Jump to content

Bios tan onboard sesi iptal edemiyorum

gsalih

Recommended Posts

Selam arkadaşlar.Onbord seskartını kullanıyorum.Ses bir süre sonra önce boğuluyor sonra kesliliyor.Bende yeni bir ses kartı aldım taktım ama çalıştıramadım.Bios tan onboard ses kartını iptal etmem gerekiyormuş.Biosa girdim ama sesle ilgili bir seçenek göremedim.Modelini yazıyorum;nasıl iptal edeceğim?Şimdiden teşekkürler.

BİOS: AWARD V 4.51 PG

ANAKART: GA-6VM7A+ REV 3.2

ONBOARD SES KARTI: CT 5880 PCI

YENİ SES KARTI: :):) CT 4810

Selam arkadaşlar.Onbord seskartını kullanıyorum.Ses bir süre sonra önce boğuluyor sonra kesliliyor.Bende yeni bir ses kartı aldım taktım ama çalıştıramadım.Bios tan onboard ses kartını iptal etmem gerekiyormuş.Biosa girdim ama sesle ilgili bir seçenek göremedim.Modelini yazıyorum;nasıl iptal edeceğim?Şimdiden teşekkürler.

BİOS: AWARD V 4.51 PG

ANAKART: GA-6VM7A+ REV 3.2

ONBOARD SES KARTI: CT 5880 PCI

YENİ SES KARTI: :):) CT 4810

Bu sayfa belki sana yardımcı olabilir. Ne dersin?

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=38262&hl=BİOS

Bu sayfa belki sana yardımcı olabilir. Ne dersin?

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=38262&hl=BİOS

Ya söylediğin sayfaya baktım sesle ilgili ((("Integrated Peripherals" menüsünde "AC97 Audio Select" seçeneğini "Disabled" olarak ayarlayın (ekran görüntüsü M).))))bu seçenek benim biosta yok. Başka şekilde nasıl olur :):):)

Ya söylediğin sayfaya baktım sesle ilgili ((("Integrated Peripherals" menüsünde "AC97 Audio Select" seçeneğini "Disabled" olarak ayarlayın (ekran görüntüsü M).))))bu seçenek benim biosta yok. Başka şekilde nasıl olur :):):)

"Integrated Peripherals" Başlığı yok mu sende?

Integrated Peripherals" başlığı varda sesle ilgili seçenek yok!? :):)

ADVANCED diye bir kelime de mi yok? Yada ONBOARD DEVİCE gibi seçenekler var mı? bu gibi başlıklar altında mutlaka bulacağına inanıyorum. Ana kartın Marka ve Modelini verebilir misin lütfen?

illa biostan kapatmana gerek yok

1- gir sistem yönetimi aygıtlarım ses aygıtlarında ses kartının üzerine sağ tıkla aygıt özellikleri devre dışı bırakı seç

2- ses kartının yenisini tak kur ondan sonra gir denetim masası ses efekti ve ses aygıtları orda üstteki sekmelerden 3. süne SES yazana gel varsayılan aygıtların hepsini yeni ses kartın olarak seç veya seçildiğinden emin ol kullanmaya başla yeni kartını kolay gelsin

illa biostan kapatmana gerek yok

1- gir sistem yönetimi aygıtlarım ses aygıtlarında ses kartının üzerine sağ tıkla aygıt özellikleri devre dışı bırakı seç

2- ses kartının yenisini tak kur ondan sonra gir denetim masası ses efekti ve ses aygıtları orda üstteki sekmelerden 3. süne SES yazana gel varsayılan aygıtların hepsini yeni ses kartın olarak seç veya seçildiğinden emin ol kullanmaya başla yeni kartını kolay gelsin

fzkdevil kardeşim dediğin gibi biosa girmeme gerek kalmadı ,dediğin şekilde hallettim.Teşekkürler :excl::p:):):p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...