Jump to content

iss sorunu

Recommended Posts

Merhaba Arkadaslar Benim iss ile ilgili Bir sorunum var yardimlariniz icin simdiden tsk ederim xp pro icin iss kuruyorum yazma izinlerini veriyorum her sey normal herhangi bir sayfa yapiyorum ve localhost/sayfaismi.asp dedigimde sayfam aciliyor gayet güzel fakat herhangi bir degisken yazdigimda bana isyedigim sonucu vermiyor hatali calisiyor ve bir ikinci sorun ise site icinde herhangi bir bilgi eklemek silmek degistirmek istedigimde örnek olarak kayit defteri acilamadi default.asp line 218 gibi hatalar veriyor yada yani demek istedigim bu script ftp de calisan bir script ama iss de calistiramadim 10 kere format attim iss kurdum ama nafile bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim tsk ederim

Not: sistemde internet yok bu konuyla alakali olabilirmi?

bu sorun windows xp sp2 de yetkiylen alakalı olbilir.ben söyle çözmüştüm

bilgisayarım>araçlar>klasör seçenekleri>görünüm>dosya ve klasörler>Basit dosya paylaşımını kullan(önerilen)

çentiğini kaldır.

daha sonra c>inetpud>wwwroot>sağ tuş özellikler>güvenlik ve ordan ıss lan ilgil aşagıdaki yetkilendirmeyi aç sorununun çözülmesi lazım

Bir teşekkür et sen yeter

ben yapamayınca direk vbulletin kurulumuna geçtim + iss scaner diye bişi buldum gerçekten serverdakı açıkları ortaya çıkarıyor

bu sayede türkiyede epey kısı zone-h sıralamasında ilk 20 yer alıyor çökertilen sıstemlere baktığınızda hepsi ıss tabanlı

IIS Kurulumu ve Yazma İzni

ASP sayfalarını HTML dosyaları gibi çaliştıramıyorsunuz malesef bunun için server da denemeniz lazım.Denediğiniz serverin da ASP destekli olmasi lazım.O yüzden yaptıklarımızı hemen IISde deneyebiliriz.Yaptığınız her değişikliktikten sonra servera bağlanıp upload yapmak zorunda kalmayacaksınız.

ASP dosyalarınızı eger IISi kurulumunda başka yere kurmadıysanız "C:\intepub\wwwroot" dizinine atacaksınız ve bakmak içinde Internet Explorerınızı çalıştırıp adres çubuğunuza "

Please register to see this content.
yazarsanız wwwroot klasöründekileri internetteki bir serverda görür gibi görürsünüz.

IIS (Internet Information Server )i bilgisayarınıza kurmak için denetim masasından program ekle-kaldır sekmesine gelerek ordan IISi seçmeniz yeterli olcaktır.Sizden XP cd sini isteyecektir.Kurulumu kolaydır.Windows XPde klasörlere yazma izni olmadığı için veritabanına ne yazma izni ne de silme iznimiz olcak.Bu yüzden veritabanının olduğu klasöre yazma izni vermemiz gerekiyor.Tavsiyem IISinizi default yoluna kurmanız.

Kurulumu yaptıktan sonra "C:\inetpub\wwwroot" klasörüne veya veritabanınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler diyip Güvenlik(Security ) sekmesine girin.

Eger güvenlik bölümü yoksa bilgisayarıma girin.Yukarıda Araçlar sekmesinde Klasör Seçeneklerini bulun.Ona girdikten sonra gene yukarıdan görünüm bölümünü seçin.Asagidaki Listede en altta "Basit dosya paylaşımını kullan("Use simple file sharing" )" seçeneğinin işaretini kaldırın ve uygula diyin ve tamam diyip bitirin.Artık güvenlik(security ) bölümünün gelmesi lazim.Yukarıdan güvenlik sekmesine gelin ve orda Hesab(IUSR_BilgisayarinizinAdi ) eğer listede varsa onu seçip alt kısımdan Modifyye izin vermeniz yetecektir.

Modify(Düzenleme, yukaridan 2.cidir )ye izin verince(işaret koyarak ) diger kutularında işaretlenmesi gerekiyor otomatik.

Eğer bu IUSR_PcAdı hesabı yoksa sağ altta gelişmiş komut düğmesine tıklayın açılan pencereden sol tarafdaki Ekle düğmesine tıklayın.

Gelen pencereden gene gelişmiş düğmesine tıklayın.

Sonraki gelen pencerede sağdaki Hemen Bul(Find Now ) düğmesine tıklayın asağıdaki listeden IUSR_PcAdıni seçip tamam diyin.

Sonra 2 kere üst üste gelen pencereye tamam diyerek geçin ve en başa dönmüş olcaz ve orda artık listede IUSR_PcAdi olmuş olcak ona basarak ve alttan Modifyye basarak hepsine izin verin.

Böylece IISimiz sorunsuz çalışacaktır.

Teşekkür etmen yeterli :excl:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...