Jump to content

HDD Kendiliğinden Kapanıyor Ne Yapmalıyım?

oguzhan61

Recommended Posts

Arkadaşlar sorunumu şöyle belirteyim;

bilgisayara IDE'den bağlı biri 80 diğeri 250 GB (sistem buna yüklü) sabit disk var, bunlar aynı ide kablosu üzerinden bağlı.250 olanı yeni aldım.bilgisayarda her hangi bir işlem yapayım yada yapmayayım 250 olan birden kendini kapatıyor ve haliyle bilgisayarda kapanıyor,sonra postlar geçerken hdd yi test etmeye sıra geldiğinde o hdd nin açılmasını bekliyor ve açılıyor.ben buna hiç bir akıl mantık erdiremedim.sorun yeni hdd yi aldıktan 1,5-2 ay kadar sonra olmaya başladı acaba power supply mi yetmiyor (üstünde yazan 300watt) ? yoksa hdd mi bozuk? işlemciden olsa hdd niye kapansın diye düşünüyorum kapansa ikisi birden kapanması lazım, ram olsa mavi ekran vermesi gerekir diye biliyorum.sorduğum kişiler hdd nin bozuk olma ihtimalini değerlendirmiyor.geriye anakart ile power kalıyor.şu ana kadar kimseden net cevap alamadım.umarım siz yardımcı olabilirsiniz. SAYGILARIMLA.. şimdiden teşekkürler.

250 LİK HDD ne chkdsk yapmayı dene

başlat

çalıştır

cmd yaz

komut satırına chkdsk c:/f de tabi 250 lik hdd lerindeki sürücü harlerini yaz d - e ne ise soru sorarsa E ye bas denemende fayda var bundan bir sonuç alamazsan kabloyu değiştirmeni tavsiye ederim kenarlarında ki küçük bir sıyırık kasada bir yerlere temas ediyorda olabilir

öncelikle ( imkanın varsa ) 80 gb hdd yi ydekle 250 gb hdd yer varsa ona yedekleyebilirsin.sonra bu 80 gb ye iyi bir format çek.bir süre böyle kullan sonra bu 250 gb hdd yi pc ye takmayı dene.sonuçlarda bir değişme olmassa arkadaşında dediği gibi kablolardan da olabilir. kolay gelsin

250 LİK HDD ne chkdsk yapmayı dene

başlat

çalıştır

cmd yaz

komut satırına chkdsk c:/f de tabi 250 lik hdd lerindeki sürücü harlerini yaz d - e ne ise soru sorarsa E ye bas denemende fayda var bundan bir sonuç alamazsan kabloyu değiştirmeni tavsiye ederim kenarlarında ki küçük bir sıyırık kasada bir yerlere temas ediyorda olabilir

peş peşe yazmak istemezdim ama konu ana sayfadan çıkmıştı onun için.

Arkadaşım dediğini bütün hdd bölümleri için uyguladım, sadece müziklerimin olduğu 80 GB westerndijital olan hdd hata verdi.250 de sorun çıkmadı.hatalar aşağıdaki gibi.

ikinci yapışımda böyle oldu.

Please register to see this content.

artık hata bulmuyor.bakalım bundan sonra kapanma olayı devam edecekmi.

önerin için çok teşekkür ediyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...