Jump to content

Kredi ve yurtlar kurumu hakkında

TeksasStyLe

Recommended Posts

arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere benim 2004-2006 yılları arasında üniversite öğrenimim sırasında kredi ve yurtlar kurumundan öğrenim kredisi talebinde bulnmuş ve öğrenim kredisini almıştım bu sırada imzladağımı notere tasdik ettirdiğim senette 1280 ytl (1,280,000 lira) yazmaktaydı okulum bitti ve bana dün itibariyle ödeme taahütnamesi geldi ve ödemem gereken tutar 2650 ytl :angry: bi yanlışlık mı var yoksa benim dönemimde kredi alanlarda aynı şekilde mi ödeme yapoyrlar böyle bi kredi alan arkadaşların olduğunu düşünüp burda yazmak istedim bi kusur ettiysek affola tam 2650 ytl borç gözüküyor inanmıyorum ya .... :D

aynı dert bende de var ben 3,500 ytl lik senet imzaladım

onlar b. eşya üzerinden zam aldıkları için seninki iki katına çıkmış dediğin gibi. normaldeokul bitiminden 2 sene sonra ödemeler başlıyordu ama ne kadar geç ödersen okadar faiz bindiriyorlar.. :angry::D:D:)

2500 ytl ögrenim kredisi için 500 ytl de katkı kredisi için senet imzalamıştım. Şu an için ödenecek tutar. 3298 ytl öğrenim kredisi, 871 ytl de katkı kredisi için.

Not : Krediyi 2000 de almıştım, 2006 da ödemeye başladım.

arkadaşlar ben kredi yurtlar kurumunda çalışıyorum ama krediler hakkında ayrıntılı bilgim yok.konu dikkatimi çekti bakmak istedim.arkadaş kocaman yazıyla destek yaptılar demiş :DB) bişeyler söyleyim ama kızmayın olurmu :)birincisi zorla destek yapmadılar demi :) yani herkes kendi istegile gitti kredisini istedi ve aldı.ikincisi o anda ihtiyacınız vardı biliyorum ondan aldınız vede eminimki ilaç gibi gelmiştir.bende bankadan kredi çekktim ve memur oldugum içinde hala çekmek zorundayım :) alırken çok tatlı geliyo ama taksitleri öderken çok acı sizde bilirsiniz :D faiz konusuna çok kızyorsunuz farkındayım.ama kızmayın bence.imkanınız varsa krediyi alıdıgınız senenin banka faiz oranlarını ve o gün aldıgınız kredinin bu günkü ödeme tutarını kabaca bi hesaplamaya çalışın.emin olun uçurum az kalır arada.kendi kurumunu savunuyorsun demeyin.ismimi vermiyecegim için kimseyede yaranma durumum olmayacak.ama 15 yıldır çalıştıgım kurumu ben devletin(yanlış anlaşılmasın hükümetin degil) vakfı gibi görüyorum ve üniversite ögrencilerine gerçekten hizmet ettigine inanıyorum.daha önceki senelerde ögrenim kredisini her ögrenci alamıyordu.ama son senelerde isteyen(İSTEYEN) herkese veriliyo.alıp kullanan degerlendirenler geri ödeme yapmazsa arkadan gelen gerçekten ihtiyacı olanlara vermek baya zor olacaktır bence.benim tavsiyem kredi yurtlar kurumuyla gidin görüşün.borç ödeme ertelemesi ve taksitlendirme var.eger faizlerde yanlışlık oldugunu düşünüyosan haklıda olabilirsin.hesap konusunda uzman biryle görüşüp düzeltme yaptırabilirsin.devlet 10 kuruş alacagını bırakmaz ) ama emin ol haksız fazla kazançda saglamaz.(saglar diyenleri duyar gibiyim :) kredi yurtlar kurumunda hesaplar ortada oldugu için bu durum olmaz emin olun.) hacizlik olanlar arasında 50 yaşına gelmiş milletvekilleride var belki size biraz moral olur :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...