Jump to content

Hdd Kutu Önerisi

Sailors
 Share

Recommended Posts

50-60 tl geçmeyecek usb 3.0 bi kutu arıyorum frisby almıştım ucu bozuldu artık görmüyor ve kablosuda baya sert kıvırmaya gelmiyor.

biraz araştırma sonucu bunu buldum

FRISBY 2.5 FHC-2555T (Şifre Korumalı) Usb 3.0 Alüminyum Harddisk Kutusu acaba sağlamlık açısından nasıldır kullanan arkadaşlar varmı yorum alabilirmiyim 

Sadece usb kutusundaki usb soket girişleri farklıı oluyor.Usb 2.0 ile 3.0 arasında okuma yazma hız farkı yok.

Özetle ya orjinal taşlınabilir hddli ürün alınız.(içindeki hdd değiştirebilenler tercih ediniz)

Yada beyendiğiniz usb hdd kutusunu alınız.

yanlış biliyorsunuz bence bizzat denedim usb 2.0 da 20-25 mb ile yazarken usb 3.0 ile 80-90mb leri geçiyo 

Usb 2.0 - 3.0 yazma okuma hızı hdd ye de bağlı. 

Kutu önerisine gelince piyasadaki ürünlerin hepsi çin malı markalı olsun yada olmasın. Burada okuma yazma hızım düşmesin diyorsan kutu-pc arasındaki usb kablosunu çok kaliteli kullanmanı öneririm

Mobil cihazlarda bile usb kablosunun kalitesi şarj süresini çok etkiler misal. 

Edited by yasak_ask

Selamlar..
Yanlış biliyorsunuz gençler..
Flash bellekler ve HDD'ler bağladığınız porta göre davranırlar..
USB 2.0'a bağlarsanız, elbette yavaş veri transferi olacaktır. USB 3.0 portuna bağlarsanız veri aktarımı yükselecektir.

USB 2.0, 300 Mbit/s hızına sahipken, USB 3.0 büyük bir farklı ile 10 Gbit/s hızına ulaşıyor.
Örneğin 1 GB‘lık veriyi USB 2.0 ile 145 saniyede yazabiliyorken, bu durum USB 3.0'da 37 saniyeye düşüyor.
Bilginize ve kolay gelsin..

Videoda açık ara ile görülmektedir..