Jump to content

Edit'lenmiş XP de Şifre problemi

snash

Recommended Posts

Benim her editlediğim XP CD'sinde kurduktan sonra 1 ay geçince Kullanıcı Şifrenizin süresi dolmak üzere değiştirmek istermisiniz diye soruyor ve o süre içinde değişmezse açılmıyor, tabi acık uğraşınca açıyorum fakat ben teknik serviste başkalarına kurduğum için bu problemin olmaması gerekir. Bunu nasıl çözebilirim.

Ve birde eklediğim programların ekle kaldırda gözükmemesi için ne yapmalıyım.

autoadmın.bat diye biişi görmüştüm bi aralar reg kaydında sıfırlama yapıyordu bulursam yazarım kodu

kod bu tam hatırlamıyorum ama bu diyebuldum diğer adıda logon'mus

cmdow.exe @ /HID

reg delete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v "AutoAdminLogon" /f

exit

metnı .bat olarak kaydedin katılımsız kurulumda winnt.sif e ekledığınız bı komut yardımıyla bu dosyayı çağırın

Benim her editlediğim XP CD'sinde kurduktan sonra 1 ay geçince Kullanıcı Şifrenizin süresi dolmak üzere değiştirmek istermisiniz diye soruyor ve o süre içinde değişmezse açılmıyor, tabi acık uğraşınca açıyorum fakat ben teknik serviste başkalarına kurduğum için bu problemin olmaması gerekir. Bunu nasıl çözebilirim.

Ve birde eklediğim programların ekle kaldırda gözükmemesi için ne yapmalıyım.

Aynı sorun bende de oluyordu. nLite ile kullanıcı eklerken şifre kısımlarındaki onayları değiştiriyordum. Sanırım orada "Boş parola"yı işaretliyordum. Daha sonra bir iki hafta sonra şifre soruyordu kurduğum pc'lerde.

Bende bu sefer yeni hazırladığım DVD'de kullanıcı eklerken şifre kısmına hiç dokunmadım, varsayılanları olduğu gibi bıraktım. Şu an birçok pc'de kurulu olan Windows şifre sorunu çıkarmadı. Ama belki de yeterli zaman geçmemiş olabilir.

Hoşçakalın...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...