Jump to content

Netop school sorunlarını çözelim

favori17

Recommended Posts

Arkadaşlar gerçekten netop school bilgisayar lab için vazgeçilmez bir prg.Netsupport school falan bunun yanında bence hikaye. :)

Ancak bir sorun var.

Öğrenci netop student ı sağ alt köşeden (system tray) kapatırsa doğal olarak netop teacher ile bağlantısı kesiliyor.

Öğrenciye kapatma şansı vermemek için sağ alt köşede gözükmeden çalışma (stealth) mode ile kurulum yaptım.

Bu sefer doğal olarak kapatamıyor.Ctr+Alt+Delete yasağı getirirsek hiç kapatamaz:)

Ancak bazen istem dışı studentlar netop bağlantısından düşebiliyor.Bu durumda öğrencinin tekrar sınıfa katılması gerekiyor.Sağ alt köşede gözükse sorun yok.Çünkü o zaman Action menüsünden Rejoin class (Sınıfa tekrar katıl)

komutu vererek bağlantı tekrar sağlanabilir.Ama tabii bu menüye ulaşmak mümükün değil.

Uzun lafın kısası öğrenci farketmeden bağlantı gerçekleşsin.Ancak koparsa da tekrar bağlantı sağlanabilsin istiyorum.

Zamane öğrencilerine karşı bir çözüm bekliyorum:) :(

Esen kalın.

Herşey daha iyi bir eğitim için! :(

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

"Sağ alt köşede gözükse sorun yok.Çünkü o zaman Action menüsünden Rejoin class (Sınıfa tekrar katıl)

komutu vererek bağlantı tekrar sağlanabilir.Ama tabii bu menüye ulaşmak mümükün değil."

hoca bu kısmı doğru değil. şöyleki program files altında danwerdata(umarı yanlış hatırlamıyorum)klasörü altında netopschool klasörünün altında show...blmemne exe var. onu çalıştırırsan netop systemtryda görünür ve yeniden rejoin yapabilirsin.

ayrıca öğrenci power düğmesine basarsa netop hata verir ve öğrenci yine kurtulur. :) (söleme ha) ama güç seçeneklerinden bu tuşu kapatırsan onu da engellersin. Valla benimkiler gözüne ışık tutlmuş tavşan gibi kalıyolar. hayatta çıkamıyolar.hehe.

yine sorun olursa ayrıntılı bilgi gönderirim.

Seçenekler Menüsünde "Auto Join Class" gibi Bir ifade Var.. Eğer Onu Açarsanız Otomatik Olarak Sınıfa bağlanıyor Öğrenci..

Diyelimki Vatandaş Reset Çekti, PC Açılır Açılmaz Anında Cukka Bağlanıyor vs..

Ben Tamamen Gizli ve Auto Modda Çalışıyorum...

Kişi Ağ Kablosunu Çıkartsa Bile Taktığı Anda Anında Login Oluyor Sınıfa..

Anladığım Kadarıyla Sanırım Sizin Dediğiniz Problemi O Özellik Çözecektir...

Ben NetOp 5 Kullanıyorum... Menüyü Tam Hatırlamıyorum.. Ama Karıştırırsanız Bulursunuz..

Eğer Bulamazsanız Yarın Resimli Anlatabilirim..

Saygılarımla....

Ewt.Denedim

Şu an denediğim sistemde masaüstü xp ve student kurulu

diğeri vista ve teacher kurulu.

5 versiyonda vista desteği yazmasa da çalıştı.

İnş Xp öğrenci xp öğretmende de çalışır.

Arkadaşların dediği gibi

SAğ alt köşeye gizlense de

C:\Program Files\Danware Data\NetOp School\STUDENT içinde Showhost.exe dosyası ile ekrana geliyormuş.

Şifre korumasını şiddetle tavsiye ederim.

Çünkü Showhost.exe yi çalıştırana hemen şifre soruyor.

Gizleme ve açılışta otomatik başlatma da gerekli.

Birde Xp student ta Ctrl+Alt+Delete yapınca

Görevi sonlandır yaptım.Şifreli olmasına rağmen kapattı.

Oysa daha önce vistada student ile de denemiştim.İzin vermemişti.?

Ancak ağdan istem dışı düştüğünü söyleyen arkadaşlar vardı kullananlardan inş bu sorunu yaşamam.

Bu sorunu yaşarsam eğer düşeni nasıl alırız sınıfa bilmem:)

Seçenekler Menüsünde "Auto Join Class" gibi Bir ifade Var.. Eğer Onu Açarsanız Otomatik Olarak Sınıfa bağlanıyor Öğrenci..

Diyelimki Vatandaş Reset Çekti, PC Açılır Açılmaz Anında Cukka Bağlanıyor vs..

Ben Tamamen Gizli ve Auto Modda Çalışıyorum...

Kişi Ağ Kablosunu Çıkartsa Bile Taktığı Anda Anında Login Oluyor Sınıfa..

Anladığım Kadarıyla Sanırım Sizin Dediğiniz Problemi O Özellik Çözecektir...

Ben NetOp 5 Kullanıyorum... Menüyü Tam Hatırlamıyorum.. Ama Karıştırırsanız Bulursunuz..

Eğer Bulamazsanız Yarın Resimli Anlatabilirim..

Saygılarımla....

Değerli CaVeLL.Şu programın sizdeki ayarlarını resimli olarak alabilir miyiz?

Değerli CaVeLL.Şu programın sizdeki ayarlarını resimli olarak alabilir miyiz?

Şuan Bulunduğum PC de Netop Kurulu Değil...

Yarın Bahsettiğim Özelliğe Ait Resimleri Yayımlarım....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

EDİT :

Bahsettiğim Ayar :

netopzd7.png

Ben NetopStudent'i Tamamen Gizli Modda Çalıştırıyorum...Yukarıdaki Ayar Otomatik Girişi Sağlıyor...

Öğrencinin Bilgisayarı Açıldığı Anda veya Birşekilde Hattan Kopup Tekrar Bağlatısı Kurulduğu Anda Sınıfa Dahil Oluyor...

EnKötü ihtimalle Öğrenciye PC ni Yeniden Başlat Diyorum Sorun Çözülüyor :D

Veya diğer arkadaşlarınde dedikleri gibi C:\Program Files\Danware Data\NetOp School\STUDENT\Showhost.exe Dosyası ile Manul Ayarlarımı Yapıyorum...

Eğer Hattan Kopan Varsa Bu Bazen Bağlantı Sırasında Öğrencilerinin Ekranlarının Kitlenmesine Sebep Olabiliyor..

Bu Nedenle Aradabir Yenile Görevi Gören veya Netop'u Kapatıp Yeniden Açma fonksiyonunu Gören "Reanounce Class" Özelliğini Kullanıyorum...

netop2sj4.png

Netopda Karşılaştığım Diğer Sorunlar ve Çözüm Yolları ise Şunlar :

1-) DeepFreeze ile Çakışma Yapıyor Netop, ikiside Başlangıçta 1973 Nolu Portu Kullanıyor..Bu Yüzden NetOp Teacher ve Studentlerin Hepsini 1975 Yapınca Sorun Çözülüyor..

2-) Sistemlere DeepFreeze Kurulu ve Otomatik IP Ayarlı.. Bazen Sınıftaki PC ler Aynı IP yi Alınca Sistemde Çakışma Oluyor ve Netop Kasıyor iyice...

Hangi PC lerde Çakışma Olduğunu Tesbit Edene Kadar Bütün Sınıfın Bağlantısını Yapan Switch'in Fişini Çekip Takıyorum ve Sorun Düzeliyor :(

Şuan Bulunduğum PC de Netop Kurulu Değil...

Yarın Bahsettiğim Özelliğe Ait Resimleri Yayımlarım....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

EDİT :

Bahsettiğim Ayar :

netopzd7.png

Ben NetopStudent'i Tamamen Gizli Modda Çalıştırıyorum...Yukarıdaki Ayar Otomatik Girişi Sağlıyor...

Öğrencinin Bilgisayarı Açıldığı Anda veya Birşekilde Hattan Kopup Tekrar Bağlatısı Kurulduğu Anda Sınıfa Dahil Oluyor...

EnKötü ihtimalle Öğrenciye PC ni Yeniden Başlat Diyorum Sorun Çözülüyor :huh:

Veya diğer arkadaşlarınde dedikleri gibi C:\Program Files\Danware Data\NetOp School\STUDENT\Showhost.exe Dosyası ile Manul Ayarlarımı Yapıyorum...

Eğer Hattan Kopan Varsa Bu Bazen Bağlantı Sırasında Öğrencilerinin Ekranlarının Kitlenmesine Sebep Olabiliyor..

Bu Nedenle Aradabir Yenile Görevi Gören veya Netop'u Kapatıp Yeniden Açma fonksiyonunu Gören "Reanounce Class" Özelliğini Kullanıyorum...

netop2sj4.png

Netopda Karşılaştığım Diğer Sorunlar ve Çözüm Yolları ise Şunlar :

1-) DeepFreeze ile Çakışma Yapıyor Netop, ikiside Başlangıçta 1973 Nolu Portu Kullanıyor..Bu Yüzden NetOp Teacher ve Studentlerin Hepsini 1975 Yapınca Sorun Çözülüyor..

2-) Sistemlere DeepFreeze Kurulu ve Otomatik IP Ayarlı.. Bazen Sınıftaki PC ler Aynı IP yi Alınca Sistemde Çakışma Oluyor ve Netop Kasıyor iyice...

Hangi PC lerde Çakışma Olduğunu Tesbit Edene Kadar Bütün Sınıfın Bağlantısını Yapan Switch'in Fişini Çekip Takıyorum ve Sorun Düzeliyor :D

Çok ince bir nokta.İyi paylaşım.Teşekkürler Cavell

CaVeLL dediğiniz gibi Deep freeze ile çakıştığını farkettim.Ama bu çakışmayı 30 Pc içinde sadece birinde ve hep aynı PC de yapıyor.Bu pc de Deep freeze korumasını kaldırınca çakışmıyor.Korumaya geçince çakışıyor.

Size zahmet bir de şu port ayarlarını gönderebilir misiniz?

Tools ---> Options ; Sonra

tnctr1.png

tnctr2.png

tnctr3.png

Eğer 30 PC dede DeepFreeze Varsa Tavsiyem Hem Bütün Studentlerinkini Hemde Teacherinkini 1975 Yapmanız..

Zira Tek Birtaneyi Yaparsanız Teacher O PC Göremeyecektir.. Çünkü Teacher ve 29 PC 1973 ü Kullanıyor Birtek Bir PC 1975 i Kullanıyor....

Tam Randıman Alabilmeniz için Hepsinide 1975 Yapmalısınız..

Saygılarımla.....

Tools ---> Options ; Sonra

tnctr1.png

tnctr2.png

tnctr3.png

Eğer 30 PC dede DeepFreeze Varsa Tavsiyem Hem Bütün Studentlerinkini Hemde Teacherinkini 1975 Yapmanız..

Zira Tek Birtaneyi Yaparsanız Teacher O PC Göremeyecektir.. Çünkü Teacher ve 29 PC 1973 ü Kullanıyor Birtek Bir PC 1975 i Kullanıyor....

Tam Randıman Alabilmeniz için Hepsinide 1975 Yapmalısınız..

Saygılarımla.....

Cavell klavyene sağlık! Tam bir netop uzmanı olmuşsun.Teşekkürler

Şifre koyduğumuzda sağ alt köşeden kapatılamadığı doğru.Ctrl+Alt+Delete ile maalesef kapatılıyor.Çözüm nedir?

windows yönetim konsolundan Ctrl+Alt+Delete devre dışı bırakmayı kastetmiyorum tabiii.

Merhaba arkadaşlar; Netop 4.0 full olarak kullanıyorum. Bil.lab. 10+1 bilgisayarımız var. Sorunum şu. Solidworks 2007 3 boyutlu tasarım programını anlatıyorum. Program uzun süre açık kaldığında bilgisayar -tabir-i caiz ise- adeta sapıtıyor. Masaüstü darmadağın oluyor. Ve solidworks programı kapatılıyor. Bilg. deepfreeze yüklü. Acaba bunun nedeni ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar; Netop 4.0 full olarak kullanıyorum. Bil.lab. 10+1 bilgisayarımız var. Sorunum şu. Solidworks 2007 3 boyutlu tasarım programını anlatıyorum. Program uzun süre açık kaldığında bilgisayar -tabir-i caiz ise- adeta sapıtıyor. Masaüstü darmadağın oluyor. Ve solidworks programı kapatılıyor. Bilg. deepfreeze yüklü. Acaba bunun nedeni ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

iki Tavsiyem Var :

Birincisi : NetOp 5'e Geç...

Please register to see this content.
Bu Adresten NetOp 5 i indir ve Kur..

ikincisi:

DeepFreeze ile Çakışma İhtimalinden Dolayı Port Numaralarını Değiştirmeniz... Nasıl Yapıldığını Yukarda Resimli Olarak Anlatmıştım.. Netop'un Portunu 1975 Yapın..

Aklıma Gelen Ufak Bir ihtimal ise Bilgisayarlarınızın Configurasyonu..! Zira "Solidworks 2007 3 boyutlu tasarım programı" ndan Bahsediyorsunuz.! PC lerin EkranKartları ve Ram Miktarlarıda Bu Anlamda Önem Arzedecektir Kanaatimce.....

Netopda ana bilgisayardaki hareketli görüntü öğrencilerinkine yavaş gitmektedir. Hızlandırmak için ne yapabiliriz?

Butür Media Dosyalarını Öğrencilere izletmek için "Demonstrate" den "Media File" Özelliğini Kullanmalısınız..!?

Resimlerle Açıklamaya Çalıştım, Deneyiniz....

1)

tnctr1ql8.png

2)

tnctr2vy1.png

3)

tnctr3yn1.png

Bu Yöntem ile Hiç Takılmadan Donmadan Bütün Öğrencilerinize istediğiniz Görüntüyü Hatta Flim bile izletebilirisiz...

##############################################

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Yukardaki hocam Nickli Hocanın Verdiği Programı incelemeye ALdım...

hocam Kuralları bilmediğinden Aktif Lin Kullanmış ama :) .!

Programı indirdim Kurup Deneyeyim Dedim ama, hocam'ın Verdiği Serial ile Kurulmadı ve Serialsizde Kurulmuyor.. inceleyemedim maaelesef :)

tnctrqv3.png

Anlaşılan o ki Netop School un tahtı sallanamıyor. :)

Bir fanatizm içine mi girdim yoksa? :)

Valla bende Netop fanatiğiyim. üstüne tanımam. .netsupport yada radmin yada kralçıplak arkadaşın dediği program rakip olamaz. Çok fonksiyonel...

Sevgili arkadaşlar!

Ctrl+Alt+Delete soruma cevap gelmedi ;)

Bir başka sorum olacak arkadaşlara! -Wake on Lan-ağdan öğrenci pclerini başlatmak işlemi nasıl yapılabilir?Şartları nelerdir?Bunu netopla yapan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.Ayrıca bu durumda öğrenci kasasındaki power tuşları devre dışı mı kalıyor acaba?

Ayrıca netop tüm pc lerde çalışırken ve demostrasyon yaparken reset tuşuna basanlar olabilir.Reset tuşu devre dışı bırakılabilirmi? Kablolarını çıkarmak dışında tabii:) Power tuşu denetim masasından kaldırılabiliyor mesela.

Bir de mesela derste Word dışında bir yere girilemesin istiyoruz.Nasıl yapılabilir?

Biliyoruz ki netopta test uygulanabiliyor.Uygulayan arkadaşların görüşleri de topiciğimize zenginlik katacaktır.:D

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar maalesef:)

Esen kalın!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...