Jump to content

hp c3180 usb sorunu

duyunc

Recommended Posts

arkadaslar elimde hp c3180 yazici var baglantilari yapdiğimzaman hemen usb sorun algilandi diyo vede aygit yoneticisinde bilinmeyen aygit diyo onun ozelliklerine girdiğim zmanda surucu yuklenmemiştir diyo ama hem yazicinin surucusunu hemde anakart suruculeri yuklendi baska ne yapabilirim akil verin kafayi yiyecem cunku

arkadaslar elimde hp c3180 yazici var baglantilari yapdiğimzaman hemen usb sorun algilandi diyo vede aygit yoneticisinde bilinmeyen aygit diyo onun ozelliklerine girdiğim zmanda surucu yuklenmemiştir diyo ama hem yazicinin surucusunu hemde anakart suruculeri yuklendi baska ne yapabilirim akil verin kafayi yiyecem cunku

koca formda tek cevap yok oda guzel

aynı sorunu bende yaşadım usb kablosunu değiştirdim (yazıcı ile bilgisayar arsındaki) sorun hal oldu

hepsini denedim hicbiri olmadi arkadaslar yazici vede ayni koblo baska pc calisiyor ama cam veya usb modemi takdigim zman oyle bir sorun olmuyor ne biliyim ya cok ilginc bi hata bu dunden beri ugrasiyorum ama bi turlu bulamadim anlamadim yanii bilgisayari bile formatladim :angry: valla gene yok

usb portlarını degiştir ve sürücüsünü cd den kurma sitesinden güncelini indir kur

dnedim gene olmadi yaa offf yaa yazicida bi problem olsa komsunun makinasinda nasil calisiyo usb sorun olsa webcam felan nasil calişacak deli olcam haa

valla kardeş yapılabilecek herseyi denemişsin windows kurmak haricinde sanırım bi o kaldı onuda denede tam olsun

yapilan işlermler:

1)usb kablosunu değiştirdim

2)bilgisayara format attim

3)gunce driver indirdim hp sitesinden

4)windovs guncelleştirmesini yapdim

5)usb hepsi calişiyor web cam butun usb takdim vede algiladi

6)başka bilgisayarda yazici calişiyor

7)biostan usb kapatip yeniden acdim

büyük ihtimalle kullandığın usb kablo sorunludur ya da usb 1.1 kablosu kullandığın için sorun yaşıyorsun. usb kablo yu usb 2.0 kablo ile değiştirip bir de öyle dene. (usb 2.0 kablo nun üzerinde usb 2.0 yazar usb ya da combo modemlerin içinden kaliteli usb kablolar çıkar böyle bir kablo edinebilirsen sorunun ortadan kalkacaktır)

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...