Jump to content

Fanlar Çalışıyor Ama Ekrana Görüntü Gelmiyor

BaverGezer
 Share

Recommended Posts

Merhaba. Eski bilgisayarım da anlam veremediğim bir sorun var. Ben kullandığım zaman her şey tıkır tıkır çalışıyordu. Arkadaşıma verdim bilgisayarı 1 Ay sonra bozuldu. Geri aldım çalıştırmaya çalıştım, çalışmadı. Çalışmadı derken ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar çalışıyor. Aradan 1 Sene geçti, 1 Hafta önce denedim uzay montaj olarak çalıştı, kapattım bir daha çalıştırdım yine çalıştı. 2 Gün önce kasaya montajlayarak denedim çalıştı, kapattım yeniden çalıştırmayı denedim çalışmadı. Bir daha kapatıp denedim yine çalışmadı. Yani kafasına göre bir çalışıyor, bir çalışmıyor. Benzer durumu yaşayan var mı ? Ya da bu sorunun ne olduğunu bilen var mı ? Teşekkürler.

powersuply alakalı olabilir. eğer kasanda ram warsa ( 2-3 adet 1 adete indir dene ) ve Spiker dene

Power supply ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama denerim, söylediklerinize bakacağım. Speaker ise akşam evden getirip yarın denerim. Teşekkürler.

Edited by BaverGezer

ekrana görüntü gelmiyorsa. başlangıçta uyarı sesi veriyorsa öncelikle ram

ekran kartı takılıysa bazı ekran kartları extra güç kabloaasu ister kablo yoksa görüntü bazen gidebilir

ve işlemciyi kontrol et.

güç kaynağından olduğunu sanmıyorum. genellikle sabıkalı ram çıkar. 2 ram var sa tek tek dene

Edited by bates54

sanırım işlemci aynı sorun bendede var fanlar dönüyor ama başlangıç tonu bile gelmiyor aklıma gelen herşeyi denedim malesef bi değişiklik olmadı şu an aynı şekilde iki kasa atıl durumda yatıyor çözüm bulamadığımdan dolayı denemediğim tek şey işlemcilerini değiştirmek

aynı sorunu 2 ocakta yaşadım hala pc elimde değil şöyle özetleyeyim 

4 ocakta gönderdim 40 gün sonra anakart ekran kartı ram işlemci tüm parçaların yenisi gelmiş.

geçen cumartesi tüm parçaları aldığım yer topladı tekrar çalışmadıgını söylediler tekrar gönderdik pazartesi ve şuan çalışmama sebebi anakartın işlemci pinlerinde yamulma varmış aldığım yer toplarken yaptı diye düşünüyorum daha birşey demedim servisi beklemekteyiz eğer servis kullanıcı hatası derse muhtemelen kavga çıkacak sanıyorum ki kabul etmeyecek aldığım yer küçük şehirde olduğum için küçük bir bilgisayarcıdan aldım...