Jump to content

Joost Davetiyesi Olan Varmı....?

greenpeacem

Recommended Posts

digiturkwebtv den daha iyimi? kaç kbps yayını var biliyormusun?

kurdum izliyorum. görüntü gerçekten çok iyi.

Türk kanallarını nasıl bulacağız bilen varsa söylerse sevinirim :D

Joost : Online TV ve ötesi (İnternetten TV)

Şu an için Beta aşamasında olan Joost projesinden biraz bahsetmek istiyorum. Joost daha önce Kazaa ve Skype gibi projelere hayat vermiş kişilerin yeni projesi olarak karşımıza geliyor. Daha internete düşer düşmez büyük ilgi gören, dış basında “Youtube Killer” - ”Youtube Katili” ünvanına layık görülen proje hala geliştirilme aşamasında. Gelelim özelliklerine :

* Internet üzerinden TV kalitesinde Joost ağına dahil olan TV Kanallarını izleyebilme

* Arayüz programı sayesinde Joost ağına dahil olan kullancıların birbirleri ile bağlantı halinde olmaları (Chat)

* Sadece o anki TV yayını değil, istediğiniz kanalın istediğiniz zamana ait programı izleyebilme ve o anki program hakkında kısa bilgilere ulabilme ayrıcalığı

* İzlediğiniz programı durdurabilme, geriye sarma , ileriye alma, başa alma ayrıcalığı

Joost tamamen ücretsiz olan ve bu şekilde sürdürülmesi hedeflenen bir tasarı. Giderlerini gelecek olan reklam ve sponsorluk anlaşmaları ile sürdürmeyi hedefeleyen program yapımcıları , programın deneme aşamasında sadece davetiye ile çalışabilmesine olanak sağlayan bir özellik eklemişler. Ben davetiyeye 1 Temmuz’dan beri sahibim ve o günden bu yana Joost’u deneme şansına sahip oldum. Program bilgisayarı şu an için çokta yormayan bir arabirime sahip. Kullanımı da çok zor değil. Gerçekten hız ve netliği beni şaşırttı. Gerçi kotalı ADSL kullanıcılarını biraz kasacak ama değer doğrusu

NOTLAR:

* Joost’ta yer alan programların görüntü kalitesi çok kaliteli olmamakla birlikte kareler akarken izleyeni rahatsız edecek kadar takılmıyor.

* Hesabınızla Joost’u birden fazla bilgisayara kurabiliyorsunuz.

* Her geçen gün yeni bir kanal Joost’a katılıyor ve henüz Joost’un ne kadar genişleyebileceğini tahmin etmek de oldukça güç.

* Joost aynı zamanda tam bir kota canavarı. Yaklaşık 7 saatlik bir Joost seansı sonunda 3gb’lık kotanızın hepsini gözden çıkartmak zorundasınız.

* Eğer Joost geniş kitlelere ulaşacaksa bilgisayardan çıkıp Apple TV ve TiVO gibi ürünlerin yanında saf tutmalı zira kimse yayılarak televizyon izlemek varken bilgisayar karşısında televizyon izleme zahmetine katlanmaz.

Ha birde kıyak yapayım size, çünkü tam ekran açılıyor ve bu bazen sıkıntı yaratabilir

Joost küçük ekranda açılsın:

Varsayılan olarak Joost Full Screen (Tam ekran) olarak açılıyor. Peki bunu nasıl değiştirebilirsiniz?

1. Joost'u çalıştırın

2. Açılan ekranın altında bulunan Widget Menu seçeneğine tıklayın

3. Şimdi sağ köşede Advanced Settings seçeneğini görüyor olmalısınız

4. Launch Joost in seceneğinin yanında bulunan tiki kaldırın

5. Ayarları kaydedin. Save Settings.

6. Programı kapatıp tekrar açın.

Artık Joost tam ekranda açılmayacak.

alıntı haberdir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...