Jump to content

Youtube'ye Video Yüklerken Kalite Düşüşü

ugur4721
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde tarih öncesi bir bilgisayar var. Mazuniyet Çekimi ni mecbur kaldığım için bu pc ile montajlayıp 3 gün süren bir render işlemi yaptırdım Sony vegas pro pro kullandım açıkçası ilk deneyimim fakat ortaya güzel bir iş çıkardığımı düşünüyorum.

Asıl sorunuma gelirsek;
Zor şartlar altında bitirdiğim 17 GB lık devasa 2:30 saatlik videoyu youtubeye 1bir günde upload edebildim Render alırken acemi olduğum için çıkış formatına "For internet 1080p" gibi bir şey seçtim. Render bittikten sonra dosya ayrıntılarına baktım ve öyleydi doğruydu 1080p kalitesindeydi. 
  Zaten videoyu izleyince de 1080p olduğunu belli ediyor. 
Daha önceden de youtubeye defalarca upload ettim ve arasıra bu sorunu yaşadım 1080p veya 720p olarak yüklediğim videoyu çok düşük kalitelerde upload ediyordu arasıra.

Neyse dosya büyük olduğu için göze alamadım ve projenin ilk 1 dakikkasını render edip upload ettim Ve baktığımda (Video bu link'te) 1080 p verdi. Sonra gönül rahatlığıyla yükleyebilirim dedim öteki videoyu da 20 25 saatte upload ettim ve korktuğum şey başıma geldi ve video 360p olarak upload edildi yüklemeden önceki hız testim D:23Mb  U:1.9Mb. Youtube büyük olasılıkla internet hızına bağlı olarak kaliteyi düşürüp upload aldı. Bu videoyu benden bütün okul beklediği için biraz hayal kırıklığı oldu, Sizce çaresi nedir?

Screenshot_749.png

Screenshot_813.png

Screenshot_812.png

Screenshot_808a.png

Screenshot_795.png

Screenshot_821.png

Edited by ugur4721