyalarını çalıştıramazsınız linuxta. Programların linux için olan versiyonlarını kullanabilirsiniz yada alternatiflerine bakabilirsiniz 

Linuxta virüs kavramı yoktur diyebiliriz o yüzden bir virüs programına ihtiyaç yoktur. Office olarak libre office önerilebilir. Exe dosyalarını çalıştıramazsınız linuxta. Programların linux için olan versiyonlarını kullanabilirsiniz yada alternatiflerine bakabilirsiniz 

merak ettiğim şu mesela microsoft office de hazırlanmış bir dosyayı linux da açıp düzenleyebilir miyim? yazıdırabilir miyim

Edited by seysel523