Jump to content

sfc /scannow xp için güvenli bir onarma yolu mudur?

cuma_08

Recommended Posts

Başlat\çalıştır\ sfc /scannow yazıp xp cd'sini cd sürücüye takarak yapılan xp dosyaları tamirinin zararı var mıdır? Mesela sonradan yapılmış olan aktivasyon ya da güncellemeler gider mi? Yüklenmiş tema paketi varsa bu tür bir onarıma zararı olur mu? Ya da başka tür sorunlar çıkartabilir mi?

Kısacası xp dosyalarını onarmak için "sfc /scdannow" güvenli bir yol mu dur?

adsz5bs.jpg

Arkadaşım bu tür onarımlarda sistem yüklemiş olduğunuz xp cd sinden sistem dosyalarını geri yükler bu nedenle güncelleştirmeleriniz gider.Yüklediğiniz programlara zarar gelmez ancak program çalışması için sistem dosyasını kendisikiyle değiştirmişse yaptığınız sfc/scannow sonrasında program çalışmayabilirBunu pc dergilerinden okumuştum.Bilgilerinize

cuma_08 sorun yaparmı bilem ama benim sistem de ikide bir hata veriyordu bunu nasıl format atmadan düzeltirim diye düşünüyordum iyki bu konuyu açmışsın t_thanks.gif butona basarak sade bi teşekkür etmek istemdein de :D

Arkadaşım bu tür onarımlarda sistem yüklemiş olduğunuz xp cd sinden sistem dosyalarını geri yükler bu nedenle güncelleştirmeleriniz gider.Yüklediğiniz programlara zarar gelmez ancak program çalışması için sistem dosyasını kendisikiyle değiştirmişse yaptığınız sfc/scannow sonrasında program çalışmayabilirBunu pc dergilerinden okumuştum.Bilgilerinize

peki şu ana kadar bilgisayara indirdiğimiz güncellemeleri nasıl yedekleyebiliriz? onları alıp "sfc /scannow" işleminden sonra geri yükleme imkanımız yok mu?

Bu arada sonradan yapılan aktivasyon da gidiyor anladığım kadarıyla doğru mu anlamışım?

Aktivasyondan kastınız nedir xp ise gitmez.herhangi bir programa ait aktivasyonda gitmez.sadece sistem dosyaları orjinal olanıyla değiştirilir.Güncelleme yedekleme konusunda bir bilgim yoktur.ama şöyle yapabilirsin.yanlız biraz zahmetlidir.ama garantilidir.Önce sistemine formatı çek tüm donanım sürücülerini yükle ardından güncellemlerini de ekle.Bu halde iken acronisle bir yedek al.sonra size gerekli programları yükle.ardından acronisle 2.bir yedek al.sonra antivirüs programını yükle 3.yedeğini al.arasıra 2.yedeğe dönerek güncelemlerini yapıp yedek al.Böylece ömrübillah sorun çıkarmayan ve herzaman güncel bir xp in olur.eğer kurulum cd ne tüm güncellemelri atarsan ve sonradan çıkan güncellemelri atarsan işin iyice kolaylaşır.ben öyle yapıyorum.İnan bana sistem hiç açılmasa bile en geç15 dakika içinde sistemim geri yerine geliyor.Unutmadan sisteminde antivirüslü yedeği kullan.ve bu yedekleri bir dvd kaydet.Umarım yardımcı olmuşumdur .Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...