Jump to content

İnternet cafecilik bitiyormu

casus2716

Recommended Posts

arkadaşlar eskiden internet cafeye gittigimizde boş yer yoktu şimdi burda internet cafeler müşteri bulamıyorlar ne olacak sizce bitiyormu bu iş

yeni teknolojiye ayak uyduramayanlar bitmeye mahkumdur.

bitmesi normal kablo net wardı eskiden eve cekmek+modem+fatura derken kimse o kadar masrafa giremem dedi tabii bi de o zaman dolar kur unu düşünürsek internet kafeler bayram ediodu simdi ise 19 lira dan baslayan internet eve hizmetleriyle doların inmesi ve bilgisayar parçalarındaki anormal çeşitlilik ve fiyat indirimleri insanları resmen almaya tesvik edio birde evinin rahatlıgı cabası :) sen olsan hala net cafeye mi giderdin :)

Şu yeni teknolojiden biraz bahsedermisin neler yapmalıyız

sermaye lazım kardeş.yani işin özü para yatırman gerekiyor.elindeki eski pc leri satacaksın yenilerini alacaksın.

bu bilgisayar piyasası çok kaypak bir piyasadır bugün aldığın malzemenin bir ay sonra bir üst modelini üretiyorlar.yani anlayacağınız internetcafeci arkadaşlar ya bu kaypak yapılanmayı kabullenecekler yada bu işten vazgeçecekler.

Bence internet cafe kesinlikle bitmez. Özellikle üniversite olan şehirlerde ki bu da neredeyse tüm Türkiyede var. Herkes öğrenci evine internet bağlatamıyor. Yurtta kalanlar var tabiki. Ne bileyim. Herkesin evinde telefon olmasına rağmen kontörlü telefonlar hala kullanılıyor...

özellikle çıktı alma işlemleri, oyun gibi şeyler yüzünden ölmeyeceğini düşünüyorum.

ama mesela cafeye bir fotokopi makinası kontörlü telefon PS3 gibi destekler fena olmaz...

birde ortam önemli. adam geldiğinde çayı kahvesi acıktığında tostu ayağına geliyorsa sakin düzeyli biryerse bağlantı problemsizse tercih sebebi olacaktır...

bence ne kadar para yatırırsan yatır

oyun için kafe açanlar kaybetmeye mahkumdur

çünkü herkesin kendi pc i var..

yakın gelecekte çok az kafe kalacak bence..

oda oyun salonları değil...

her şehirde öğrenci asker vs yada işi olan bir kesim daima olacaktır..

sadece gerçekten internet hizmeti ve bazı aletler(yazıcı tarayıcı vs)bulunduran

insanların çayını içerek işini yapabilecegi ferah ortamlı nezih yerler kalacaktır...

çünkü int.kafelerin ortamından rahatsız olup kendini zorlayıp pc alan insanlar çok var...

yeni teklonoji?

arkadaşım yeni teknoloji derken örneğin çift 4 yada daha çok çekirdekli işlemciler son model ekran kartları daha yüksek ram ler ve bunlara uyumlu anakartlar.bunlar hep sözde yeni teknolojiler bu teknolojiye uyum sağlamak içinde paraya ihtiyaç var.

bunlara uyum sağlarsan son model oyunlar oynatırsın.son çıkan oyunların bir çoğu dvd9 ve yine yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar.geçen sene evine bilgisayar alanlar bu oyunları bilgisayarlarında oynatamıyorlar.bu yüzden yeni bilgisayarı olan internet cafeler yine iş yapıyor.

ev rahatlığına gelince sevgili arkadaşlar bir memlekette sadece o memlekette sürekli ikamet edenler yoktur.yani işçisi öğrencisi turisti ve o memlekette geçici kalmak zorunda kalanların bir çoğunda bilgisayar yoktur olsada internetten bağlatmazlar.çünkü internet bağlantı ücretinin yanında internetti kapatma ücretide alıyorlar hemde 80 ytl ye yakın bir miktardır yanlış bilmiyorsam.işte bu koşullardan dolayı adam 4 yada 5 aylığına internete bağlanmıyor internetcafelerde bu ihtiyacını gidermeye çalışıyor.

ewt olabilr bence bitiyor.ben pc bölümğne basladığımda mezun olduğumda hiç bir iş yapamassam cafe acarım diyordum artık o düşüncem bile bitti.bizim burda hafta sonları cafeden içeri giren sanslıydı şimdi yok.bence bitti bu iş yakında kapatır cafeciler...LoRa :)

Bence internet cafe kesinlikle bitmez. Özellikle üniversite olan şehirlerde ki bu da neredeyse tüm Türkiyede var. Herkes öğrenci evine internet bağlatamıyor
. Yurtta kalanlar var tabiki. Ne bileyim. Herkesin evinde telefon olmasına rağmen kontörlü telefonlar hala kullanılıyor...

özellikle çıktı alma işlemleri, oyun gibi şeyler yüzünden ölmeyeceğini düşünüyorum.

ama mesela cafeye bir fotokopi makinası kontörlü telefon PS3 gibi destekler fena olmaz...

birde ortam önemli. adam geldiğinde çayı kahvesi acıktığında tostu ayağına geliyorsa sakin düzeyli biryerse bağlantı problemsizse tercih sebebi olacaktır...

walla artık çoğu üniversiti öğrencinin elinde ben laptop görüyorum tamam maddi durumu iiy olmayanlarda vardır ama laptoplar 800 milyona kadar düştü artık bence herkes alaak giib geliyor

arkadaşım yeni teknoloji derken örneğin çift 4 yada daha çok çekirdekli işlemciler son model ekran kartları daha yüksek ram ler ve bunlara uyumlu anakartlar.bunlar hep sözde yeni teknolojiler bu teknolojiye uyum sağlamak içinde paraya ihtiyaç var.

bunlara uyum sağlarsan son model oyunlar oynatırsın.son çıkan oyunların bir çoğu dvd9 ve yine yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar.geçen sene evine bilgisayar alanlar bu oyunları bilgisayarlarında oynatamıyorlar.bu yüzden yeni bilgisayarı olan internet cafeler yine iş yapıyor.

ev rahatlığına gelince sevgili arkadaşlar bir memlekette sadece o memlekette sürekli ikamet edenler yoktur.yani işçisi öğrencisi turisti ve o memlekette geçici kalmak zorunda kalanların bir çoğunda bilgisayar yoktur olsada internetten bağlatmazlar.çünkü internet bağlantı ücretinin yanında internetti kapatma ücretide alıyorlar hemde 80 ytl ye yakın bir miktardır yanlış bilmiyorsam.işte bu koşullardan dolayı adam 4 yada 5 aylığına internete bağlanmıyor internetcafelerde bu ihtiyacını gidermeye çalışıyor.

çok Teşekürler

saten %11 dedin de tamam kullanan da evinde kullanıyor saten internet cafelerde yasaklanma gelince 12 yaşına girmemil çocuk internet cafeye giremeyince babası ona mecburen bilgisayar alıyor olsun sonuçta kimsenin ekmeğiyle oynamak olmaz ama bu da böyle gelişiyor

Nacizhane fikrim türkiyede kahveler yani kıraathaneler biterse internet cafelerde bitebilir diye düşünüyorum iyi bir internet cafe hayatta kapanmaz

size tanık oldugum bir diyologu anlatayım kendileri komşum olur

baba : oglum ben kahveye gidiyorum annen cagırırsa beni kahveden sesle

cocuk : baba sen kahveye gidiyonda ben evdeyim sanki bende internetcafeye gidecem

baba : ne yapacan orda

cocuk : sen ne yapıyon kahvede

baba : ben arkadaslarımla okey oynuyom

cocuk : bende internetten kızlarla oynuyom baba

baba : vay eşeglu eşek :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...