Jump to content

Sürücüsü olmayan ekran kartı?

botett

Recommended Posts

[quote name='emily' date='Pzt, 30 Tem 2007, 22:49:45' post='1337

ekran kartı markasi, makinayi ilk başlattığındaki siyah ekranda ustte goruntulenecektir. ordan bize bir bilgi verebilirsin.

İlk olarak ekran kartın onboardsa anakart driverlarını anakart üreticisinin web adresinden eğer onboard değilse ekran kartı ve ses kartını eline alıp üzerindeki model nosu ile nette arama yap ben öyle buldum...

Everest ultimate ile ekrankartının ne oldugunu ögrenip driverını internetten indirebilirsin

yada driver magician yada driver gennius yarımı ile pc nin güncel driverlarını otomatik olarak indernetten indirebilirsin

driver magician programını internetten indirdim ama hangisi ses kartı hangisi ekran kartı o listeden bulamadım. hepsini seçip update mi desem....

Everest ultimate ile ekrankartının ne oldugunu ögrenip driverını internetten indirebilirsin

yada driver magician yada driver gennius yarımı ile pc nin güncel driverlarını otomatik olarak indernetten indirebilirsin

Sürücü için kasanın arkasına bakın. Ekran kartı girişi eğer üstlerde yatay usbler arasında ise onboard demektir. Anakartınızın sitesine girip indirebilirsiniz. Eğer altlarda ise harici bir karttır onun içinse arkadaşın dediği gibi bilgisayar ilk açıldığında siyah ekranda sol üstte yazar modeli markası. En azından ati yada nvidia olduğunu görürsünüz. Daha sonra internet sitesinden yazılımı indirin bütün sürücüler iniyor kendisi uygun olanı kuruyor zaten. Ati yada nvidiadır büyük bir ihtimalle diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ilginize teşekkürler. Arkadaşların yardımıyla sorunu çözdüm. Çözüm yolunu buraya yazıyorum, bilginiz olsun...

önce yandaki adreste bulunan programı indirdim. www.cpuid.com/download/cpu-z-140.zip

programı kurup çalıştırdım ve mainboard başlığı altından anakart ın modelini öğrendim. Sonra modeli google da araştırdım (bendeki model:775i945GZ idi araştırırken "775i945GZ download" yazdım ve ilk sitede istediğim bilgilere ulaştım ) o modelin sürücülerini indirip kurdum.

valla banada bu gun azzqa diye bi marka anakart geldi bütün driverlerini tanıttım onboard ses kartını tanıtamadım adamlar azza nın yetkili sitesini kapatmışlar öle kalakaldım valla driverleride yedeklememiştim müşteriye öle teslim mümkün se azza pm4266 audio driverını paylaşıcak olan varsa memnun olurum iyi forumlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...