Jump to content

Xp kur boot screen nasıl kaldırılır

darkaura

Recommended Posts

arkadaşalar yeni aldığım hardiski tanıtmak istediğimde diger hardiskleri çıkarıp yapmadığımdan xp kur ve kullandıgım xp seceneklerı gelıyor,bilgisayarı her açtığımda ,xp kur olanı nasıl kaldırabilirim.

Arkadaşım özür dilerim.ama yazdıklarınızdan birşey anlamadım.biraz daha ayrıntı verirseniz size yardım ulaşacaktır.saygılarımla

yeni hardsik takınca bilgisyar onu algılamaz muhakkak bi şekilde onu tanıtmalıyız, bende sanki format atar gibi hardiski gösterip vaz gecerek bilgisayarın onu algılamasın sağlıyorum.

ama bu işi yaparken diğer takılı hardiskleri çıkarmayı unuttuğumdan xp geçici dosyaları var olan hardsiklerden birine attı.bu benim istediğim durum değildi.

hardiski tanıttıktan sonra geldi bu aklıma.

şimdi her bilgisayarı başlattığımda kuruum yarım kaldığından xp kur ve normal kullandıgım xp secimi geliyor.benim yarım kalnı kaldırmam gerekiyor

bunu nasıl yapabılırım,kafamda bişeler var ama yanlış yapmak istemiyorum.

Arkadaşım yeni hardiski neden bu şekilde tanıtıyorsun ki.

Denetim Masası\Performans ve Bakım\Yönetimsel Araçlar\Bilgisayar Yönetimi\Disk Yönetimi bölümünde taktığınız yeni disk görünür.

size sadece onu tanıtıp biçimlendirmek kalıyor.

eski xp kurulum kalınntılarını silmek istiyorsan eğer;

diyelim ki bu kalıntılar A hardiskinde olsun.Şimdi xp kurulum cd ni tak ve A diskine kurulum yaptır.diskiniz ntfs ile biçimlendirilir.işte bu esnada biçimlendirme %100 olunca yani tamamlandığını anda biligsayarınız reset tuşuna basıp yeniden başlat ve xp cd ni ekran kartı yazıları gelince çıkar.Böylece xp kalıntılarından kurtulursun.bu olmazsa eğer

Kalıntı olan hardiskini xp live cd ile açıp içinde ne varsa biçimlendir.Normal de bunu windows üzerinde yaparsın.

Saygılarımla

Xp nin kurulu lduğu hardiskte kalıntı olacağını sanmama.zira disk biçimlendirilmeden dosya yüklenmez.Bu durumda disk biçimlendirilseydi xp nin yerinde yeller eserdi.yine de şüpheleniyorsan şunu yap.

1.Önce şu an kullandığın sistemin acronisle yedeğini al.ve bu programın boot cd si elinde olsun.Bunu yapmadan kesinlikle işe girişme.

2.Yedek aldıktan sonra antivirüs programlarını kapat ve bilgisayarın tarihini, saate çift tıklayıp 2012 yılına al

3.Şimdi sistemindeki tüm hardisklerde disk temizleme yap.

4.Temizleme işleminden sonra tarihi eski haline getir.ve tüm disk bölümlerinde disk birleştirme yap.

5.Sistem olaki açılmazsa acronis boot cd le en son aldığın yedeğe aynen geri dönebilirsin.

6.Benim herzaman uyguladığım bir yöntemdir.Saygılarımla

sorun şöyle başlamıştı,xp çalışırken cd yi taktım doğal olarakta kuruluma geç dedim ,ordan yer göstercektim,o kalıntılarını xpmım oldugu yere attı,orda kaldı ve halada kalmaya devam ediyor,arkaaşın bitanesi registrilerden silebilirsin demişti ne kdar doğru bilmiyorum.

acronis kullanmadım daha önce o yüzdende yanlış yaparım diye en son çözüm olarak bekletiyorum.

başka bir yöntem varsa çok makbule geçer.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...