Jump to content

HDD sorunu..

c0ss

Recommended Posts

Arkadaşlar 250 Gb İde hdd aldım.

anakarta taktım kablolarını falan.

Pc'yi acıyorum xp cdsinide takıyorum fakat kurulum ekranı falan gelmıyo siyah ekran gelıyo bir (-) yanıp sönüyo o kadar.. :):):)

Evet biraz önceki arkadaşın dediği gibi biostan açman gerekli öncelikle. F2 yada delete yada F8 tuşkarını kullanacaksın ilk açılışta. Ancak Hiç birini yapamazsan açlışta gene sana soracaktır orada hızlı bios açılış kısa yolu var oda kartlara göre değişir. F11 benimkinde mesela. ilk önce cd-romdan aç. Ancak gene de açmıyorsa cd okumuyor olabilir. Başka bi XP kur cd si bul onu dene. Oda yemedimi İde kablonu bi incele. Oda olmadı CD-Rom DEğiştir. Baktın buda mı olmadı ::)) çok mu uzattım :)

Neyse sana kolay gelsin :)

biostan hard diskini görüp görmediği önemli görüyorsa hard diste proplem olması ikinci ihtimal jampır ayarlarıda karışmış olabilir onuda degerlendir biostan görmedise jampırı tamamen çıkar slave olsun kolay gelsin

biostan hard diskini görüp görmediği önemli görüyorsa hard diste proplem olması ikinci ihtimal jampır ayarlarıda karışmış olabilir onuda degerlendir biostan görmedise jampırı tamamen çıkar slave olsun kolay gelsin

Jampır nedir acaba :) Birde Hardiski gorup gormedıgını nasıl anlıycam ?

senin anakartının biosu nedir bilmiyoruz hepsinin farklı yerlerdedir donanımları görünümü farklıddır biosun biosunu incelemelisin biraz .Jampır hard diskin arka tarafında güç kaplasunun yanında 6 tane pini olan bir yer onun üzerindede 2 tanesine takılı bir parça var ama sanırım şuan ona bakman gereksiz.en olmadı hard diski çıkar sadece cd rom kalsın görür o zaman cd room u ondan başlatır başlattıktan sonra hard diski takarsın açıkken ama yanma ihtimali var

ide kaplosunun bi tarafını anakarta bi tarafınıda dogru bi şekilde hard diske tak yeterli fazladan bi tane kalabilir önemli değil ama cd room da ide dir onunki takılımı kontrol etmelisiniz aynı ide kaplosuna takabilirsin bi ucunuda ona takabilirsin sorun olmaz

arkadasım sen profosyonel yardım al uğraşma ancak deneme yanılma yontemiyle bulursun oda zamanını alır boş yere zayıfsın teknik konuda anladıgım kadarıyla

--------------------

HER TURK ASKER DOGAR

aynen katılıyorum

Ben size katılmıyorum :(

Bilgisayarcıya ******ürdüm oda yapamadı.

Bilgisayarım-yönetim girdim hdd'i Ntfs ile biçimlendirdim oldu..

Fakat şimdi sistemi formatlamam gerek.Biosta Cd-ROm'u en başa alıyorum Xp cdsini takıyorum fakat önyükleme için bir tusa basınız demiyor.Napmalıyım ?

o nedemek ya cd bootable değil arkadasım sen soruyu soruyorsun sonra öyle değil böyle diyorsun cd yide sen kopyalamıssındır kesın ondan bootable değildir alla alla ya

Akıllı konus :D Mesajı yazdıktan sonra ogrendım sana hesapmı vercem !

hdd bozuk olma ihtimalıda var değiştirme imkanın varsa değiştir bence bu kadar denemeden sonra en iyiysi bu galiba

:D:D

Arkadaslar sorunu hallettim Hdd kullanıyorum.Herhangi bir sorun yok.İlginiz için tesekkürler.

Tek bir sorunum var.Cd'den Hdd'e veri aktarırken cok yavaş..

QUOTE(kev2xx @ Prş, 18 Eki 2007, 21:20:32) *

o nedemek ya cd bootable değil arkadasım sen soruyu soruyorsun sonra öyle değil böyle diyorsun cd yide sen kopyalamıssındır kesın ondan bootable değildir alla alla ya

Akıllı konus angry.gif Mesajı yazdıktan sonra ogrendım sana hesapmı vercem !

bak arkadasım burası tartısılacak yer değil kimseye de bişiyin hesabını vermek zorunda değilsin ama kendi yazdıklarına cevap veren arkadaslara yok bu bole olur diyosun ve yardım istiyosun akıllı konus lafınıda iade ediyorum sana reelde olsaydı ben senle adam akıllı konusurdumda dua et sanal burası herkesten özür diliyorum sacma sapan seylere cevap verme ihitiyacı hissettim kendimde

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...