Jump to content

Bilgisayarı her açtığımda aynı uyarı!

botett

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımı her açtığımda 'activexdebugger32.exe' Wndows tarafından bulunamıyor. İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin. Bir dosya bulmak için Başlat düğmesini tıklatıp Ara'yı tıklatın.

uyarısı çıkıyor.

Sanırım bir virüs bu, neyle silebilirim.

Alıntı:

Merhaba arkadaşlar,

Son bir kaç gündür arkadaşlardan duyuyordum ama başıma gelmez sanıyordum ki flash diskin birinden virüs bana da bulaştı

Öncelikle virüsün ne yaptığından bahsedeyim, virüs sizin izniniz olmadan sistem sürücülerinizi paylaşıma açıyor ve dolayısı ile ağda tamamen savunmasız ve açık hale geliyorsunuz. Kaldı ki aynı zamanda 'dosya değişimine' de izin verdiğinden biri rahatlıkla bilgisayarınızdaki tüm bilgileri silebilir.

Henüz herhangi antivirüs programı bu virüsü tamamen temizleyemiyor, ancak Kaspersky ile etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Proavtive koruma sayesinde keylogger olarak görüyor.

Sözü fazla uzatmadan nasıl kurtulduğumu sizlere anlatayım, google amcada ufak bi' araştırma sonucu bunu buldum.

Ç Ö Z Ü M Ü

Eklentiden, virüs karşıtı fedakar bir kardeşimizin yaptığı temizleme aracını indiriyoruz.

Temizleme aracının çalışması için sisteminizde Microsoft .NET Framework 2.0 kurulu olması gerekir.Zaten kurulu ise direk temizleme aracını çalıştırın silsin, kurulu değil ise buradan indiriniz.Ama kesinlikle Microsoft .NET Framework 2.0 şart bunu unutmayın.

ActiveXDebugger32.exe Temizleme programını hazırlayan Mevlüt Aksu isimli kişiye teşekkürler.

Temizleme aracını yazan arkadaşın açıklaması için "Göster" butonuna basınız:

[spo] Not:Bu programın çalışması için .Net Framework 2.0 veya daha üst sürümü olan .NET Framework 3.0 gerkmektedir.

yüklü olmalıdır, Visual Studio yüklü olanlar için sorun yok .NET Framework 2.0 yüklü olmayanlar için link;

2.link :

DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0

işlevleri neler;

1-Bilgisayarımızda gereksiz depoLanan Temp ve Prefect

vb. dizinlerindeki gereksiz dosyaları temizler.

2-activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri

gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım

durumunu önceki haline getirir.

3-Programı kapatmadan simge durumuna küçültürseniz program görev çubuğuna yerleşir ve taşınabilir disk takıldığında activexdebugger32.exe virüsünü otomatik olarak tanıyabilir ve silebilir.

PROGRAMI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN

TAŞINABİLİR DİSKLERİNİZİ(Flash disk vb.) MUTLAKA

TAKIN!!!!

Eğer bilgisayarınız masaüstü görününce takılıyor ve

açılmıyorsa;

1- ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.

2-Dosya->Yeni Görev(Çalıştır) tıklayın.

3-Gözat butonuyla DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0

programımızı bulunduğu yeri gösterterek seçin ve Open

dedikten sonra tekrar Aç İptal Gözat butonlarının

bulunduğu yere gelirsiniz zaten ve aç derseniz program

çalışır.

Eğer masaüstü kilitleniyor ve yukarıdaki işlemleri yapmamıza rağmen program çalışmıyorsa; yukarıdaki çalıştırma işlemini yaparken DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0 yerine internetten indirdiğiniz veya bir yerlerden bulduğunuz .NET Framework 2.0 kurulum dosyasını göstertin, yüklemeyi yaptıktan sonra yukarıdaki 3 adımı tekrar yaparsınız program çalışacaktır.

BÜTÜN BU İŞLEMLERİ YAPARKEN VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN FLASH DİsKLERİNİZ TAKILI OLSUN.

Progragramı indirmek için ekteki .zip uzantılı dosyayı

kaydedin ve .zip içindekileri çıkartın.(Masaüstünüz kilitlenmişse bu dosyayı flasha

çıkartarak yukarıda anlattığım adımlarda bu dosyayı çalıştırın)

Bu programı tüm sevdiklerinize,arkadaşlarınıza ulaştırabilirsiniz zaten kâr amacıyla yaptığım bir program değil bu.[/spo]

Virüsü temizle programı aşağıdadır.

Eklenmiş Dosya DRACULAVirusTemizleyiciV3.0.zip

Doctus.NET

* Dosya ekine ulaşamıyorsanız

Please register to see this content.
< adresini deneyin,

Yöntem 2 ama ben denemedim anladım kadarı ile virus imiş

harici program kullanmak istemeyenler için :

1. ctrl+alt+del ile görev yöneticisi aç-- > activexdebugger32 göreve son ver.

2. windows\system32\activexdebugger32.exe sil

3. windows\system32\pac.exe sil

4. windows\system de 2 adet bat uzantılı dosya var. uzantısını txt yap içine bak - patron yazıyordur. dosyayı kapat sil.

5. registry de patron isimli keyleri sil

6. registry de activexdebugger32 isimli keyleri sil

7. registry de pac.exe isimli keyleri sil

8. virus programnı kaldır- yeniden kur güncelleştir.

ok.

""Başlat / Çalıştır / regedit / Tamam

açılan pencereden silmek isteğin

atıyorum activexdebugger32 iste

ctrl + F ile bu değeri arattır ve buldugu değerin üstünde sağ tıkla ve sil dedikten sonra F3 fonk tuşu ile bir sonrakini arattır diyerekten tüm buldugu degerleri silersen silmek istedigin değer tam anlamıyla bilgisayarından tüm izleriyler birlikte islinmiş olur. ""

Arkadaşlar yukarıda yazanları yaptım ve uyarı gelmiyor artık. Ama bu bu virüsten kaynaklanan sorun devam ediyor. C ve D klasörüm paylaşıma açk durumda, bu klasörleri paylaşımını kapatmak için neler yapabilirim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...