Jump to content

Bildirim Alanındaki programları temizleme

YAGMURADAM

Recommended Posts

Arkadaşlar başlat çubuğuna sağ tıklayıp özelleştir e bastıktan sonra başlat ekranının olduğu yerde bir ekran çıkıyor.bu ekrandaki özelleştir butonuna bastığımda Bildirimi özelleştir yazan bir ekran çıkıyor.Bu ekranda kullanılan çeşitli programlardan dolayı yığılma oluyor.Windows

bunları silme seçeneği yerine Etkin olmadığından gizle , herzaman gizle ve herzaman göster seçenekleri veriyor.Oysa ben hepsini silmek istiyorum.Bunu daha önceden yapmıştım.ama registry kaydını unuttum.Defterime yazmamışım.Chip dergisinde görüp uygulamıştım.

Bu bildirimi özelleştir alanını nasıl temizlerim?Bir yardım ederseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.Saygılarımla

İsterseniz bir resmini vereyim.Ne istediğimi daha iyi anlatmış olurum

http://img89.imageshack.us/img89/5591/pano01zem3.jpg

-------------------------------

proxy arkadaşım dediğiniz yöntem işe yaradı.Ben registry den silme işlemini yapmıştım ama explorer i kapatıp yeniden açmayı yapmamıştım.

Size teşekkürü borç bilirim.Saygılarımla

Arkadaşlar başlat çubuğuna sağ tıklayıp özelleştir e bastıktan sonra başlat ekranının olduğu yerde bir ekran çıkıyor.bu ekrandaki özelleştir butonuna bastığımda Bildirimi özelleştir yazan bir ekran çıkıyor.Bu ekranda kullanılan çeşitli programlardan dolayı yığılma oluyor.Windows

bunları silme seçeneği yerine Etkin olmadığından gizle , herzaman gizle ve herzaman göster seçenekleri veriyor.Oysa ben hepsini silmek istiyorum.Bunu daha önceden yapmıştım.ama registry kaydını unuttum.Defterime yazmamışım.Chip dergisinde görüp uygulamıştım.

Bu bildirimi özelleştir alanını nasıl temizlerim?Bir yardım ederseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.Saygılarımla

İsterseniz bir resmini vereyim.Ne istediğimi daha iyi anlatmış olurum

pano01zem3.jpg

Registry'i açın ve aşağıdaki adımları uygulayın.

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/TrayNotify

İconStreams ve Pasticonstream değerlerini silin.

Registry'i Kapatın.

Klavyeden (ctrl-alt-delete) kombinasyonu ile Görev Yöneticisini çalıştırın.

Burada işlemler bölümünde (Explorer.exe) yi sonlandırın.

Üst menüden Dosya-Yeni Görev (explorer) yazın.

Son Olarak Windows'u Yeniden Başlatın...

Edit : Rica ederim. Ben teşekkür ederim.

.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...