Jump to content

Kayıt Defteri Bilgilerini Alma Programı

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar hepimiz biliriz. Windows kayıt defterini regedit ile açarız.ve istediğimiz bir kaydı ver komutuyla alırız. Ama eğer alacağınız bilgiler çok fazla ise bu işlem hayli zor olabiliyor. Ben sizlerden minicik bir program istiyorum. Bu istediğim program ne yapacak.

1. Kayıt defterini regedit.exe gibi açacak.

2. Diyelim ki 10 tane kayıt bilgisi alacağım. Onların hepsini işaretleyerek bir seferde belirlenen bir dizine ayrı ayrı veya birleştirilmiş olarak uzantısı reg olacak şekilde kaydedecek.reg kaydına dönüşecek bçimde txt uzantılı da olur.

Eğer bu anlattığım işlevlere sahip bir uygulama biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim. Yoksa eğer programlama uzmanı olan arkadaşlarımdn rica ediyorum. Bunu istememin nedenini belki ilerde açıklarım. İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

@YAGMURADAM Tam istediğin şey yok diye biliyorum ama işini kolaylaştıracak araçlar mevcut

@asmazh

@blue_life ın bir programı vardı RegOpenKey diye belirlediğin regedit anahtarlarını seçim yaptığında otomatikmen o anahtarı regeditten açıyordu ama onu bulamadım belki kendisi paylaşabilir seninle

Favorim

Yapımcısı :AppBakerZ

Please register to see this content.

Edited by Mehmet

Selam YAGMURADAM..
Kayıt defterinden bir anahtar çıkartmak için ekstra bir programa ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.
Seçtiğiniz veya istediğiniz bir anahtarın üzerine sağ tıklayıp VER dediğiniz zaman o anahtarı farklı bir yere REG dosyası olarak kaydedebilirsiniz.. Birden fazla anahtar ise, bunları tek tek kaydettikten sonra, yedeklediğiniz birinde birleştirerek tek dosya haline getirebilirsiniz. Eğer BAT veya CMD olarak kullanmak istiyorsanız, birleştirdiğiniz dosyayı @Blue_Life'in yapmış olduğu RegTo Bat-CMD isimli küçük yazılımı ile bunu dönüştürebilirsiniz.
Kolay gelsin..