Jump to content

yıldırım buraya da düşer mi

kaydin

Recommended Posts

Yıldırım buraya da düşer mi?

Böyle bir şey dünyada kaç kişinin başına gelir ki? İşte onun geldi... Hırvat motosikletli, tuvaletini yaparken yıldırım çarptı ve...

Hırvat motosikletliyi, açık arazide tuvaletini yaparken yıldırım çarptı. Akım, penis ve idrar yoluyla toprağa düşerek fazla zarar vermedi..

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de penisine yıldırım düşen motosiklet sürücüsü, neye uğradığını şaşırdı. Olay yerinde bayılan sürücü gözlerini hastanede açtı. Doktorlar, yıldırımın 29 yaşındaki Ante Djindjic'in kol, göğüs ve penisinde hafif yanıklarla atlatılmasının bir mucize olduğunu belirtti. Yıldırım çarpar çarpmaz bayılan, Djindjic "Hiçbir şey hatırlamıyorum. Tuvaletimi yapıyordum. Kendimi hastanede buldum" dedi.

KALICI ZARAR BIRAKMADI

Kauçuk bot giydiği için, yıldırım Djindjic'in vücudunu yalayıp penisine, oradan da idrar yoluyla toprağa yöneldi. Kol ve göğsünde yanıklar oluşan Djindjic, "Vücudumun normal fonksiyonuna kavuşacağını söylemeleri içimi rahatlattı" dedi.

"Mynet haber"

:D

Discovery channelda elektriğe küçük tuvaletini yapan kişi çarpılırmı sorusu yanıtlanmıştı! Yani bu olayın tam tersi!!!! Ancak ne kadar sidik sütunu kesintisiz görünsede saniyenin 1/1000 de meydana gelen kopukluklar sidikten elektriğin geçemeyeceğini gösterir.

Discovery channelda elektriğe küçük tuvaletini yapan kişi çarpılırmı sorusu yanıtlanmıştı! Yani bu olayın tam tersi!!!! Ancak ne kadar sidik sütunu kesintisiz görünsede saniyenin 1/1000 de meydana gelen kopukluklar sidikten elektriğin geçemeyeceğini gösterir.

1000 voltluk bir elektrik 1cm atlayabilir. Şehirler arası iletim hatlarında 154000V-380000V elektrik vardır. Yani biri 154 cm diğeri 380cm atlama yapabilir. Onun için şehirler arası iletim hatları için yüksek direkleri vardır. Düşün ki yıldırımda kaç volt var. Ve ne kadar atlar...

elektrik sıçrayabilir :D

1000 voltluk bir elektrik 1cm atlayabilir. Şehirler arası iletim hatlarında 154000V-380000V elektrik vardır. Yani biri 154 cm diğeri 380cm atlama yapabilir. Onun için şehirler arası iletim hatları için yüksek direkleri vardır. Düşün ki yıldırımda kaç volt var. Ve ne kadar atlar...

evet tamamen katılıyorum küçük bir yıldırımın 1.000.000 nüfuslu bir şehrin 10 yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabileceğini okumuştum ama depo edilmesi büyük bir sorun ve ne zaman nereye düşeceği :D

düşe düşe hırvat abinin direğe düşmüş neyse yalamış geçmiş şanslıymış :(:D

bence biraz hatta baya biraz abartılmış bir tanıdığıma yüksek gerilim hatından kopan bir tel 2 metre uzaktan ölümüne neden olmuştu kaldıki söz konusu yıldırımsa siz düşünün hatta bir ftbol sahasına düştüğünü izlemiştim 10 tane ftbolcu ölmüştü sanırım yıldırım sadece düştüğü noktayı değil bir kaç metre çapını etkiler bence

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...