Jump to content

Ayırma Birim Boyutu

Celest
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 32 GB USB 3.0 kullanıyorum Varsayılan ayırma boyutu kaç olmalı flash diskten son hız almak için?

Ayrıca Flash diskten son hız alamıyorum 3.0'a takdığım halde 245 okuma yazma 100 ama dosya atarken ilk başta 245 de daha sonra düşüyor nedeni nedir acaba?

Arkadaşlar benchmark testi burada ben hangi değeri burada dikkate almalıyım ?_ SEqmi? yoksa SeqQ32T1 mi? ben dosya atırken veya bilgisayara kopyalarken 90 dan yukarı çıkmıyor sabit.

acaba Ayırma birim boyutundanmı

VlyMLQH.png

Edited by Celest

8 saat önce, Celest yazdı:

Arkadaşlar 32 GB USB 3.0 kullanıyorum Varsayılan ayırma boyutu kaç olmalı flash diskten son hız almak için? Cevap: NTFS 4096 bayt biçimlendirme değeri standart ve normaldir. Eğer diskte özel bir boyutlandırma istiyorsanız bu değeri yükseltererk deneyebilirsiniz

Ayrıca Flash diskten son hız alamıyorum 3.0'a takdığım halde 245 okuma yazma 100 ama dosya atarken ilk başta 245 de daha sonra düşüyor nedeni nedir acaba? Cevap: Disklerde bir önbellek vardır ve oradan okuduğu için hızlı yazıyor gibi olsa da gerçek yazma hızlarına doğru yaklaştığında yavaşlaması normaldir. Bu her sistemde böyledir.

Arkadaşlar benchmark testi burada ben hangi değeri burada dikkate almalıyım ?_ SEqmi? yoksa SeqQ32T1 mi? ben dosya atırken veya bilgisayara kopyalarken 90 dan yukarı çıkmıyor sabit. Cevap: Seq Q32T1 değerlerini baz alacaksınız. Okuma hızı 220.1 MB/s, Yazma hızı ise 103.5 MB/s olarak vermiş program.

acaba Ayırma birim boyutundanmı

Selam
Sorunuzun içinde cevapladırmaya çalıştım sorduklarınızı.
ATTO Bench ile test etmenizi tavsiye ederim.
Kolay gelsin

Edited by Bay_KG

15 saat önce, Celest yazdı:

Evet?

UKGgn9l.png

Bu depolama aracı 233 MB/s Okuyor ve 103 MB/s yazıyor.
Markası modeli her neyse yok mu bunun bir adı? Varsa neden yazmıyorsunuz? Gerçek okuma ve yazma hızlarını internetten sorgulayabilirdik.
Kolay gelsin..

19 dakika önce, Bay_KG yazdı:

Bu depolama aracı 233 MB/s Okuyor ve 103 MB/s yazıyor.
Markası modeli her neyse yok mu bunun bir adı? Varsa neden yazmıyorsunuz? Gerçek okuma ve yazma hızlarını internetten sorgulayabilirdik.
Kolay gelsin..

Benim sorduğum soru şu   Sandisk Extreme 32 GB USB 3.0 diskin adı ama ben flash diske dosya atarken veya flash diskten masaüstüne dosya atarken SSD kullanıyorum 90 da okuyup yazıyor hep. 245/100 flash diskin asıl hızı onu biliyorum ama neden onu görmüyorum onu diyorum ben.

benim merak ettiğim 245/100 hızı varken hep 90 da bunun sebebini merak ediyorum.Asıl hızını zaten biliyorum dosya kopyalarken asıl hızı almıyorum 

Edited by Celest

1 dakika önce, Celest yazdı:

Bumu vericeğin cevabın?  Sandisk Extreme 32 GB USB 3.0 diskin adı ama ben flash diske dosya atarken veya flash diskten masaüstüne dosya atarken SSD kullanıyorum 90 da okuyup yazıyor hep. 245/100 flash diskin asıl hızı ama neden onu görmüyorum onu diyorum ben.

Daha ne bekliyordunuz?
Biz burada sarı çizmeli mehmet ağaya don biçmiyoruz sayın üye.. İlk başta yazmanız gereken marka modeli şimdi yazıyor ve Bumu vericeğin cevabın? diye hitapta bulunuyorsunuz.
Ayrıca sizinle daha önceden bir samimiyetimin olduğunu sanmıyorum!
Bu kadarla yetinin fazlası zaten zarar.. :)

5 saat önce, Celest yazdı:

Benim sorduğum soru şu   Sandisk Extreme 32 GB USB 3.0 diskin adı ama ben flash diske dosya atarken veya flash diskten masaüstüne dosya atarken SSD kullanıyorum 90 da okuyup yazıyor hep. 245/100 flash diskin asıl hızı onu biliyorum ama neden onu görmüyorum onu diyorum ben.

benim merak ettiğim 245/100 hızı varken hep 90 da bunun sebebini merak ediyorum.Asıl hızını zaten biliyorum dosya kopyalarken asıl hızı almıyorum 

birde şöyle birşey dene. örneğin küçük dosyaları yazma hızı fazla yükselmez. mesela 100 mb lık dosyayı kopyalarken kopyalama hızı ortalama 60-70mb/sn oluyorsa 1-2 gb lık tek parçalı dosya kopyalarken bu hız daha yükselir. bunu test etme için mesela 10gb lık bir rar dosyası oluştur test amaçlı ve bu dosyayı flaşa kopyalamayı dene. ilk 4-5 sn hız düşük olucak ama sonrasında flaşın max yazma hızına çıkacaktır. ama mp3 vb küçük boyutlu dosyalardan oluşan 10gb lık(örneğin bu klasör içinde 3000 tane mp3 dosyası var) klasörü flaşa kopyalama çalıştığında bu süre çok daha fazla olur. çünkü daha mp3 ün birinde flaşın max hızına ulaşamadan yeni mp3 dosyasını kopyalamayı başlatır ve böyle devam eder. her dosya için ortalama hızlardan başlayabilir. ve gitgide hız daha yüksek ve stabil seviyede ilerler. bunun için testi büyük boyutlu ve tek parçadan oluşan dosya ile test etmelisin.

Edited by hasandgn34

3 saat önce, hasandgn34 yazdı:

birde şöyle birşey dene. örneğin küçük dosyaları yazma hızı fazla yükselmez. mesela 100 mb lık dosyayı kopyalarken kopyalama hızı ortalama 60-70mb/sn oluyorsa 1-2 gb lık tek parçalı dosya kopyalarken bu hız daha yükselir. bunu test etme için mesela 10gb lık bir rar dosyası oluştur test amaçlı ve bu dosyayı flaşa kopyalamayı dene. ilk 4-5 sn hız düşük olucak ama sonrasında flaşın max yazma hızına çıkacaktır. ama mp3 vb küçük boyutlu dosyalardan oluşan 10gb lık(örneğin bu klasör içinde 3000 tane mp3 dosyası var) klasörü flaşa kopyalama çalıştığında bu süre çok daha fazla olur. çünkü daha mp3 ün birinde flaşın max hızına ulaşamadan yeni mp3 dosyasını kopyalamayı başlatır ve böyle devam eder. her dosya için ortalama hızlardan başlayabilir. ve gitgide hız daha yüksek ve stabil seviyede ilerler. bunun için testi büyük boyutlu ve tek parçadan oluşan dosya ile test etmelisin.

10 GB/25GB lik rarlı bir dosyayı denedim gene aynı :)

9 saat önce, Bay_KG yazdı:

Daha ne bekliyordunuz?
Biz burada sarı çizmeli mehmet ağaya don biçmiyoruz sayın üye.. İlk başta yazmanız gereken marka modeli şimdi yazıyor ve Bumu vericeğin cevabın? diye hitapta bulunuyorsunuz.
Ayrıca sizinle daha önceden bir samimiyetimin olduğunu sanmıyorum!
Bu kadarla yetinin fazlası zaten zarar.. :)

Hayır arkadaşım üstteki üyenin yazdığı gibi bir cevap beklerdim sizden :)

Edited by Celest

bi süre önce 16 gb kingston flash belleğimin hızı çok düşmüştü 2-3kb lara kadar hp format utility ile ntfs yavaş biçimlendirdim kendine geldi belki sizede bi faydası olur tabi herşey silineceği için yeniden kopyalamalısınız

31 dakika önce, oguzhan43 yazdı:

bi süre önce 16 gb kingston flash belleğimin hızı çok düşmüştü 2-3kb lara kadar hp format utility ile ntfs yavaş biçimlendirdim kendine geldi belki sizede bi faydası olur tabi herşey silineceği için yeniden kopyalamalısınız

Yeni aldım Flash diski :)