Jump to content

Bios Şifresi

yasal

Recommended Posts

Selam arkadaşlar,

Laptop'un biosuna şifre koymuştum, ama malesef unuttum.Biosun driverini sitesinden yeniledim, yinede şifre istiyor. Yardım edermisiniz lütfen..

BIOS Type: PhoenixBIOS 4.0 Release 6.1

BIOS ID: FUJITSU SIEMENS AMILO Pro V2045

BIOS Version: R01-A1B

OEM Sign-On: None

Chipset: Intel 2590 rev 4

Superio: Unknown

CPU: A0 1733 Mhz MAX: 2400 Mhz

BIOS ROM In Socket: No

BIOS ROM Size: 512K

Memory Installed: 512 MB

Memory Maximum: 3072 MB

Memory Slot 01: 256 MB

Memory Slot 02: 256 MB

bilen wrsa yazsın bakalım neymıs masaustu kolayda tncxp cd icinde ole biseler wardi password diye şifre cozucu bios ile ilgili istersen bir bak

Teşekkür ederim arkadaşım, incelerim...

...........................................................

Denedim sonuç alamadım,şifreyi kaldırmadı

Anakart üzerindeki pili çıkart 5 10 dakika sonra tak şifre sıfırlanır sonra bios güncellemesi yaparsın
laptopun altındaki bios pilini çıkar beş dakika kadar bekle tekrar tak bios resetler.

Arkadaşlar, bir serviste laptopu söktük ama bios pilini maalesef bulamadık, fazla kucalamaktan da korktuk...

1)Önce;

Windows 98/Me kullanan bir bilgisayarda sistem disketi hazırlayın ve "C:\Windows\Command\Debug.exe" dosyasını da diskete kopyalayın.

2)Sonra;

Notepad ile yeni bir dosya açın ve "a:\cmos.txt" şeklinde kaydedin.

Dosyanın içine aşağıda yıldızların arasında kalan satırları yazın:

a

mov ax,3f00

xor bl,bl

mov al,bl

out 70,al

mov al,ff

out 71,al

inc bl

dec ah

jnz 105

ret

g

quit

Dikkat:Boş satırlar ve en son quit'den sonraki boş satır da yazılacak, lüten dikkatli yazın !!!

3)Şimdi sistemi disketle açın ve "debug<a:\cmos.txt" komutunu verin

tamamen alıntıdır ve denendiği söylenmiş.bu işlemleri yaptınızmı ?

1)Önce;

Windows 98/Me kullanan bir bilgisayarda sistem disketi hazırlayın ve "C:\Windows\Command\Debug.exe" dosyasını da diskete kopyalayın.

................................................................................

................................................................................

.

Sn Özyol,

Dediklerinizi yapmadım, Laptop'umun disket süücüsü malesef yok. CD ile yapılabilirmi ? Yapılabilirse ; Boot CD olarak nasıl hazırlarız ? Yardımcı olursanız sevinirim,Size ve diğer ilgilenen arkadaşalara teşekkür ederim...

Arkadaşlar, bir serviste laptopu söktük ama bios pilini maalesef bulamadık, fazla kucalamaktan da korktuk...

nasıl servismiş o yaa:) o zaman garantili servisine gönder onlarda sirketten master key alır ama biraz pahalı olur 40-50 falan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...