Jump to content

Ekranın Titremesi Sorunu ?

TearDrop

Recommended Posts

bilgisayarı kasasını yeniledim herşeyini kurdum fakat ekranda daha önce hiç görmediğm kadar titreme var eski kasada çok azda olsa titreme vardı ama şimdi çok bariz aşırı göz alan bir titreme var

Monitör aynı monitör sadece kasa değişti. Hz ayarlarıyla oynadım ama hiç tık yok

ekran kartı Radeon HD 2400 pro.

eski tip monitör

yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler..

Arkadaşım eğer crt tipi yani tv tipi bir monitörün varsa yanında bulunan hoparlörleri kaldır.Uzak tut.Bu monitorler manyetik alandan etkilenirler.bilgisayarınızın yerini gecici olarak değiştirin.belki bulunduğu yerde manyetik alan vardır.bir de monitörünüzü ayarlarını kontrol edin.varsayılan ayarlara getirin.yüksek ayarlarda zorlanabilir.mümkünse aynı tip bir başka monitor takın.eğer aynı titreme varsa sorun sizin monitorde değildir.Bir deneme yapın bakalım ne olacak.Saygılarımla

• 3 hafta sonra ...

genelde bu sorun monitorun yanında hoporlor varsa kasa veya yazıcı varsa yapar monitorun digitalse menülerinde degasus vardı onu bi çalıştır hem renk kaptıysa onu düzeltir hemde titreme biraz azalır ama tamamem gecmesi içinyanındaki leri kaldırman lazım monitorun

bilgisayarı kasasını yeniledim herşeyini kurdum fakat ekranda daha önce hiç görmediğm kadar titreme var eski kasada çok azda olsa titreme vardı ama şimdi çok bariz aşırı göz alan bir titreme var

Monitör aynı monitör sadece kasa değişti. Hz ayarlarıyla oynadım ama hiç tık yok

ekran kartı Radeon HD 2400 pro.

eski tip monitör

yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler..

eger hoparlörü kalrdırdıysan ve yine titreme devam ediyorsa monitörün yeterince elektrik alamıyor. ya elektrikte bir sorun var yada power sup ta ...

arkadaşım öncelikle ekran kartı iyi bi ekran kartı ama monitör eski tip diyosun

1. neden bu olabilir bazı ekran kartlarında bu sorun çıkıyor. Hatta elektiriği kesiyorlar

sen önce mönitör özelliklerinden ekran yenileme hızını 85 hertz yap dene

daha sonra yanında telefon hoparlör vb cihiaz varsa çek.

sorunun gidecektir

bence en kolay yol çoğu bilgisayarcının dediği gibi.

"yahu böle kasa aldın böle monitör kullanılırmı yeni bi LCD alalım sana"

çözüm olarak ayrı bi kasada dene bence

arkadaşım monitörün arızalı ve büyük ihtimalle de philips marka.Philips marka mon. de bu tip sıkıntı çok fazla olur özelliklede eski modellerde servise ******ür bence monitörü kasada bi sıkıntı yok.bİDE UNUTMADAN ELEKTRİK HATTINDA BİR SIKINTI OLABİLİR YADA İÇ HATTAKİ KABLOLAR KALİTELİ DEĞİLSEDE MONİTÖR TİTREME YAPABİLİR. MONİTÖRÜN YERİNİ DEĞİŞTRİP DENEMEN GEREKEBİLİR

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...