Jump to content

Akıllı Telefon Ile Internete Girememe Sorunu

Heri_19
 Share

Recommended Posts

öncelilkle s.a arkadaşlar yeni almış olduğum xiaomi mi4 lte cihazım ile ile nete giremiyorum konuyu kısaca özetlemek gerekirse ayalarlardan mobil veriyi aktif ediyorum  bi kaç saniye bekledikten sonra internet bağlantısı yok ağı test et uyarsı veriyor yardımlarınzı bekliyorum.

Edited by Heri_19
Konu Başlığı

2 saat önce, Heri_19 yazdı:

öncelilkle s.a arkadaşlar yeni almış olduğum xiaomi mi4 lte cihazım ile ile nete giremiyorum konuyu kısaca özetlemek gerekirse ayalarlardan mobil veriyi aktif ediyorum  bi kaç saniye bekledikten sonra internet bağlantısı yok ağı test et uyarsı veriyor yardımlarınzı bekliyorum.

Hocam bildiğim kadarıyla mi4LTE cihazı türkiyede 3g bağlantısı kullanılamıyor. Bunun için mi4 WCDMA versiyonunun kullanılması gerekir. 

Fakat lte ile kullanabilirsiniz. Öncelikle sim kartınızda 4.5g yi aktif edin. Gsm operatörleri xiaomi cihazı tanımayabilir belki. 4.5G uyumlu simkarta sahip olduğunuzu varsayıyorum. GSM operatörüne mesaj atarak veya müşteri hizmetleri ile görüşerek 4.5g aktif edin. Eğer cihazınız uyumlu değil derse sim kartınızı bilinen 4.5g çalıştıran bir cihaza takıp şebeke üzerinden 4.5yi aktif edin ve 4.5g ile bağlantı kurulduğundan emin olun. Sonra sim kartınızı kendi xiaomi cihazınıza takın ve videodaki işlemlerle LTE yi aktif edin 

• Like 1

mesj attım sım kartınız  yurtıcı 4.5 G servsiniz acik ve sim kartınız 4.5G uyumludur ancak cihazınız 4.5G'yı desteklememektedir cevabını aldım sim kartı başka bi telefona takıp deneyeceğim bakalım tekrar  dönüş yaparım.

Edited by Heri_19

13 saat önce, PisiLinux yazdı:

Kameraile çekim yaptınmı güzelmi ? Birde ram ne kadar dolu markanın çakması var hiçbiri 3 g değil.

ön ve arka kameralı tatmin edici hafızası 16 gb oldgu için sana 12 13 gbi gibi bi alan kalıyor [cihaz kendi uygularmları yüklü iken]