Jump to content

Next&nextstar Ürünleri Resmi Destek & Yazılım

ULUMANITU_
 Share

Recommended Posts

Resmi Site

http://www.next.com.tr/tr/

Resmi Destek 

http://destek.next.com.tr/

Resmi Yazılım

http://www.nextservis.com/

Birinci sıradaki resmi siteden bağlantılarla alttaki diğer iki siteye ulaşılmakta ben karmaşa olmaması için direk linkleride ekledim

Birinci siteyi ürün incelemede kullanabilirsiniz

İkinci siteyi sorunlara verilmiş cevaplar ile bilgi almak için kullanabilirsiniz tabii her model ürün için cevaplar yok ama buradan talepte bulunabilme imkanı var yazılım veya soru şeklinde gerçi sorun çözüm anlatımları birbirine benzer adımlar içeriyor

Üçüncü sitede yazılımlara ulaşabilirsiniz ana sayfada en son sunulan yazılımlar ve üstte kayar yazı şeklinde uydudan yazılım güncelleme ve hangi cihazların uydudan güncellenebileceği şeklinde bilgilendirme var dosya adlı sekmede ise eski yeni tüm ürnler için yazılımlar bulunmakta ürünü seçip göster demek yeterli dikkat edilecek nokta aradığımızı tam olarak bulmak benzerlikler var hd ise hd usb ise usb fta ise fta şeklinde ibarelere dikkat etmek gerekli aynı numaralı bir ürün mesela 22000 fta var 22000 fta usb var 22000 hdmı usb var umarım anlaşılmıştır

ürün seçilince ürünle ilgili tüm yazılımlar var ben uydu alıcısı için kullandım artık uydudan güncelleme alamadığım için usb den güncelleme yaptım ayrıca rs232 kablo ile pc den güncelleme programıda vardı bu program olası hatalı yazılım yüklemelerinde çöken alıcıyı pc ile hayata döndürmek içinde kullanılabilmekte bu tür şeylere aşina olanlar için pekte zor işler değil anlamayanlar dikkatli olmalı hatalı yazılım yüklemekten kaçınmalı 

bazı güncellemeler yazılım kısmında değil kanal tp gibi güncellemeler içermekte çok şart değil yani çıkan dosyaları çekip içlerindeki bilgileri okuyun açıklama oluyor neler değişmiş gereksiz görürseniz yüklemeyin ayrıca ortak yazılımlarda mesela cihaz bilgisinde şu şu yazan cihazlara yüklenmelidir diye notlar var alıcınızda o bilgiye bakın uyumsuzluk olmasın uğraştırmasın sizi sonra

şifreli kanallar için emu aktifleştirme ve kilitli ayarı değişmeyen cihazlar için master kodları var 

burdan yola çıkarak nettede anlatımlar mevcut google amcada ben boş vaktimde kendi uydu alıcım için vakit harcadım ve size aktarıyorum genelde nette birçok sat forum var kimi burdan aldığı yazılımı sunuyo kimi editlemiş ama kimse sorumluluk almıyor o sebeple resmi bir kaynak ararken karşılaştım buraya karaladım faydalı olması dileğiyle

Konu bir başlagıç noktası olarak ele alınmalı ana hatlar üzerinden aklınıza takılanları google arama ile ulaşın bu da bi nevi bios güncelleme gibi yani riskli maceraya girip başınızı ağrıtmayın sonra