Jump to content

Xp de makina açılırken kullanıcı adı sormaması için neler yapmalıyım....

tranemis

Recommended Posts

Herkese selamlar. Bir sorunum vardı ve çözemiyorum dün evdeki makinama format attım xp yi yükledim yamalarını geçtim buraya kadar herşey normal. fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda benden açmış olduğun kullanıcıyı seçip o şekilde girmemi isteyen bir ekran geliyor xp yi kurarken sadece bir tane user tanımladım başkada user yok. bu formattan önceki xp de böyle bir sorun yoktu. power tuşuna bastığımda bilgisayar açılıyor ve windowsun masaüstü ekranı geliyordu bunda ise açtığım kullanıcının ismi var ve illa ona tıklamam gerekiyor. Bu olayı nasıl iptal edebilirim

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Sorununuzu aşağıdaki şekilde Çözüm bulamazsanız haber verin Başkabir çözüm daha var.Kolay Gelsin

>"Başlat"

>>"Çalıştır"

>>>Aç Kutusuna "CONTROL USERPASSWORDS2" yazıp "tamam" diyoruz.

Ardından karşımıza gelen "Kullanıcı Hesapları" bölümünde en üstte yer alan "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" seçeneğindeki işareti kaldırıyoruz.

Ardından "uygula" diyoruz. Karşımıza parola isteyen kutucuk çıkıyor ve parolamızı giriyoruz. Parolamız yoksa boş bırakıyoruz. "Tamam" diyoruz ve işlem sonuçlanıyor.

Sorununuzu aşağıdaki şekilde Çözüm bulamazsanız haber verin Başkabir çözüm daha var.Kolay Gelsin

>"Başlat"

>>"Çalıştır"

>>>Aç Kutusuna "CONTROL USERPASSWORDS2" yazıp "tamam" diyoruz.

Ardından karşımıza gelen "Kullanıcı Hesapları" bölümünde en üstte yer alan "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" seçeneğindeki işareti kaldırıyoruz.

Ardından "uygula" diyoruz. Karşımıza parola isteyen kutucuk çıkıyor ve parolamızı giriyoruz. Parolamız yoksa boş bırakıyoruz. "Tamam" diyoruz ve işlem sonuçlanıyor.

sağol arkadaşım ama bütün ayarlarımı değiştirdi eski haline nasıl alabiliriz

Tek kullanıcı varken ve kulanıcı için parola yok iken, yani sadece kullanıcı adını teıkladığınızda xp açılıyr ise bunun nedeni guest hesabının açık olmasıdır. Denetim masası kullanıcı hesaplarından Guest hesabını kapalı konuma getirin sorun çözülür.

Ayarları sildikten sonra geri almanın bir yolu olduğunu sanmıyorum eğer sistem geri yükleme noktanız var ise oradan geri almaya çalışın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...