Jump to content

.zip sonlu dosyaları nasıl birleşitirebilirim

ryan83

Recommended Posts

ya arkdaşlar o kadar basit deil maaleseff :) ya bilgisayarda direk zip dosyası olarak görünmüyor bu dosyalar..sadece adında redhouse.zip yazıor..ama türk olarak 001 ve 002 ve 003 olarak görünüyor..bunu nasıl halletcez??

O zip dosyana sağ tıkla ve en alttaki özelikler kısmına gel ve gelen ekranda değiştir butonu göreceksiniz.ve butona bas sonra winrar ı göster.sonra tamam deyip ekranı kapat .şimdi bu zip dosyalarının tümünü seçili hale getir ve sağ tıkla klasöre çıkart de.bir süre sonra zip dosyalrının yanında bir klasörde redhouse yi göreceksiniz.

2.yol ise winrar ın ikonuna tıklayınız.Seçenekler/ Ayarlar kısmına geliniz.Bütünleşmeye basınız.ve sol kısımda zip in yanındaki kutucuğu işaretleyin.Tamam a basın ve winrardan çıkın.sonrada redhouse ye ait zip dosyalarını bir klasöre yerleştir.ardından hepsini seçili hale getir.ve seçili iken sağ tıklayıp klasöre çıkart de.bir süre sonra işlem biter.ve zipli klasörlerin olduğu yerde redhouse adlı klasörün içinde dosyanı bulacaksınız.Kolay gelsin.Saygılarımla

arkadasım dosya 7 ziple bölünüş ya 7zip indir yada yeni versiyon bi winrar edin birlikte aç ta bu iki programdan birini göster..

en kolayı 7zip indir

zaten 800 kb felan...

birlikte aç de.. işin hallolur....

Arkadaşım o dosya 7zip dosyasıdır.7zip programı tarafından yapılmıştır.Sitede var ve ücretsizdir.İndir ve kur.Kurduktan sonra zipli dosyalarını seçili hale getir.ve 7zip ile klasöreçıkart de.o klasöre çıkartacaktır.Saygılarımla

ya arkadaşım galiba sen de girmişsin o konuya..redhouse sözlük konusuna..ya sen becerebilmişsin de ben beceremedim..poweriso falan da indirdim ama bi türlü yapamadım..sen tekrar adım adım tarif edebilr misin nasıl halletiğini bu işi??

Hayır ben o konuya girmedim.Ben de 1.5 ve 1.6 sürümleri mevcut.

1.7 zip i kur.

2.redhouse ya ait tüp 7 zip dosyalrını tek bir klasörde topla,

3.Tüm bu 7 zip dosyalarını mouse nızla seçili hale getirip sağ tıklayın

4.Sağ tık ekranında 7zip butonuna gelin

5. "Redhouse"\Klasörüne Çıkart a basınız.

6.Biraz bekleyin.Yanılmıyorsam iso uzantılı bir dosya çıkar.

7.Eğer öyleyse Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle iso dosyanı yazdır.

7A.Eğer Daemon Tools kurulu ise bu iso dosyasını önce uygun bir yere taşı ve ardından daemon a göster.

8.Bu sanal cd üzerinden kurulumu yapın.

9.Saygılarımla

Hayır ben o konuya girmedim.Ben de 1.5 ve 1.6 sürümleri mevcut.

1.7 zip i kur.

2.redhouse ya ait tüp 7 zip dosyalrını tek bir klasörde topla,

3.Tüm bu 7 zip dosyalarını mouse nızla seçili hale getirip sağ tıklayın

4.Sağ tık ekranında 7zip butonuna gelin

5. "Redhouse"\Klasörüne Çıkart a basınız.

6.Biraz bekleyin.Yanılmıyorsam iso uzantılı bir dosya çıkar.

7.Eğer öyleyse Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle iso dosyanı yazdır.

7A.Eğer Daemon Tools kurulu ise bu iso dosyasını önce uygun bir yere taşı ve ardından daemon a göster.

8.Bu sanal cd üzerinden kurulumu yapın.

9.Saygılarımla

yok arkadşaım sen de yazmışsın oraya hatta .daa uzantılı bişey çıkmış falan onu da power iso ile halletmişsin ama işte ben yapamadım...hatırladın mı ??

Arkadaşım power iso ile dosyayı aç ve farklı kaydet seçeneği ile iso ya dönüştür.Sonrada Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle iso dosyasını cd ye yazdır.

1.power isoyu aç.

2. Seçenekler den ayarlar kısmını aç

3.Orada sol kısımda çeşitli dosya uzantıları göreceksin. daa olan kutucuğu işaretle.hatta(Tümünü seç) hepsini işaretle.Tamam a bas çık.

4.Şimdi daa uzantılı bu dosyana gel ve power iso ile aç.Eğer sağ tuş ta power iso yoksa birlikte aç seçeneği aktif edip

power iso yu göster.

5.Sonra Power iso daa uzantılı dosyanı açınca başka bir şey yapmadan direkt farklı kaydet yöntemini seçip iso uzantılı olarak kaydet.

6.İso dosyanı Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle cd ye yazdır.Yanlız her ihrtimale karşılık daa uzantılı dosyanı koru.silme

6A.Daemon tools ile bunu sanal sürücüde kullanabilirsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Saygılarımal

Arkadaşım power iso ile dosyayı aç ve farklı kaydet seçeneği ile iso ya dönüştür.Sonrada Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle iso dosyasını cd ye yazdır.

1.power isoyu aç.

2. Seçenekler den ayarlar kısmını aç

3.Orada sol kısımda çeşitli dosya uzantıları göreceksin. daa olan kutucuğu işaretle.hatta(Tümünü seç) hepsini işaretle.Tamam a bas çık.

4.Şimdi daa uzantılı bu dosyana gel ve power iso ile aç.Eğer sağ tuş ta power iso yoksa birlikte aç seçeneği aktif edip

power iso yu göster.

5.Sonra Power iso daa uzantılı dosyanı açınca başka bir şey yapmadan direkt farklı kaydet yöntemini seçip iso uzantılı olarak kaydet.

6.İso dosyanı Nero ile kalıbı diske yazdır yöntemiyle cd ye yazdır.Yanlız her ihrtimale karşılık daa uzantılı dosyanı koru.silme

6A.Daemon tools ile bunu sanal sürücüde kullanabilirsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Saygılarımal

çok teşekkür ederim kardeşim..sonunda oldu :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...