Jump to content

Tembel kızlar için :)

cuma_08

Recommended Posts

Tembel kızlar için

Fazla kilolarından arınmak isteyen hanımlar, yılın büyük dönemini rejim denemeleri, diyetisyenler ve spor salonları arasında mekik dokuyarak geçirir. Ancak bütün bunlara üşenen kadınlar için de zayıflamak imkansız değil.

İngiliz gazetesi The Sun’ın uzmanına göre fit bir vücuda sahip olmak için spor salonu bağımlısı olmanıza gerek yok. Günlük hayatınızda küçük değişiklikler yaparak bunu başarabilirsiniz.

İşte size bir yol. Aşağıdaki aktivitelerin ne kadar kalori yakmaya yaradığına bakın ve her hafta iki listeden de en az 2’şer maddeyi gerçekleştirmeye çalışın.

• Dostlarla günde 40 dakika dedikodu yapmak 42 kalori.

• Dostlarla dedikodu yapmak için 5 dakika merdiven çıkmak 43 kalori.

• Yolun karşısındaki kafeye, kapuçino için 2 yolculuk 94 kalori.

• 1 saat boyunca mail yazıp cevaplamak 90 kalori.

• Yazıcı ve fotokopi makinesi arasında 25 kez mekik dokuma 48 kalori.

• Dışarı çıkarken kıyafet seçmek için 30 dakikalık deneme-yanılma 95 kalori.

• 30 dakikalık ev temizliği 143 kalori.

• 1 saatlik romantik yürüyüş 285 kalori.

• Daha sakin bir hayat yolunda 1 saatlik yoga dersi 229 kalori.

• Arkadaşlar için akşam yemeği hazırlamaya çalışmak 239 kalori.

• 45 dakikalık öğle tatilinde kıyafet alışverişi yapmak 214 kalori.

cuma_08 kesinlikle.

Ek olarakta bunları yaptıktan sonra yarım litre dondurma yiyorlar. Boşa gidiyo :rolleyes: Bi kaç arkadaşım var ondan biliyorum. Tabi alay konusu oluyor :)

aslında genel olarak gereğinden fazla yemeye alışkınız, bir de bunun üstüne dengesiz beslenme binince ortaya hem sağlıksız hem de kilolu bir vücut çıkıyor. Ben diyet yapma gereği duymadım kilo nedeniyle, ancak ciddi diyet yapanlardan gördüğüm en ideal diyet yöntemi şu; "ne yiyorsan yarısını ye, ne egzersizi yapıyorsan artır, yada iki katını yap."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...