Jump to content

Katılımsız Xpsp3'e Kurtarma Konsolu Eklenemez Mi

melo1905
 Share

Recommended Posts

merhabalar arkadaşlar.

xp sp3 yüklü bilgisayarım bozuldu. bu xpyi daha önce nlite ile yapmıştım uzun süredir kullanıyordum. ve usb ile formatlıyordum. şimdi yine aynı xp sp3lü iso dosyasından usbyi bilgisayara taktıktan sonra kurtarma konsolunu açayım dedim ve usbden onarayım dedim fakat kurtarma ekranı gelmiyor yok :) usb ile format atarken kurtarma konsolu yüklenmiyor mu ? illa cdye mi çekmek gerekiyor ? eğer yükleniyorsa nasıl yapacağımı anlatırsanız çok yardımcı olursunuz. usbye kurtarma konsolu yüklemem gerekiyor.

iso kaynağında i386 içindeki winnt.sif dosyasını senin pcye taşı.. sonra kurtarma olayını halledip işin bitince tekrar atarsın..saygılar...

hocam şimdi ben usbye atarsam dediğiniz dosyayı kurtarma konsolu ekranı gelir mi ? ben bilgisayarı usb ile önyüklemeli olarak başlatıyorum öyle yapmak zorundayım çünkü bilgisayar açılmıyor. dosyalarımı onarmak istiyorum elimde önyüklemeli sp2 var onda kurtarma konsolu geliyor fakat sp3 kurulu bilgisayarı sp2li bir yazılımla onaramıyormuşuz.

hocam şimdi ben usbye atarsam dediğiniz dosyayı kurtarma konsolu ekranı gelir mi ? ben bilgisayarı usb ile önyüklemeli olarak başlatıyorum öyle yapmak zorundayım çünkü bilgisayar açılmıyor. dosyalarımı onarmak istiyorum elimde önyüklemeli sp2 var onda kurtarma konsolu geliyor fakat sp3 kurulu bilgisayarı sp2li bir yazılımla onaramıyormuşuz.

Tam ifade edemedim sanırım. Şimdi xpyi katılımsız hale getiren winnt.sif dosyasıdır. bu dosya da iso kaynağının içindeki i386 klasöründe bulunur. onarma ekranının gelmesini istiyosan bu winnt.sif dosyasını o kaynaktan silmen lazım. Tabi önceden yedeğini almalısın.. Eğer bluelife ustanın nt5isosetup çalışmasını kullandıysan oluşturduğun boot.gz veya boot.iso dosyasının içindeki winnt.sif dosyasını silmen yeterlidir

merhabalar arkadaşlar.

xp sp3 yüklü bilgisayarım bozuldu. bu xpyi daha önce nlite ile yapmıştım uzun süredir kullanıyordum. ve usb ile formatlıyordum. şimdi yine aynı xp sp3lü iso dosyasından usbyi bilgisayara taktıktan sonra kurtarma konsolunu açayım dedim ve usbden onarayım dedim fakat kurtarma ekranı gelmiyor yok :) usb ile format atarken kurtarma konsolu yüklenmiyor mu ? illa cdye mi çekmek gerekiyor ? eğer yükleniyorsa nasıl yapacağımı anlatırsanız çok yardımcı olursunuz. usbye kurtarma konsolu yüklemem gerekiyor.

konu dışı ama sen hangi programla boot usb yapıyosun 2 gündür denemediğim şey kalmadı bi türlü boot usb hazırlayamadım hazırladıklarım da kullanıcı sözleşmesi ekranın da hata verip kalıyo devam edemiyorum

Tam ifade edemedim sanırım. Şimdi xpyi katılımsız hale getiren winnt.sif dosyasıdır. bu dosya da iso kaynağının içindeki i386 klasöründe bulunur. onarma ekranının gelmesini istiyosan bu winnt.sif dosyasını o kaynaktan silmen lazım. Tabi önceden yedeğini almalısın.. Eğer bluelife ustanın nt5isosetup çalışmasını kullandıysan oluşturduğun boot.gz veya boot.iso dosyasının içindeki winnt.sif dosyasını silmen yeterlidir

hocam geç haber veriyorsam kusura bakmayın meşgul oluyorum.

sizin verdiğinizi çözüm yöntemini deneyebilirim. çok basit bir yöntem gibi duruyor benim çözdüğüm yöntemden. ama çözüm olacağını zannetmiyorum deniyecem. benim çözümüm xpsp3 yüklü iso dosyasını nlite ile otomatiksiz kuruluma ayarlayarak yapmakla çözüldü. yani kurtarma konsolunun gelmemesinin nedeni xpsp3 isosunun tam otomatik kurulum yapılacak şekilde yapılandırılmasındna kaynaklıymış. eğer sorun olursa otomatiksiz kuruluma ayarlanmış isoyu usbye gerekli araçlarla önyüklemeli yapıp halledicem. bu biraz sıkıntı olacak.

keşke tam otomatik kurulumlu xpde de kurtarma konsolu gelse güzel olacak ama forumda bu işi bilen biri yok sanırım ya da olmuyor.

konu dışı ama sen hangi programla boot usb yapıyosun 2 gündür denemediğim şey kalmadı bi türlü boot usb hazırlayamadım hazırladıklarım da kullanıcı sözleşmesi ekranın da hata verip kalıyo devam edemiyorum

forumda konular mevcut kardeşim okursan kolaylıkla yapabilirsin. ama böyle bir kaç arkadaş daha yardım istedi senin gibi onlar için nete kendi özel yapım isomu yükledim. nasıl yapılacağını da yazılı olarak anlattım. linkini vereyim yeni yaptım bu isoyu tek yapman gereken programla usbye yazmak. boot.gz falan hazır içinde uğraşmana gerek yok. linke tıkla indir. kurduktan sonra nasıl çalıştığını bildirirsen sevinirim. çok hızlı olması gerekiyor 3 senedir nlite ile xp yapıyorum bilgisayarı labaratuvara çevirdim  :yahoo: 

http://www.mediafire.com/download/sk3n7w8dmaokbz9/sa%C4%9F+t%C4%B1kla+buraya+%C3%A7%C4%B1kart+de+%5B%28extract%29+formatl%C4%B1k+usb+%5D.rar

Edited by melo1905