Jump to content

Win XP yi nasıl kıstlarım

datamarket

Recommended Posts

Arkadaşlar ağa bağlı 65 tane makinem var ve hepsinde xp yüklü ben bu pc leri nasıl aptal terminel haline getire bilirim. Bu pc ler sadece server a bağlanıp oradaki programı çalıştırsınlar diğer ayarlara giremesinler hatta Desktop ta sağ klik bile yapamasınlar sadece programa girsinler ve pc yi kapatabilsinler :huh: yanlız ısa server yada active drektör kullanmadan yapmam lazım cünki ikisininde kurulumunu ve ayarlarını daha önce yapmadım :D

• Administrator

açılışta explorer.exe'nin açılmasını engellersin. Control+Alt+Del'i de regeditten kapatırsın. Sonra windows açılışına da açılmasını istediğin programı koyarsın. Tabi serverdeki programı çalıştır kısmını açman gerek.

sk8er_boi dostum explorer ve ctrl + alt del. i ve explorerei acılısta nasıl kapatacağız bir söyler misin acilisa regde \run kısmından acılmasını istediğim programı ekledim. ancak explorerin acılısını kapatamadım.. dahaa doğrusu \runn içinde explorere ait anahtar yok

• Administrator

Görev Yöneticisini Kapatmak:

Hive: HKEY_CURRENT_USER

Key: Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Name: DisableTaskMgr

Type: REG_DWORD

Value: 1=Enablethis key, that is DISABLE TaskManager

Value: 0=Disablethis key, that is Don't Disable, Enable TaskManage

Explorer için de

HKLM\Software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell
anahtarından explorer.exe yi silin. isterseniz başlamasını istediğiniz programı yazın.

Explorer için de

anahtarından explorer.exe yi silin. isterseniz başlamasını istediğiniz programı yazın.

bunu programla yapabilirsin net support scholl vb ama saglıklı birşey ypamak istiyorsan ana makina server 2003 kurmalısın ve internette nasıl terminal pc yapıcagın hakkında tüm bilgiler var

hersey güzel oldu tsk ancak bir sıkıntı var ki oda su benim açışta calısmasını istediğim program serverden atıyorum paylasıma acılarak ordaki exeyi calıstırılması üsülü ile calısıyro ben shell e normalde masaüstünde kullandımız ikonun adresini yazdım \\ le başlayan .exe ile biten ancak olmadı malesef görev yöneticisi ile manuel olarek calıstırdım.. peki bu durumu nasıl cözeriz ?

Explorer için de

masa üstünü kitledim görev yöneticisinide kitledim ama bilgisayarı nerden kapatacam ve desktopa çaklıştırmak istediğim programın kısayolunu ve bilgisayarı kapat iconunu nasıl koyacam.Programı kapatmak için her seferinde reset mi atmalıyım

• Administrator
masa üstünü kitledim görev yöneticisinide kitledim ama bilgisayarı nerden kapatacam ve desktopa çaklıştırmak istediğim programın kısayolunu ve bilgisayarı kapat iconunu nasıl koyacam.Programı kapatmak için her seferinde reset mi atmalıyım

Çalıştırmak istediğin programı yukarıda dediğim gibi explorer.exe yerine yazarsın Pc'yi de power tuşundan kapatırsın.

• 10 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...