Jump to content

Tek PC 'de Aynı Anda 5 Oyun Birden Çalışırmı ?

lumedi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

bu akşam •GTA San Andreas• i oynamak için açtım oyun ara yükleme yaparken aklıma bi cinlik geldi :warning:

ardından •PES-4• ü açtım onuda başlatıp pause ettim durum çubuğuna indirdim ardından •TimeShift• i açtım sonra

•Medal of Honor Airborne• oda aşağı en son •Crysis• i açtım rastgele bi bölüm secip Load Game yaptım bu esnada görev yöneticisi açıktı 5 oyun sonunda CPU %100 görünüyordu oyunlar arasında geçiş yapıp oynarken bir kasma yoktu, şimdi gelelim asıl meseleye;

ben sistemimden memnun değilim aslında yani ya Windows XP bana göre aşırı yavaş ve vasat bi işletim sistemi (TncXP idealim ama 1 tek nedenle kullanamıyorum başka yerde sebebi yazdım kısaca ss2 tv kartı sürücüsü uymuyor) intel çift çekirdekli bir sisteme geçiş yapmak istiyorum ben sistemimi yazayım değiştirmek istediğim parçaları yazayım tecrübeli ve bilgili arkadaşlar lütfen bana tavsiyelerinizi yazın.

intel p.4 775 pin 3.6 ghz * abit fatality AA8XE i945 çipset * 1+1=2 gb. corsair ddr 533 * 250 gb. western digital sata * leadtek 7800 GT 256mb 256bit

* 430 w. thermaltake PSU * va1000 bwa thermalteke kasa * 17" sony HX75s

<1> işlemci konusunda sizin öneriniz lütfen

<2> anakart konusunda ilk düşündüğüm MSI ın bir modeli yine önerilerinizi beklerim

<3> ramlerim kalıyor

<4> hep söylenen seagate iyidir ama diğerleri 8mb önbellekli bu ise 16 mb. olduğu için zamanında ablamın ısrarıyla western digital almışız :drinks:

<5> ekran kartı olarak ısrarla nVIDIA yı düşünüyorum sebeb ne derseniz yeni oyunlara bu şirket iyi teşvikler ödüyor ATI ise sanırım el değiştirdi AMD satın aldı yada birleşti tam bilmiyorm ve son inceleme testlerinde 8800 GT yi beğendim açıkçası

<6> kasa ve psu da kalıcak (belli bi miktar param var anca bunları değiştiricem)

<7> Bu monitör yerine (widescreen ler çok hoş ve hesaplı gibi ama, eski oyunlarda veya başka bir konuda problem yaşarmıyım , geniş ekran bir 1440x1050 mi yoksa 19" veya 20" bir kare ekran mı)

/ en başta yazdığım 5 oyunu birden çalıştırma gerçekte zormudur kolaymıdır bilemiyorum bu konudada teknik bilgim yok açıkçası fikirlerizi merakla beklerim

şimdiden herkese çok tsk. ler iyi çalışmalar

1- 4 çekirdekli işlemcilerden düşünebilirsin fiyatı uygun şu sıralar...mesala Q6600

2- Anakartı ben genelde Asus düşünürüm...

3- Ram arttırsan iyi olur

4- Samsung daha sessiz ve sorunsuz...

5- 8800GT şuan için en ideali...Yine asus tabiki...

6- 430 watt psu sence az değilmi.Bence en az 600 olsa iyi olur.Tagan ınkilerden mesala

7- uzun ekran alacaksan 20" üzeri alman daha iyi.Fakat bence 17" şuan için en idaali...veya sırf oyun vb. için 19'' kare

8- Saydığın oyunlar bendede kurulu..Osebebden deneyeyim dedim.İşlemci tabiki ısınmaya başladı.

Aynı anda bu kaliteli oyunları çalıştırmak tabiki donanımla alakalı bir şey.çalışıyor fakat hepsi aynı anda oynanmadığı için tabiki.Yinede zorluyor...

Donanımı kötü olanlar hiç denemesin.Bazı oyunlar donanımı zayıf olanlarda kurulmuyor bile zaten.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...