Jump to content

Asus Bios Güncelleme Sorunu

fecre

Recommended Posts

Tehlikeli olduğunu bildiğim halde bios güncellemek istiyorum.

Anakartım ASUS M2A-VM mevcut bios sürümü 0402 ben bunu güncelleyerek 1101 versiyonuna yükseltmek istiyorum. ama yapamadım.

1. Windows vista / XP üzerinden ana kart cd sinde cıkan güncelleme programı ile yapılmıyor PC donuyor

2. Biosta EZ-Flash var onlada olmuyor

3. mevcut siteden indirdiğim AWD flash programıda işe yaramadı

awd flash ile sadece şu anki 0402 sürümünü tekrar yüklersem problem yok güncelleme yapıyor. ama başka üst versiyon yaptığımda ise write yani yazma işlemini yapıyor ama güncelleme olmuyor hata veriyor.

Bu sorunu nasıl halledebilirim bilen birinden yardım bekliyorum.

Bende de aynı anakart var ve sorunsuz bios güncellemesi yapabiliyorum.

ana kart çok güzel performans iyi aslında bende merak sadece daha önce bir anakart göçürdüm garantiden değiştirdim ama yılmadım her değiştirdiğim anakarta bios güncellemesi yapım ama bunda başarılı olamadım. Windows üzerinden bırak bios güncellemeyi şu bot logo olayı varya onu bile yaparken pc donuyor <_<

Sorun ne anlamadım acaba jumper filanmı var diyorum ama şu anki mevcut biosu tekrar yüklerken problem yok üst versiyonlarda sözde yüklüyor ama failed veriyor kutular dolarken.

Şu an tekrar deniyrum gelmezsem bios uçmuştur :p:D

yardımlarınız için teşekkürler

Sorunu hallettim bios dosyasını başka hdd ye koydum ordan yaptım güncelleme süper oldu <_<

2048 ram vardı ekran kartımı önceden max 256 ayarlarken şu anda 1024 e kadar cıkartma imkanım oldu :p

Asus'un liveupdate programıyla yapabilirsiniz. Ben yaptım. Kullanıyorum şu an. Anakart cdsinde var.

nasıl yapıldığınıda anlatabilirmisin bende de var ama yanlış bişeyler yapmaktan çekindiğim için denemedim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...