Jump to content

Telefonumda Internet Bağlantısı Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

telefonum lenovo k5 plus. telefonumun internetini genelde bilgisayarımda kullanıyorum. gerek host spot gerek usb ile. ama sadece telefondan kullandığım zamanlarda da oluyor. internet bağlantısı simgesine tıklıyorum artık biraz sıkıntı vermeye başladı, simge açık konumda ama çekim göstergesinde internet yok. 

telefonu ya yeniden başlatınca ve host spot olarak bağlanmaya hazırladığımda ancak bağlantı geliyor. ağ operatörlerini taramada vodafonu un bütün 3g 4 g bağlantıları çıkıyor kaydediyorum yine fayda etmiyor.  buna göre bu sorunu nasıl halledebilirim?

hattınız eskiyse bu tarz problemler yaratabiliyor yenilemek en iyi çözüm ama hattınız 2 seneden eski değil yeniyse servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın sizi yönlendireceklerdir telefondan problem olduğunu sanmıyorum

15 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

hattınız eskiyse bu tarz problemler yaratabiliyor yenilemek en iyi çözüm ama hattınız 2 seneden eski değil yeniyse servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın sizi yönlendireceklerdir telefondan problem olduğunu sanmıyorum

hat eskide sim kartmı eski demek istediniz aslen? hatta eski sim kart da eski. 3 g ye ne zaman geçildi? ta o zamandan uyumlumu değilmi diye muhabbetini yapıyorduk sim kartın. yani sanırım onun bile bir 4-5 yıllık mazisi olması lazım en azından. söylediğinizi deneyeceğim. teşekkür ederim.

1 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

hat eskide sim kartmı eski demek istediniz aslen? hatta eski sim kart da eski. 3 g ye ne zaman geçildi? ta o zamandan uyumlumu değilmi diye muhabbetini yapıyorduk sim kartın. yani sanırım onun bile bir 4-5 yıllık mazisi olması lazım en azından. söylediğinizi deneyeceğim. teşekkür ederim.

hat derken simkarttan bahsettiğim numaradan bir kastım yok yani yoksa benim şuan kullandığım numaram 13 yıllık  :D 4,5 g destekleyen yeni nesil sim kartla güncellerseniz bu sorununuzun düzeliceğine eminim :)

4 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

hat derken simkarttan bahsettiğim numaradan bir kastım yok yani yoksa benim şuan kullandığım numaram 13 yıllık  :D 4,5 g destekleyen yeni nesil sim kartla güncellerseniz bu sorununuzun düzeliceğine eminim :)

anladım da üç ayrı boyutta sim kart var değilmi. normal büyük, nano, mini. öyle değilmi? benimki nano galiba. yalnız büyük simkart yuvası olan telefonumda var ben nano olarak kestirdim. son telefonumda nano olarak kullanıyorum. eski telefonum zaten 4g uyumlu değil diye bunu aldım. fakat eski sonu xl de kullanmak istersem kestirdiğim çerçeve hala duruyor. onunla büyük yuvaya takarak kullanıyorum. kısaca demek istediğim şu; güncelleyeceğim sim kartını büyük boy alıp nano boyuta kestirebilirmiyim, ki yine diğer eski telefonumda da kullanma imkanım olsun..? düşünce olarak mantıklı geliyor olabilir bence. senin telefonun nano uyumlu nano veya mini verebiliriz ancak diyecek halleri yok herhalde :) 

2 saat önce, abdulhey_ yazdı:

anladım da üç ayrı boyutta sim kart var değilmi. normal büyük, nano, mini. öyle değilmi? benimki nano galiba. yalnız büyük simkart yuvası olan telefonumda var ben nano olarak kestirdim. son telefonumda nano olarak kullanıyorum. eski telefonum zaten 4g uyumlu değil diye bunu aldım. fakat eski sonu xl de kullanmak istersem kestirdiğim çerçeve hala duruyor. onunla büyük yuvaya takarak kullanıyorum. kısaca demek istediğim şu; güncelleyeceğim sim kartını büyük boy alıp nano boyuta kestirebilirmiyim, ki yine diğer eski telefonumda da kullanma imkanım olsun..? düşünce olarak mantıklı geliyor olabilir bence. senin telefonun nano uyumlu nano veya mini verebiliriz ancak diyecek halleri yok herhalde :) 

yeni simkartlar kendinden nano-mini uyumlu geliyor elinizle bastırarak çıkartabiliyorsunuz bende şuan yeni turk telekom hattı var 4,5 g destekli her boyuta iniyor 2 parça yapabiliyorum ama telefonum eski olduğu için normal boyutta takıyorum olası bir telefon değiştirmemde hat değiştirmeme gerek kalmıcak hattı çıkartı artık telefon neye uyumluysa işte o şekil takabilicem :) Tek dezavantaj mikrodur onda kestirmeniz gerekirki benim bildiğim piyasada iphone dışında micro simkart kullanan telefon yok

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

Vodafone ana bayi sine gittim. Hatla ilgisi yoktur. Hotspotl kullandığınız için olabilir gibi birşey ler zırvaladıktan sonra sen iyisimi tamircilere sor dedi. İyi bir tamirciye gittim. O da direkt Vodafone daki servis sağlayıcı larındaki çalışmalarından dedi. Ben im telefon da da oluyor dedi.ikna oldum.

• 2 hafta sonra ...

bu seferde telefonun internetini hostspot yoluyla bilgisayara bağlayamıyorum. bağlandı görünüyor. kısa süre sonra kablosuz simgesinde güvenli, internet yok yazıyor.  anlayan varmı ? usb ile bağlanıyor ama usb ile bağlantı uzun sürüyor. hostspot yoluyla da böyle bir sorun çıktı.