Jump to content

P4R800-VM Ses Driver'i

Recommended Posts

anakartın ses kartı yanmış olabilir

yüklerken mavi ekran felan veriyormu

yüklediğin windows sürümünü ve windows cd sini değiştirmeni öneririm

istersen bide anakartın bios güncellemesini yap

hiç olmazsa bir ses kartı olman gerekiyor

saygılarımla

anakartın ses kartı yanmış olabilir

yüklerken mavi ekran felan veriyormu

yüklediğin windows sürümünü ve windows cd sini değiştirmeni öneririm

istersen bide anakartın bios güncellemesini yap

hiç olmazsa bir ses kartı olman gerekiyor

saygılarımla

Maviekran felan vermiyor, Herzmanki kullandıgım CD aynı CD'den başka yerede format attım canavar gibiydi...Seskartı yansaydı Drver yüklenir ancak ses vermezdi.Eyvallah.

Hocam bu gibi anormal durumlarda olmaz canım demeden en basit yollardan başlayarak bütün ihtimalleri denemelisin. Mesela:

- İndirdiğin driver kulandığın windows sürümüne uygun mu. Dalgınlıkla farklı sürüm driver indirilebiliyor bazen.

- Indirdiğin driveri kulmadan önce eski driver kurulumlarının hepsini prog ekle-kaldırdan silip temizleyebilirsin.

- Biosu sıfırlayarak onboard ses kartının dısable olma ihtimalini ortadan kaldırabilirsin. Küçükte olsa ihtimal.

- Asus ana kartlarda mutlaka bios güncellenmeli. Zaten Bıos Updater ile online olarak çok kolay yapıyor.

- Everest türü bir sistem bilgi programı ile ses kartıın modelini öğrenip arama yapabilirsin. Aynı sorunu yaşayan varsa çözüm yolları çıkar.

- Bazen ses kartları ilgili hotfix kurulmadan tanımaz. öncelikle hotfixi kurman gerekeblr.

Sonuc bir şekilde çözülürse buraya yolunu anlatırsan bizde de bilgi olarak kalır, faydalı olur.

Maviekran felan vermiyor, Herzmanki kullandıgım CD aynı CD'den başka yerede format attım canavar gibiydi...Seskartı yansaydı Drver yüklenir ancak ses vermezdi.Eyvallah.

arkadaş senin bu karşılaştığın sorunla ben ayda enaz on kere karşılaşıyorum

centilboyun da dediği gibi indirdiğin driverin sürümünü kontrol et

windowsu kurarken hiç dosya atlama

cd ni değiştir

sorun yapmıyor gibi görünüyor ama bazen cdleri cd romlar okumuyor

bundan dolayı sorun çıkabiliyor

ayrıca ses kartı yansaydı yüklenir ancak ses vermezdi demişsin

akarsu olmayan bir yere baraj kurabilirmisin

cizgi.com.tr, destek al, alo de, istte isen 1 çaylarını içemey git

barış var ordaiyi çay yapıyor.. yada önce crm'ye üye ol... sonra ödemeli kargoya veriver..

bedava gider gelir.. öteki uyuz firmalar gibi değiller.

Arkadaşlar, ASUS P4R800-VM Anakartın Ses Kartı Driver'i olmuyor...Siteden indirdim lâkin tanımadı. (Anakart Onboard) Elinde mevcut olan varsa sevinirim.

Kardeş seni sorununu çözmen için yani sorunu bulman için yapmak gereken tek sey var format atıp yeniden sistem kuracaksın sonrada asusun sitesiden senin anakartın ses driverini indireceksin yine tanımadıysa anakart üzerindeki ses yongasında sorun vardır. Garantili veya garantisiz ise cizgi elektronik halleder. Yani basit br ses katı tanmıyorsa driverde problem yokturdur eminimm. değişik sorunların vardır senin. :D Son kez birde ram değiştir. bir e bize örn resim yollayablirsen daha iyi açıklamama yaparız :)

Bilinchard arkadaşım sana yardımcı olamaya çalışacağım

öncelikle adımları iyi takip etmen lazım

1-) Bios Update

P4R800-VM

Bios Version 1003

P4R800-VM BIOS V1003
Remove "Slow CAS" item in BIOS setup program.
Add "Memory speed" and "dual/single channel information" in system information page
Add Enable/Disable "Hyper threading" item in BIOS setup program.
Support new CPUs. Please refer to our website at: http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/cpusupport.aspx
Improve memory stability for certain memory modules.[/CODE]

Download Bios Rom file Son Versiyon

ASUS Update V7.10.03

2-) KB888111 Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver version 1.0a

3-) KB921401 - A non-paged pool memory leak occurs when you capture specific MIDI SYSEx messages in Windows XP

4-) Download Sound Driver ADI Ad1885

SoundMAX Audio Driver version V5.12.3860 for Windows 2K/XP

5-)ATI Chipset All in one driver V7.991 for Windows 2K/XP

Please register to see this content.

Ati Driver'ını yüklerken On Board Sound u Kaldır

Sorun halen çözülmezse mavi ekrandaki 0x00000 şekindeki hata kodunu bana gönder

Bu arada Kullandığın XP modifiyelimi yani içinde update,driver falan varmı

Sorun ses kartı imiş..

Bios attırıp da, ihtimal biosu da bozup da, ektradan 40-50 ytl verditmeyin garibana,

ne alakası olabilir ki, daha dün çalışıyordu ses işte, yok bugün sadece..

Daha teknik konuacağım. O da olmayacak,

u27 ,c619 ve cc29 noktalarını ve veriyolları kontrol edilirse soru hallolur.

Ses kartından çıkan veriyolları bu entegrelere uğruyot ve oradan audio çipsetine, sonrasında ise taaa işlemcinin muamma bir bacağına kadar gidiyor,

hatlarda bir sıkıntı yok ise, (ne dedim ben, hatlarda mı :) at o zaman kartı çöpe :) )

Tabiki bu varsayım herhangi bir driver yükleyememe sorunu göz önünde bulundurularak belirtilmiştir.

Servis manualdeki veriyolu budur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...