Jump to content

Hesap Sorunu..

murad82
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım,

anlatmaya çalışayım,

arkadaş lg g3 aldı, galaxy s3ü vardı, ondaki yedekleri alıp s3teki hesabını g3de açarak yükledik çalıştı vsvs.

s3ü ben aldım idareten (kendi telefonumu tamire yollamıştım.) s3e kendi yedeklerimi yükledim hesapta bi değişiklik yapmadım kendi hesabımı girmiştim sadece, 

sonra farkettimkiiii..... ben s3te googleda ne arasam, lg g3ün aramasında görünüyor ve o g3de ne arasa bende görünüyor.... bu sorunu nasıl hallederiz.

ve google aramalarından başka görme ihtimalimiz olan özelimiz de var mıdır:( 

Merhaba arkadaşlar, çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım,

anlatmaya çalışayım,

arkadaş lg g3 aldı, galaxy s3ü vardı, ondaki yedekleri alıp s3teki hesabını g3de açarak yükledik çalıştı vsvs.

s3ü ben aldım idareten (kendi telefonumu tamire yollamıştım.) s3e kendi yedeklerimi yükledim hesapta bi değişiklik yapmadım kendi hesabımı girmiştim sadece, 

sonra farkettimkiiii..... ben s3te googleda ne arasam, lg g3ün aramasında görünüyor ve o g3de ne arasa bende görünüyor.... bu sorunu nasıl hallederiz.

ve google aramalarından başka görme ihtimalimiz olan özelimiz de var mıdır:( 

İki telefonda da aynı gmail hesabı varsa olur anca bu dediğin hocam. Başka ihtimal yok . Telefonu sıfırladınız mı alınca?

Anladım peki galaxys3teki arkadaşın google hesabını nasıl kaldırabilirim? Sıfırlamadım.

Ayarlar > hesaplar > google ı kaldırmanız lazım. Kendi gmail hesabınızla giriş yapın.  Chrome kullandığınız için aramalarınız görünüyor. stock tarayıcıda görülmez. Özel bilgileriniz gmail hesabına yedeklenmiş olabilir senkronizasyon açıksa. Rehber ve uygulamalar yedeklenir genelde. 

Chrome kullanmıyorum telefonun kendindeki Explorer'ı kullanıyorum.

Googleı kaldırıp kendi hesabımla gireyim ama google markette kensi hesabımdayım.

sonra arkadaşın google hesaplarını pcden açıp silebiliriz yedekleri değil mi

Bilgisayardan rehber yedeklemesine ulaşabilirsin. Ama o rehber hem arkadaşının hem senin rehberinin yedeği olur nasıl sileceksin ayıklayacaksın bilemem onun rehberinide sileblirsin yanlışlıkla :) 

Google fotoğrafları kullanıyorsa arkadaşın cihazda fotoğrafları da yedeklemiş olabilir.

hocam rehberde sorun yok yani bi karışıklık olmamış, zaten google hesaba bilinçli bi yedekleme de söz konusu değil s3ten. google hesabı girilmiş olduğundan yapılan internet aramalarını gösteriyor. bilinçli bi yedekleme yap denmemiş öyle ayarlanmamış yani.