Jump to content

Hazır Template Nasıl EditleniR?

Recommended Posts

ARkadaşlar bildiğiniz üzere internette ücretsiz veya ücretli template dağıtan siteler mevcut..

Benim sormak istediğim soru .PSD gelen siteyi photoshopta Editlediğimizde Yazılar da Resme yani şablona entegre oluyor.

Yazıları Nasıl Yazı haline getirebilirim? Hepsi Full Resim olunca site çok cansız oluyor.Ayrıca GOOGLE da Seo sorunu yaratır...

Sorunu şöyle de çözebiliriz. .PSD dosyasını açarız, Resimler Kalır Textleri siler FP veya Dreamweaverdan düzenleriz ama o zaman neden .PSD dosyasının içerisinde o textler var???

Bunun dersi vardı ve okumuştum ama o en son kısmı anlamamıştım..

Her türlü yardıma&öneriye açığım... msn verebilirim...

Saygılar

Gerçekten Çok lazım. Çok makbule geçecek yardımlarınız...

http://w13.easy-share.com/6691451.html[/CODE]

.swf formatinda 4 bolumden kisa sekilde flash templateleri editlemenin mantigini cozebilmek icin hazirlanmis derslerdir.

[i]rar pass: gokselbasturk[/i]

baska takildiginiz yerleri, lutfen webmaster sorunlarindan bize danisiniz elimizden gelen yardimda bulunmaya calisiriz...

teşekkür ederim videoyu indireceğim. Fakat Flash değil de Normal .psd olanlar için olanı varsa onu da alabilirim..

benim sorum kısa aslında. .PSD dosyasının içerisindeki yazıları photoshop ile nasıl TEXT haline getirebiliriz(veya getirebilir miyiz?)

FP ile kesin oluyor editleyerek ama ps den yazıları silip FP ye geçmek gerekiyor..

saygılar sağolun..

• Administrator

teşekkür ederim videoyu indireceğim. Fakat Flash değil de Normal .psd olanlar için olanı varsa onu da alabilirim..

benim sorum kısa aslında. .PSD dosyasının içerisindeki yazıları photoshop ile nasıl TEXT haline getirebiliriz(veya getirebilir miyiz?)

FP ile kesin oluyor editleyerek ama ps den yazıları silip FP ye geçmek gerekiyor..

saygılar sağolun..

PSD içinde text olarak yazılmışsa zaten photoshop ile açıp üstüne tıklayarak düzenleyebilirsin. Ama resim şeklindeyse, photoshop bilgini kullanarak silmen gerek.

t22sg8.gif

mesela bu resim hazır bir template deki layer. Photoshop bilgim var.(bayağı iyi)

Bu layeri tıkladığımızda Yazıları değiştirebiliyoruz. Fakat Kaydettiğimizde yukarıdaki gibi oluyor.Yani Full Resim. Benim istediğim içindeki yazıların TEXTE dönüşmesi. Mesela bu şekilde iken ne kimse yazıyı kopyalayabilir ne de Google indexler...

Bu sorunu şu şekilde Çözebiliriz. Yazıları sileriz Frontpage sayesinde istediğimiz yazıyı yazarız. Fakat O zaman bu yazılar neden photoshop dosyasında var? İllaki bunun bir yolu vardır...

Her zaman felsefem "Daha Fazlasını İste!" olmuştur.

Bunu TNCTR ekibi olarak Detaylı olarak hazırlarsanız Türkiyedeki en büyük işlerden birini yapmış olursunuz.(resimlerin üzerine tnctr.com da yazarsınız tüm forumlarda yayılır.) şahsi fikrim tabii...böyle bir amacınız olmayabilir..

Saygılar & Sağolun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...