Jump to content

Ip Kamera Kurulumu Hakkında Bilgi Lazım

ugur4721
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar burada hepimiz teknnoloji ile içli dışlıyız Benimde elime Acti E12 ip kamera geçti bir yerden Fakat hiç tecrübem yok ip kamerada normal hdv kamerayı cihazı getir gözüm kapalı fabriaya kamera sistemi kurarım ama ilk defa böyle bir kamera elime geçti denebilir 
Güvenlik sistemleriyle ugraşan bi abimize sorduğumda kameradaki tek giriş olan ethernet portunu gösterdi direk modeme bağlıyorsun dedi program ile ip alıp kurup canlı görüntü alabiliyorsun dedi

Fakat ben biraz karıştırdım modeme bağladım felan ama ne kameradaki  nede modemdeki ışık yanmadı yazılımı denedim ondada görükmedi .

Tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

http://acti-turkiye.com/urun/3-mp-full-hd-kup-kamera-sabit-lensli-wdr_140.aspx?CatId=133

283b7032f9bd479596c556db72d02dc1.png

55 dakika önce, tatugur yazdı:

Kamerayı pc ye ethernet kablosu ile bağla kameraya ip ver daha sonra modeme bağla

Sağolasın kardeşim denedim ama yine liste boş ip untily programında ne yapabilirim ?

Şimdi, sedo08 yazdı:

kamerayı resetleyip tekrar 192.168.0.100 adresinden admin (123456)  şifreleriyle login olup tekrar ayarlarını yapman gerekli 

Kamerayı direk pcye bağlayıp iğne yardımıyla resetlemeye çalıştım ama 192.168.1.100 e girmeye çalışınca sayfa yanıt vermiyor aceba kullandıgım kablodamı sıkıntı olabilir Kablo airties in fiber modeminin orijinal kablosu (8pinli) .
Bu arada kabloyu bağlayınca kameradaki ethernet ışıgı da yanmıyor yanması gereklimi?

Uğur kardeş bildiğim kadarıyla İPTV olayı ethernet ile sadece o modemin kablosuz sınırları içerisinde bir "yerel ağ" oluşturuyor.Tam olarak sıkıntın anlaşılabilir değil. Yani kuramadın mı internetten mi izlemek istiyorsun, görüntü mü yok, ..... biraz daha açsan ilgilenen arkadaşlar olacaktır.

Teşekkürler...

• Like 1

Şimdi, jive yazdı:

Uğur kardeş bildiğim kadarıyla İPTV olayı ethernet ile sadece o modemin kablosuz sınırları içerisinde bir "yerel ağ" oluşturuyor.Tam olarak sıkıntın anlaşılabilir değil. Yani kuramadın mı internetten mi izlemek istiyorsun, görüntü mü yok, ..... biraz daha açsan ilgilenen arkadaşlar olacaktır.

Teşekkürler...

öncelikle sağolasın kamerayı hiç kuramadım yerel ağ üzerinden canlı görüntü almam yeterli olacaktır zaten ios android uygulamaları da iş görür kamerayı kurdukdan sonra.

kuramadıgım için ne görüntü alabiliyorum nede ip edinme programında ismini bulabiliyorum hiç birşey yok bi hafta öncesine kadar kullanılıyordu oradan arttı ama kuran arkadaşla irtibatım olmadıgı için bilgi alamadım ondan

Hocam elinizdeki kamera poe sistem bir kameradır. Evinizdeki modem ile kamera arasına POE enjektör bağlamanız gerekecektir ki kameraya elektrik verebilsin. Zaten kameraya elektrik geldikten yaklaşık 1 dk sonra kamera modemin dhcp arayüzünde otomatik ip alacaktır. Almaz ise elle bilgisayarına ip verip http://192.168.0.100 arayüzüne bağlanıp User ıd : admin şifre 123456 ile ulaşabilirsiniz.

Şimdi, Prens yazdı:

Hocam elinizdeki kamera poe sistem bir kameradır. Evinizdeki modem ile kamera arasına POE enjektör bağlamanız gerekecektir ki kameraya elektrik verebilsin. Zaten kameraya elektrik geldikten yaklaşık 1 dk sonra kamera modemin dhcp arayüzünde otomatik ip alacaktır. Almaz ise elle bilgisayarına ip verip http://192.168.0.100 arayüzüne bağlanıp User ıd : admin şifre 123456 ile ulaşabilirsiniz.

Power over (poe) adaptörü var ama kaç amperlik bir adaptörle besleyeyim bunu 12v 2 a mi 1 a mi

1 veya 2 amper olması o kadar fark etmez hocam. POE enjektörü bağladığınızda herhangi bir yerinde var ise ışık yanması lazımdır. Yanmıyor ise kamerada donanımsal sorun olabilir.